eCanis.cz
23. únor 2022

Poslechněte si podcast: Co vše ještě o mopsech nevíte?

Naše únorové pejskování s mopsíky se již pomalu chýlí ke svému konci. A právě na závěr měsíce jsme si pro vás připravili podcast s prezidentkou Mops klubu České republiky paní Alinou Jirutkou, která je také autorkou našeho krásného portrétu. Zajímalo by vás třeba, kolik se loni narodilo štěňat? Nebo jak nároční jsou mopsové na péči? Povíme si také něco více o jeho čtyřech barvách. Nejen na tyto otázky nám milovnice mopsíků paní Alina ráda a ochotně odpovídá a věřte, že to bude povídání zábavné a plné dalších doplňujících informací, které jste o tomto plemeni ještě nevěděli. Přejeme příjemný poslech!

35:00

eCanis.cz

Vydává: eCanis

eCanis je moderní kynologický a navzájem provázaný internetový portál s řadou odborných článků, rozhovorů a seriálů z pejskařského prostředí. Naleznete u nás také databázi plemen, chovatelských stanic, podrobně zpracovaný výkladový kynologický slovník a kalendář akcí. Pravidlem je, že zveřejňujeme minimálně jeden nový článek denně. Provozujeme rovněž online přenosy z akcí. Obsah magazínu, registrace chovatelské stanice, základní inzerce apod. jsou pro všechny naše čtenáře ZDARMA!

Web

Před týdnem 27:23

Kulhání není jenom borelióza – 2. díl

Již podruhé s ortopedem MVDr. Janem Čučkou z kladenské kliniky Zvířecí doktor! Tentokrát opět probíráme další „neduhy“ pohybového aparátu psa. Slyšeli jste už někdy o osteochondróze ramenního kloubu (OCD), či o luxaci patelly nebo vůbec netušíte, o čem je řeč? A máte představu o tom, kterých plemen se tato problematika týká a jakou kvalitu života může mít, či nemít postižený jedinec? Je řešením třeba operace? Tyto a další otázky pokládají panu doktorovi Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis a MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet. Určitě si tedy tuto epizodu nenechte ujít!

Před týdnem 27:22

Čipování, očkování a kontrola vrhu

Plánujete stát se chovatelem nebo jste už nějaké vrhy dokonce odchovali? A zajímalo by vás všechno, co se točí kolem označování štěňátek mikročipem a také jejich očkování? Jak to celé funguje, co vás může potkat, na co nezapomenout a proč je třeba dobré nechat si od veterináře vystavit i potvrzení o zdravotním stavu svého odchovu, rozebírá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že se vám získané informace budou hodit i v praxi.

30. červenec 2023 26:30

Nebezpečí českých luhů a hájů

Máte představu o tom, co všechno si můžete domů „přinést“ z českých luhů a hájů za „poklady“? Nejsou to jen blechy a klíšťata, ale pěknou paseku umí nadělat i nešikovně zapíchnutá osina v kožíšku nebo bakterie ze znečištěných vodních toků. A nesmíme zapomenout ani na přehřátí organismu, či rizika, která s sebou nese plavání v přírodě. To vše jsou otázky, které pokládá za redakci eCanis Michaela Weidnerová Bc. Vladimíře Tiché z veterinární laboratoře Labvet. Doufáme, že i tato epizoda našeho společného podcastu vám pomůže lépe si užít léto ve společnosti vašeho čtyřnohého parťáka.

23. červenec 2023 18:15

Vodítko není sprosté slovo

Také se občas zamýšlíte nad tím, zda svého psa nechat v parku nebo v lese běhat na volno, nebo kdy ho naopak už raději připnout na vodítko? To je v té naší kynologické bublině hodně a často probírané téma a z našeho pohledu i téma velmi důležité. My jsme tedy nelenili a požádali o pohled na věc pražského trenéra psů Kubu Slavíka, a to už je samo o sobě příslibem toho, že se seznámíte nejen s jeho názorem na problematiku jako takovou, ale pochopitelně se u toho i pořádně zasmějete. Za naši redakci pokládá všetečné otázky Míša Weidnerová a vám přejeme příjemný poslech.

16. červenec 2023 30:05

Co je to inseminace?

Řadíte se mezi zodpovědné chovatele, kteří se rovněž rádi vzdělávají? Určitě vás tedy bude zajímat problematika týkající se reprodukce, k níž patří i inseminace. Tušíte třeba, v jakých případech se k tomuto úkonu může nebo musí přistoupit, jak se konkrétně provádí nebo co k tomu říkají příslušné řády a předpisy? To je totiž téma, které si pro vás společně připravily Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis a Bc. Vladimíra Tichá z veterinární laboratoře Labvet. Užijte si tedy celý tento díl!

9. červenec 2023 20:59

Slyšeli jste už o lapinkoiře?

Rádi se seznamujete s málopočetnými nebo méně známými plemeny? Pak tu pro vás máme jednu opravdovou lahůdku! Na veletrhu For Pets 2023 zpovídala Michaela Weidnerová sympatickou Jitku Bastl Hořákovou, chovatelku a milovnici této velmi staré finské psí rasy, která se podobá dnešním špicům, ale laik ji může zaměnit třeba i s aljašským malamutem nebo sibiřským huskym. Pojďme se tedy společně „podívat na chloupek“ lapinkoirám…

2. červenec 2023 33:52

Kulhání není jenom borelióza – 1. díl

Tato epizoda by se také dala nazvat „Ortoped specialista hovoří o DKK a DLK“. Dysplazie kyčelních a loketních kloubů je problematikou, kterou neustále řeší majitelé a chovatelé především velkých plemen psů a také jejich chovatelské kluby. Pojďme se tedy společně podívat trochu pod pokličku a shrnout si jasně daná fakta, ale i mýty, které toto onemocnění provázejí. Na „všetečné“ otázky MVDr. Hany Prausové z veterinární laboratoře Labvet a Michaely Weidnerové z redakce eCanis trpělivě odpovídá MVDr. Jan Čučka z kladenské kliniky Zvířecí doktor. Přejeme příjemný poslech všem!

19. červen 2023 24:44

Leishmanióza alias ničivka

Slyšeli jste už někdy o nemoci zvané leishmanióza, kterou si váš pes může jako nechtěný suvenýr dovézt z dovolené v jižních státech? A máte představu o tom, jak se projevuje, s čím ji lze jednoduše zaměnit a naopak jak se spolehlivě diagnostikuje? Právě způsob přenosu, rizika a následky tohoto nevyléčitelného onemocnění s inkubační dobou od tří měsíců až do sedmi let a také možnosti prevence probírá v tomto dílu podcastu Michaela Weinderová z eCanis s MVDr. Hanou Prausovou z Labvetu. Souhlasíte, že lepší je být dobře informovaný než později nemile překvapený?

4. červen 2023 24:28

Na dovolenou se psem

Chystáte se v létě nebo kdykoliv jindy na dovolenou u nás, či v zahraničí nebo třeba na výcvikový tábor se svým psem? A zajímalo by vás, na co byste v žádném případě neměli zapomenout, co přibalit do psí cestovní lékárničky nebo čeho se raději vyvarovat? Tyto a další otázky probírá v této epizodě Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že se vám všechny získané informace budou hodit…

23. květen 2023 54:11

Když oči mají 4 nohy

Slyšeli jste už někdy o Nadačním fondu Mathilda, který založila a až do konce svého života byla i jeho patronkou hraběnka Mathilda Nostitzová? Pokud ne, pak vězte, že má za úkol především pomáhat lidem s těžkým zrakovým postižením a to i prostřednictvím speciálně vycvičených vodících psů. A právě o jejich chovu, předvýchově, ale i o samotném tréninku a dalších podrobnostech, jako je např. možnost pomoci od kohokoliv „z venku“, si s vedoucí výcviku Ing. Hanou Jasenovcovou povídá MVDr. Hana Prausová a Michaela Weidnerová.