Zvídavec Evy Sinkovičové
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Co obsahuje více cukru? Jahody, nebo citrony? Odpověď vás překvapí

Citrony pochází ze subtropů a citronovník je jednou z nejvýnosnějších ovocných rostlin na světě. Proč je citron super zdravý? Poznejte tuhle kyselou bombu trochu víc.

03:34

Zvídavec Evy Sinkovičové

Vydává: Český rozhlas

Každodenní dávka neuvěřitelných zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí. 

Web

Dnes 04:46

Vysokohorská nemoc může postihnout kohokoliv. Jak se s ní dá bojovat?

Jaké jsou příznaky akutní horské nemoci? Je nebezpečná? A co je to dekompresní nemoc? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před dvěma dny 03:45

Jak chovat prase v bytě? Miniprasátka si oblíbil i herec George Clooney

Co všechno se mohou domácí prasátka naučit a opravdu je vhodné je chovat v bytě? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před třemi dny 03:32

Znáte historii sněhuláků? Stavěl je už Michellangelo, v 18. století spíše děsili

Kam až sahá historie sněhuláků? Kde v České republice byl postaven ten největší sněhulák a jak se vůbec dostali na vánoční pohlednice? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 03:45

Z čeho se vyrábí marshmallow a podle jaké rostliny se jmenuje?

Česky těmhle pěnovým bonbonům říkáme maršmelouny. Jejich historie sahá až do starověku a je spojena s léčitelstvím. Kde se vzal jejich název?

Před šesti dny 03:59

Kdo byl svatý Mikuláš?

Chodil čert a anděl s Mikulášem vždy? A kdo byl Mikuláš, než se z něj stala kouzelná postava, která jednou ročně nosí dárečky hodným dětem? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:32

Kolik hvězd má Mléčná dráha a kde se vzal její název?

Je to naše domovská galaxie, to znamená, že se v ní nachází naše Slunce se sluneční soustavou. Proč se jmenuje zrovna Mléčná dráha? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:08

Vítejte ve vesnici dlouhovlasých žen. Jak to, že nešediví a proč se nesmí ostříhat?

V čínské vesnici by se kadeřník asi neuživil. Ženy si tam vlasy nestříhají a samy z nich vytváří účesy, které o své nositelce lecos prozradí. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 04:04

Co všechno se dá složit z papíru? Objevte krásu origami

Kdy se začalo považovat skládání origami za umění a k čemu může být dobré? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 04:27

Co je to placebo a jak funguje?

Jak je možné, že si dáte lék, ve kterém ve skutečnosti žádná léčivá látka není, a stejně vám pomůže? Co je to placebo efekt? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 04:01

Kdo jsou Sanové? Národ s prastarými kořeny a rovným postavením mužů a žen

Říká vám něco označení Křováci? Víte, kde žijí, jak vypadají a jakou mluví řečí? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.