• Podcasty
  • Utržené sluchátko Linky bezpečí
Utržené sluchátko Linky bezpečí
Sezóna 1Epizoda 39. únor 2023

Poslechněte si podcast: Co je to duše? Zajímavost č. 1.

Víš, že i ty máš svou duši? Je stejná jako duše od kola a může také píchnout? Dá se na ni sáhnout, nebo ji dokonce vidět? Může ji jako Mozkomor v Harry Potterovi někdo vysát, ublížit ji? Uf, také tě napadají další otázky? To je dobře. Tak se pojď dnes o tvé lidské duší dozvědět více. Projekt lze podpořit zde https://www.darujspravne.cz/sbirka/posilujte-s-nami-psychickou-odolnost-nasich-deti-a-to-podcastem-od-deti-pro-deti Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

04:05

Utržené sluchátko Linky bezpečí

Vydává: Linka bezpečí, z.s.

Podcast je určený 8–11letým dětem, ale nejen vám. V krátkých epizodách se setkáte se starostmi a situacemi, které denně zažíváte. Od vrstevníků uslyšíte, jak si poradit např. se zradou kámošky, poznámkou, strachy atd. Své využití jistě najdou i pedagogové při výuce nebo formování vztahů a empatie. Výzva pro děti: jaký příběh chcete slyšet? Napište na utrzenesluchatko@linkabezpeci.cz. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Web

Sezóna 1Epizoda 23Před dvěma dny 03:10

Stydím se, jaký doopravdy jsem

"Někdy mi přijde, že mě vůbec nikdo nezná, že si pořád na něco hraju. Hlavně ve škole před klukama. Když jsem sám sebou, vždycky se mi pak někdo směje. Ne jako mýmu vtipu, ale že jsem směšnej." Pokud se v tom poznáváte a zajímá vás, jak se s tím vyrovnat, poslechněte si nápady z našeho příběhu a můžete hned i něco z toho vyzkoušet. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 22Před týdnem 03:30

Učitelka je na mě hrozně přísná

Dnes se zaměříme na příběh jedné školačky, která měla právě tento pocit. Ano, že je na ni třídní nespravedlivě přísná. Dozvíš se tipy, jak se s takovými náročnými situacemi ve škole vypořádat. Jak komunikovat s dospělými a vyjádřit své pocity. Uvidíš, že týmová spolupráce může změnit vše k lepšímu, stejně tak, jako se povedlo dívce v našem příběhu. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 21Před 2 týdny 03:45

Divnej kluk ve třídě

"Máme ve škole novýho kluka a ten má nějakou divnou nemoc. Přijde mi hroznej. A taky má asistentku! Divně vypadá a ještě divněji se chová, ten kluk, ne ta asistentka. Pořád něco vykřikuje a když se ho dotkneš, třeba i jen trošičku a omylem, hned vybouchne a začne se šíleně vztekat". Máte ve škole někoho, kdo se chová také zvláštně? Nejste v tom sami. Poslechněte si, jaké je to jinde. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 20Před 3 týdny 03:18

Všichni už mají mobil, jenom já ne

Chtěli byste mobil a rodiče vám ho nechtějí dovolit? Nejste v tom sami. poslechněte si, jak to vyřešil kluk v našem příběhu? Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 1924. srpen 2023 02:49

Není to tak dávno, co mě šikanovali

Možná už jste někdy o šikaně slyšeli a víte, co to je. Ale jaké je to po šikaně? To se dozvíte v našem příběhu. Tak příjemný poslech. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 1817. srpen 2023 03:28

Nemám kamarády. Poradíte jak je najít?

"Máte kámoše? No jasně, že jo, každej má. Jenom já ne..." Jak to hrdina dnešního příběhu vyřešil? Poslechněte si a napište i váš tip. Třeba svým příběhem inspirujete ostatní v podobné situaci. Děkujeme ;-) Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 1710. srpen 2023 02:38

Nejsem v chatovací skupině :-(

Dnešní příběh vypráví o tom, jaké to je, když nejste ve skupině, ve které si moc přejete být. Třeba v něm najdete inspiraci, jak si v takové situaci poradit. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech, Uniqa. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 163. srpen 2023 03:12

Jsem divnej, proto nemám kamarády

Když je někdo jiný, může být docela osamocený. A samotu a odlišnosti má ráda šikana. Ne vždycky na ní ale musí dojít. Poslechněte si, jak na to. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 1527. červenec 2023 03:03

Miluju ho, ale on mě nechce

Neopětovaná láska je bolestivá záležitost. Někdy ale bolí míň a jindy zase víc. Poslechněte si dnešní příběh a hledejte vlastní chvilky, kdy je bolest méně slyšet. Tak pojďme na to. Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 1413. červenec 2023 03:48

Mozek: víš co tvůj mozek umí a kolik třeba váží?

Za co všechno může mozek a proč jej vlastně máme? Z čeho se skládá a jak vypadá? A napadlo tě někdy, kolik třeba mozek váží? Vše se dozvíš v dnešním Utrženém sluchátku :-) Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.