• Podcasty
  • Bezpečný průvodce džunglí zločinu
Bezpečný průvodce džunglí zločinu
24. březen 2023

Poslechněte si podcast: Co dělat, když vás na ulici osloví cizí člověk a nabízí vám peníze, třeba jako přeplatek

Tentokrát se zaměříme na situace, ve kterých byste měli opět velmi zpozornět. A to při setkáních s neznámými lidmi, kteří se vám pod nejrůznějšími záminkami "cpou" do bytu.

04:51

Bezpečný průvodce džunglí zločinu

Vydává: Český rozhlas

S policejními preventisty si na příkladu reálného zločinu řekneme, jak se nestát jeho obětí.

Web

Před týdnem 04:57

Další podvody s kryptoměnami na starých lidech

Seznámíme vás s podvody s kryptoměnami na starých lidech. A samozřejmě také poradíme, na co si dávat pozor a jak se setkání s podvodníkem vyhnout.

Před 2 týdny 04:56

Jarní motocyklisté na silných strojích na cestách

Zaměříme se na motocyklisty na vozovkách, kteří netrpělivě vyhlížejí teplé jarní a letní dny pro své výlety. Zajímalo nás, na co si dávat na vozovkách pozor.

Před 3 týdny 05:00

Fentanyl. Opioidní analgetikum stokrát účinnější než morfin vytlačuje z trhu „tradičnější“ drogy

Nejčastějšími uživateli drog u nás jsou studenti mezi patnácti až dvaceti lety. Mají totiž touhu experimentovat, získat více síly, pozornosti, odstranit únavu před zkouškou. Některé moderní levné drogy ale mohou být smrtelně nebezpečné.

5. květen 2023 05:01

Snaží se vám dokázat, jak vás mají rádi, jejich cílem jsou ale vaše peníze

Seznámíme vás s případem dvou podvodníků, kteří přesvědčili starou paní, že jsou její nejlepší kamarádi. Říkali jí babičko a postupně z ní tahali peníze. Policisté předpokládají, že takových případů mají oba podvodníci na svědomí více.

28. duben 2023 03:46

Nebuďte důvěřiví. Podvodníci vymýšlejí stále nové a nové finty jak vás připravit o majetek

Může se vám to přihodit, sedíte si na lavičce, uvažujete o svém osudu a najednou vás osloví cizí lidé a snaží se vám pomoci. A vy jste vděční za to, že s vámi někdo sdílí vaše problémy a vůbec nevnímáte, že ti dva jsou obyčejní podvodníci a zloději toužící po vašem majetku.

21. duben 2023 04:44

Kdy se stahování hudby a filmů z internetu stává trestným činem

Stahování filmů i muziky z internetu je běžné. Seznámíme vás s podmínkami, kdy stahování uměleckých děl, tedy hudby nebo třeba i filmů, není ještě na hraně zákona.

14. duben 2023 04:56

Cyklisté se vracejí na vozovky. Opatrnější by měli být i řidiči a chodci

Zaměříme se na cyklisty na vozovkách, kteří netrpělivě vyhlížejí teplé jarní dny pro své výlety. Zajímalo nás, na co si dávat pozor a jak snížit riziko střetu s jiným vozidlem nebo lidmi.

7. duben 2023 05:00

Velikonoce jako rizikové období s větším počtem dopravních nehod

Spousta lidí se během velikonočních svátků vypraví na návštěvu k příbuzným a k přátelům. A nás zajímalo, na co si dát pozor, jaká nebezpečí na náš číhají, jak předejít dopravním nehodám, popřípadě setkání se zloději, kteří se na vás zaměřují. Z pohledu policistů jsou Velikonoce rizikovým obdobím s větším počtem dopravních nehod.

31. březen 2023 04:56

Prevence přecházení přes cestu pro nejzranitelnější účastníky silničního provozu

V dubnu začíná další část policejního preventivního programu pro nejmenší nazvaný Zebra se za tebe neohlédne. A účel je jediný, naučit děti bezpečně přecházet vozovku. A rodiče a prarodiče by v tom měli mít jasno a o preventivním programu vědět alespoň základní věci.