5. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Petr Tenkrát: Mladí hráči ve Finsku se vyznačují velkým sebevědomím a skvělou fyzickou připraveností

Klubová sezona 2021/2022 je minulostí a pořad Čistá hra Martina Procházky se postupně zabývá evropským hokejovými soutěžemi. Hokejový expert Radiožurnálu Sport si do studia pozval Petra Tenkráta, který s Kärpätem Oulu dvakrát vyhrál finskou ligu. V zemi tisíců jezer mistrovský titul vybojoval i reprezentant Lukáš Klok, který se v roce 2021 radoval s týmem Lukko Rauma. Jak oba borci vzpomínají na působení na severu Evropy?

36:55

Čistá hra Martina Procházky

Vydává: Český rozhlas

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa Martin Procházka.

Web

Před týdnem 44:58

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa

Moderuje Martin Procházka.

Před 2 týdny 41:56

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa

Moderuje Martin Procházka.

Před 3 týdny 42:55

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa

Moderuje Martin Procházka.

12. červenec 2022 37:21

Jan Benda: Úspěšná generace mladých hráčů posouvá německý hokej stále blíže ke světové špičce

Další evropskou hokejovou soutěží, kterou v pořadu Čistá hra probírá hokejový expert Radiožurnálu Sport Martin Procházka, je německá DEL liga. Postřehy k hokejovému dění u našich západních zahraničních sousedů přidá i Martin Ančička, který působil v německých klubech i reprezentaci. Jak vzpomíná na hokejový život za "kopečky" syn českých rodičů Jan Benda, který celou kariéru strávil v dresu reprezentace Německa? Proč dostávají v DEL lize přednost cizinci před domácími hráči?

28. červen 2022 29:45

Václav Nedorost: Pavla Francouze pozice dvojky určitě nemrzela, v play off podával výborné výkony

Hokejisté Colorada zdolali v šestém finále Tampu Bay 2:1 a získali třetí Stanley Cup v klubové historii. Právě skončený ročník NHL rozebírají v pořadu Čistá hra hokejový expert Martin Procházka a bývalý hráč Colorada Václav Nedorost. Jak moc důležitým článkem vítězného týmu byl brankář Pavel Francouz? Čeká útočníka Paláta podepsání poslední velké smlouvy v prestižní zámořské soutěži? Poslechněte si celý díl, který bilancuje finálovou sérii Stanley Cupu.

21. červen 2022 36:45

Roman Červenka: Rozšíření kvóty cizinců a příchod hráčů z KHL ještě pozvedne úroveň švýcarské ligy

Pořad Čistá hra Martina Procházky se po skončení klubové sezony věnuje evropským hokejovým soutěžím. V aktuálním díle si moderátor Filip Šedivý povídá s hokejovým expertem Radiožurnálu Sport o hokeji ve Švýcarsku. Exkluzivními hosty jsou Roman Červenka a Jiří Novotný, kteří v zemi pod Alpami působili nebo aktuálně působí. Řeč přijde i na volbu nového prezidenta Českého svazu ledního hokeje. Poslechněte si znovu napěchovanou Čistou hru!

14. červen 2022 33:17

Čistá hra Martina Procházky: Otakar Vejvoda: Ve Švédsku se mladí hráči dostanou na led i třikrát za den. Sami pilují dovednosti

Čistá hra Martina Procházky se tentokrát zaměřuje na fungování hokeje ve Švédsku. Jak hokejový expert Radiožurnálu Sport vzpomíná na působení v AIK Stockholm? Svoje postřehy přidá i bývalý trenér Slavomír Lener, který ve Švédsku čtyři roky působil jako kouč. Proč se na severu Evropy táhne za jeden provaz? Mládežníkům se ve Švédsku věnuje i Otakar Vejvoda. Co říká bývalý útočník o jejich tréninku? Poslechněte si debatu o jedné z nejkvalitnějších evropských hokejových soutěží.

7. červen 2022 34:02

Martin Procházka: Jirka Šlégr bude ve volbě na šéfa hokejového svazu hlavním favoritem

Jak lze zhodnotit působení odstupujícího prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále? Kdo ho nahradí v důležité funkci? Volba nového šéfa proběhne v sobotu 18. června. Jak graduje play off zámořské NHL? Ožehavá témata rozebírá aktuální díl pořadu Čistá hra Martina Procházky. Poslechněte si zajímavé názory hokejového experta Radiožurnálu Sport.

31. květen 2022 24:21

Martin Procházka: Nebýt Davida Pastrňáka, tak medaili ze šampionátu nemáme. Byl základem úspěchu

Jaké bylo hokejové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách? Aktuální dojmy z bronzového úspěchu českého týmu přináší hokejový expert Radiožurnálu Sport Martin Procházka. Kdo zářil v týmu trenéra Kari Jalonena? Vrací se národní tým mezi světovou hokejovou špičku? Proč rozhodčí v nejdůležitějších zápasech tak často chybovali? Poslechněte si aktuální díl pořadu, který hodnotí právě skončený světový šampionát, který přinesl českému hokeji vytouženou medaili!