Čistá hra Martina Procházky
13. září 2022

Poslechněte si podcast: Dříve byl o české hráče obrovský zájem, dnes je český hokej trochu jinde, hodnotí Roman Šimíček

Hokejová extraliga začíná ve čtvrtek zápasem Kometa Brno – Karlovy Vary, a pak to celé vypukne naplno úvodním kolem v pátek. Nejenom to bylo tématem pořadu Čistá hra s moderátorem Františkem Kunou, hokejovým expertem Martinem Procházkou a bývalým hokejovým útočníkem a Romanem Šimíčkem.

48:25

Čistá hra Martina Procházky

Vydává: Český rozhlas

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa Martin Procházka.

Web

Před pěti dny 35:28

Procházka: V NHL jsou přestupy hlavně v kompetenci manažerů. V Evropě je provázanost s trenéry větší

Kdo je nejaktivnějším celkem české extraligy v přestupovém okně? Zažil Martin Procházka někdy last minute přestup? Jak často probíhá komunikace mezi agentem a hokejistou v zámořské NHL? Jakou provizi má hráčský agent z povedeného kontraktu? Jak hokejový expert nejčastěji trávil čas na trestné lavici? Mají při hledání posil do týmu hlavní slovo manažeři nebo trenéři? Poslechněte si další díl Čisté hry.

Před týdnem 33:20

Procházka o rekordním zápase ve Vítkovicích: Líbí se mi, když chodí hráči na nájezdy opakovaně

Jak to vypadá v tabulce české nejvyšší hokejové soutěže na začátku závěrečné čtvrtiny základní části? Ohrozí ještě někdo vedoucí duo Pardubice, Vítkovice? Jaké rekordy orámovaly zápas Severomoravanů s Litvínovem? Zažil Martin Procházka během kariéry opravdu tvrdý hit? Ve studiu Radiožurnálu Sport si o rozdílech mezi pravidly v NHL a extralize ohledně prodloužení a samostatných nájezdů povídali moderátor Filip Šedivý s Martinem Procházkou. Užijte si celou Čistou hru.

Před 2 týdny 39:16

Michigan jsem nikdy nezkoušel, stačil mi bekhendový blafák, přiznává Martin Procházka

V tradiční úterní sportovní talkshow o hokeji diskutovali moderátor David Nyč s hokejovým expertem Martinem Procházkou a reportérem Adamem Weidenthalerem o práci agentů nebo triku Michigan. Řeč přišla i na slavný bekhendový blafák Martina Procházky. Měl olympijský vítěz z Nagana rád video přípravu před zápasem? Do studia Radiožurnálu Sport se dovolalo i spoustu posluchačů, rádi jsme se věnovali jejich dotazům. Užijte si celou Čistou hru.

Před 3 týdny 38:31

Procházka: Smekám klobouk před českými hokejisty, v Kanadě odehráli skvělý turnaj

V pátek 6. ledna získali čeští hokejoví junioři stříbrnou medaili na mistrovství světa. Jejich úspěšné tažení rezonuje hokejovým světem, což probírají i Filip Šedivý s hokejovým expertem Radiožurnálu Sport Martinem Procházkou. V pořadu Čistá hra se zaměřili na týmový duch reprezentantů, ale také si promluvili s agentem nadějného hokejisty Eduarda Šalého. Co se děje ve Zlíně, který se trápí v Chance lize? Co přinese extraligový šlágr Pardubic se Spartou? Užijte si Čistou hru.

3. leden 2023 32:42

Procházka: Trenér Rulík se na šampionátu může spolehnout na všechny čtyři útoky. V tom je naše síla

V čem je největší síla českých hokejových juniorů, kteří na světovém šampionátu v Halifaxu bez větších problémů prošli už do semifinále? Co zdobí brankáře v současném moderním hokeji? Kolik kilogramů přibral Martin Procházka krátce po skončení aktivní kariéry? Co znamená, když se řekne, že má hokejista francouzskou postavu? Co hráči NHL nejraději jí před zápasy? Poslechněte si první díl Čisté hry v roce 2023.

27. prosinec 2022 34:40

Procházka po senzačním vítězství mladíků nad Kanadou: Český tým může na turnaji dojít hodně daleko

Vánoce aneb svátky klidu a míru? Pro hokejisty to úplně tak neplatí. V mezisvátečním období se hraje hokejová extraliga, Spengler Cup, ale i mistrovství světa hráčů do 20 let. V pořadu Čistá hra si moderátor David Nyč a expert Martin Procházka povídali o senzačním vítězství Česka nad Kanadou 5:2 nebo o tom, jak moc zapáchá hokejová výstroj. Jedním z témat byla i dovednost při vhazování. Užijte si poslední díl pořadu v roce 2022 a bavte se s námi hokejem i v roce následujícím.

20. prosinec 2022 35:06

Martin Procházka: Lukáš Sedlák do rozjetého týmu Pardubic zapadne bez problémů

Tradiční hokejové úterý na Radiožurnálu Sport patří pořadu Čistá hra Martina Procházky. Olympijského vítěze z Nagana tentokrát do studia na Vinohradech nepustily klimatické podmínky. S moderátorem Davidem Nyčem a reportérem Petrem Tomáškem tak hovořil na dálku. Co Procházka říká o návratu Lukáše Sedláka do Pardubic? Jaké jsou vztahy mezi hráči na farmě? Co si dával na společné večeři s Matsem Sundinem? Jak se dívá na kuriózní zranění? Užijte si celý rozhovor.

13. prosinec 2022 32:41

Hokejový reportér Petr Kadeřábek: Až se Jágr dostane do zápasového tempa, týmu bude prospěšnější

Pravidelná úterní dávka hokejové zábavy nechybí ani v době reprezentační přestávky. Ve studiu Radiožurnálu Sport si povídali s moderátorem Davidem Nyčem hokejový reportér Petr Kadeřábek a olympijský vítěz z Nagana Martin Procházka. Debatovalo se o tom, jak dlouhý časový úsek je ideální na jedno střídání, kdo ve středu 14. prosince vstoupí do Síně slávy českého hokeje nebo jestli hokejistům Komety Brno pomůže nový trenér Patrik Martinec. Užijte si celý díl pořadu Čistá hra.

6. prosinec 2022 37:24

Žádné vyražené zuby ani otřes mozku jsem neměl. Jen tržnou ránu na uchu, vzpomíná Martin Procházka

Ve studiu Radiožurnálu Sport bylo při úterním dopoledni pořádně rušno. V pořadu Čistá hra Martina Procházky kromě hokejového experta promluvili i moderátor David Nyč a reportéři Petr Tomášek a František Kuna. V čem je specifická brankářská hůl? Je chránič na zuby opravdovou ochranou pro zdravý chrup? Jak moc vážné je zranění útočníka Voráčka? Bolí hráče víc střet s mantinelem nebo protihráčem? V Čisté hře dostanete odpovědi na všechny hokejové otázky.

29. listopad 2022 32:42

Martin Procházka: Na nájezdy jsem měl natrénované tři triky. Nejčastějším byla klička do bekhendu

Hodně detailně v pořadu Čistá hra probrali moderátor David Nyč a hokejový expert Martin Procházka exekuci samostatných nájezdů. Co měl olympijský vítěz z Nagana připraveno za technické triky, kterými nejčastěji překonával brankáře? Co vše rozhoduje o úspěchu a neúspěchu ve specifické dovednostní soutěži? Proč se neustále trápí Liberec? Natáhnou Pardubice vítěznou šňůru? Užijte si celou Čistou hru.