Český rozhlas - Sport
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Čistá hra Martina Procházky: Měl jsem rád jistotu a stálou sestavu. Nelíbí se mi, když trenér překope celý tým, tvrdí Procházka

Po reprezentační pauze už jede znovu na plné obrátky hokejová extraliga. V pořadu Čistá hra Martina Procházky reportéři Petr Tomášek a David Nyč řešili i situaci, kdy se během zápasu střídají brankáři, ale také často mění útočné formace. Co Procházka říká na aféru kolem fotbalových reprezentantů před závěrečným zápasem kvalifikace? Zašli hokejisté během reprezentačního srazu také na pivo? Proti jakým obráncům se Procházkovi nehrálo dobře? Poslechněte si hokejovou talkshow.

43:54

Český rozhlas - Sport

Vydává: Český rozhlas

Aktuální události ze sportu. Rozhovory se sportovci, trenéry a manažery.

Web

Dnes 35:57

Na place: Cyklokrosařka Zemanová: Chci třetí titul mistryně republiky a medaili z mistrovství světa v Táboře

Podzimní a zimní měsíce patří ve světě cyklistiky cyklokrosu. I proto si do studia Radiožurnálu Sport moderátor David Novotný pozval českou reprezentantku Kristýnu Zemanovou. V pořadu Na place si povídali o přípravě na světový šampionát, který v únoru 2024 hostí jihočeský Tábor. Jaký trenér přivedl Zemanovou k cyklokrosu? Ví mladá česká závodnice, proč závodnici a závodnice z Nizozemska a Belgie naprosto dominují? Poslechněte si celý rozhovor.

Včera 37:42

Čistá hra Martina Procházky: Bartošák už dostal nespočet šancí. Nevím, co by mu pomohlo, přemýšlí Procházka

Co si Martin Procházka myslí ohledně další kauzy s brankářem Hradce Králové Patrikem Bartošákem? Je ve hře šance, že by se v nejbližší době v sestavě trápícího se Kladna objevil Jaromír Jágr? Považuje olympijský šampion z Nagana a bývalý hokejista férové, když se v nižších soutěžích odkupují licence? Co očekává od úterního šlágru 23. kola mezi Spartou a Litvínovem? Poslechněte si Čistou hru a dejte si další extraligové kolo ve vysílání Radiožurnálu Sport i na internetu.

Před dvěma dny 30:52

Na síti s Andreou Hlaváčkovou: Plekanec: V zámoří jsme žili ve fantasy světě. Fungovat u národního týmu je pro mě velkou ctí

Exkluzivního hosta přivítala v pondělním pořadu Na síti moderátorka Andrea Sestini Hlaváčková. Ve studiu Radiožurnálu Sport si povídala s bývalým hokejistou a současně asistentem trenéra národního týmu Tomášem Plekancem. Jak vzpomíná na angažmá v NHL? Jak náročné pro něj bylo se vrátit z Montrealu na Kladno? Kdy úspěšnému hokejistovi došlo, že by se mohl dát na trenérskou cestu? Co si myslí o debatě ohledně zavedení povinné ochrany krku? Poslechněte si celý rozhovor.

Před pěti dny 44:21

Tribuna: Reprezentace už v českém fotbale není nejvíc. Dokazuje to alkoaféra a pád trenéra Šilhavého

Česká fotbalová reprezentace bude mít po pěti letech nového trenéra. Jaroslav Šilhavý u týmu skončil navzdory tomu, že s mužstvem postoupil na mistrovství Evropy. Bylo to překvapení, nebo nutnost? Proč byl v závěru svého působení tolik kritizovaný? A jak to bylo s opileckou aférou trojice reprezentantů?

Před pěti dny 31:54

Páteční finiš Kateřiny Neumannové: Prskavec: Nedokážu si představit, že bych někam odjel na dva měsíce bez rodiny. Do Paříže se těším

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl vodní slalomář Jiří Prskavec, který je mimo jiné i tváří našeho projektu Olympijský rok. Ve sportovní talkshow se olympijský šampion z Tokia ohlédl za uplynulou sezonou, kterou prožil nejen na kajaku, ale i na kánoi. Užil si otcovskou dovolenou? Jak moc mu záleží na tom, aby jeho děti sledovaly závody přímo na místě? Jak moc je pro Prskavce náročné cestování s dětmi? Co říká na trať v Paříži? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 34:37

Na place: Na cestování na závody nesnáším, že se nemůžu pořádně najíst, směje se biatlonistka Voborníková

Krátce před startem nové biatlonové sezony usedla do křesla v pořadu Na place česká reprezentantka Tereza Voborníková. Klade na sebe po minulé průlomové sezoně vyšší nároky? Cítí větší tlak od veřejnosti a týmu na výsledky? Učí se od starších reprezentačních kolegů, jak se vyrovnávat s psychickým tlakem? Zvládá časté cestování na závody? Při čem se nejlépe odreaguje a vypustí z hlavy myšlenky na biatlon? Poslechněte si celý rozhovor s mladou českou závodnicí.

Před týdnem 38:07

Na síti s Andreou Hlaváčkovou: Tenisové bilancování. Hlaváčková se Šafářovou a Plašilem hodnotí úspěšnou sezonu českých tenistek

Tenisovou sezonu 2023 zhodnotili v pořadu Na síti moderátorka Andrea Sestini Hlaváčková, reportér Radiožurnálu Sport Jaroslav Plašil a bývalá tenistka Lucie Šafářová. Jaké dojmy má Plašil z nedávného Turnaje mistryň v Mexiku? Čím si během sezony získala fanoušky Karolína Muchová? Co Plašil říká na vítěznou jízdu Vondroušové na Wimbledonu? Chápe Šafářová rozpad úspěšného deblového páru Siniaková, Krejčíková? Zbilancujte s námi úspěšný ročník v podání českých reprezentantek.

Před týdnem 31:38

Páteční finiš Kateřiny Neumannové: Trenér bikerů Zapletal: Olympijská trať v Paříži bude krásná pro diváka, ale náročná pro závodníky

Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl reprezentační trenér cyklistů na horských kolech Viktor Zapletal. Co se v poslední době mění v seriálu Světového poháru pro elitní závodníky? Jak se změnil charakter tratí a co to znamená pro organizátory závodů horských kol? Proč má lokalita Nového Města na Moravě tak silnou pozici v kalendáři Světového poháru? Jaká trať bude závodníky čekat na olympiádě v Paříži? Bude Cink nástupcem Kulhavého? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 2 týdny 31:19

Na place: Oštěpař Vadlejch: Být na čele světových tabulek na konci roku je skvělé. Mám před sebou plodné roky

Hostem středečního pořadu Na place byl bronzový oštěpař ze srpnového mistrovství světa v Budapešti Jakub Vadlejch. Třiatřicetiletý reprezentant Dukly Praha a vítěz letošní ankety Atlet roku se s moderátorem Pavlem Nečasem bavil nejen o úspěchu z Maďarska, ale také o tom, jak ve světovém oštěpu hrají prim zástupci z Indie, Pákistánu nebo Keni. Zároveň svěřenec kouče Jana Železného poukázal na výjimečnost právě světového rekordmana a také popsal jak by měl vypadat ideální hod.