- Podcasty
- Ranní klub

Poslechněte si podcast: Čína řeší aktuální problém
Čínský herní gigant Tencent spustil aplikaci, která znemožní dětem hrát v noci.
Ranní klub
Miloš Pokorný a jeho team vysílá na Expres FM každý všední den 7:00–10:00. Poslechnout si můžete výběr toho nejlepšího z vysílání: rozhovory, komentáře nejen aktuálního dění, či informace z e-sportu.
Václav Neužil o dobách, kdy měl hlad jako herec, ale krmítka vybíral jiný kolega
Hostem Ranního klubu byl český divadelní, filmový a televizní herec a komik Václav Neužil. S Milošem Pokorným probrali jeho aktuální filmové počiny, cenami ověnčený trhák Zátopek, jakož i těžké profesní začátky.
Režisér, scenárista a producent Viktor Tauš o projektu Amerikánka, divadelní inscenaci Snowflakes i životních etapách
Hostem Ranního klubu byl režisér, scenárista a producent Viktor Tauš. S Milošem Pokorným probrali projekt Amerikánka, divadelní inscenaci Snowflakes, ale i Viktorovy životní etapy, které se promítly do jeho současné práce.
Legenda českého ragby Antonín Brabec v Ranním klubu
Bývalý český reprezentant a sportovní ředitel České rugbyové unie Antonín Brabec zavítal do Ranního klubu. Antonín Brabec vedl trenérsky týmy RC Tatra Smíchov, RC Sparta Praha, reprezentaci ČR v sedmičkovém ragby a také RC Mountfield Říčany, s kterým získal dva tituly mistra republiky (2011 a 2012). Je dvojnásobným vítězem ankety Trenér roku (2010 a 2011), stal se i Ragbistou roku a patří k nejzkušenějším ragbyovým trenérům a funkcionářům v českém ragby.
Pasta Oner v Ranním klubu
Jeden z nejvýraznějších současných umělců české vizuální scény, dlouhodobě a systematicky reflektuje svým charakteristickým, smířlivým a neodsuzujícím způsobem soudobou popkulturní společnost v plné škále její významové, hodnotové i symbolické vrstevnatosti. V jeho dílech se v mediálně bohatém spektru vizuálního jazyka zpřítomňují pro dnešní dobu příznačné asamblážové formy vyprávění. Významově bohatě nabité obrazy a objekty čerpají inspiraci nejen z všudypřítomné inklinace postmoderního člověka globálního západu k třpytivým objektům sdílené touhy, ale vydávají se také po stopách různých forem spirituální transcendence či vnitřních zákoutí víry, odkrývají řadu osobních a popových mytologií, zkoumají podvědomé tužby či reminiscence na lidskou sexualitu, ale také nekáravě poukazují na hrozby tvarující terén naší každodenní zkušenosti.
Milan Cais a Mardoša z Tata Bojs o oslavách 35. narozenin kapely i vtipných začátcích
Oblíbená kapela z Hanspaulky letos slaví 35 narozeniny. Milan Cajs a Mardoša nejen na toto pohovořili s Milošem a Bárou v Ranním klubu.
Lenka Dusilová o novém soundtracku, koncertech i prázdninách
Lenka Dusilová, devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.
S fotbalistkou Simonou Necidovou o tom , jak ženský fotbal plní stadiony, muži berou mnohonásobně víc peněz a fandí jí její žáci
Devětadvacetiletá Simona Necidová začínala s fotbalem ve 13 letech ve Slavii, kde prošla mládežnickými kategoriemi a poté pokračovala do týmu žen, kde si postupem času vybojovala místo v základní sestavě. V týmu Slavie strávila celou dosavadní kariéru s výjimkou sezóny 2018/19, kdy hostovala ve Slovanu Liberec. Ve slávistickém dresu získala šest mistrovských titulů, čtyřikrát vyhrála český pohár a několikrát si zahrála Ligu mistryň proti týmům jako je Arsenal, Wolfsburg, Bayern Munchen, AS Řím atd. Nastupovala v reprezentačních kategoriích U17 a U19, v dospělé ženské reprezentaci hraje od roku 2013. Obránkyně Slavie vystudovala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu, působila jako trenérka dívčích týmů ABC Braníku a momentálně zastává roli třídní učitelky na základní škole ZŠ Novoborská. K fotbalu jí přivedl starší bratr Tomáš, který hraje momentálně za Bohemians Praha a také působil v týmu Slavie.
Kryštof Michal o konci Support Lesbiens, Portless i práci u filmu
Kryštofa Michala většina lidí zná spíše z hudebního světa. V roce 1992 založil skupinu Support Lesbiens a nyní je frontmanem kapely Portless. Málokdo ale ví, že se také věnuje filmu. Zahrál si například ve filmu MOŽNOSTI (1999), který režírovala Tereza Kopáčová. O rok později vznikla známá česká komedie SAMOTÁŘI pod taktovkou Davida Ondříčka. 1. asistentem režie byl právě Kryštof Michal, který na spolupráci s Davidem Ondříčkem i ostatními rád vzpomíná. V tomto filmu si také zahrál malou roli zpěváka skupiny Fake Dead.
Kryštof Mucha a Karel Och o nadcházejícím ročníku karlovarského filmového festivalu
MFF Karlovy Vary představuje každý rok přibližně 200 filmů z celého světa. Řadu filmů zhlédnou diváci exkluzivně na MFF Karlovy Vary, některé se díky festivalovému uvedení dostanou do české či zahraniční distribuce, na televizní obrazovky nebo do programu jiných festivalů. S výjimkou snímků v retrospektivách jsou všechny filmy natočeny v uplynulém roce a jsou uvedeny v České republice vůbec poprvé - řada z nich ve světové, mezinárodní nebo evropské premiéře. Největší pozornost je věnována tradičním programovým sekcím - Hlavní soutěži, do které jsou vybrány pouze celovečerní snímky natočené v uplynulé sezóně a dosud neuvedené v mezinárodní soutěži na jiném festivalu a sekci Proxima, mezinárodní soutěži dávající prostor moderní filmové tvorbě z celého světa, která je místem pro filmaře čekající na objevení i pro renomované autory hledající nové definice své tvorby. Dále jsou pro diváky sestaveny tematické přehlídky, unikátní retrospektivy či pocty výjimečným světovým tvůrcům.
Zuzana Stivínová: Být chvíli Newyorčanem je vážně zážitek
Absolvovala hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři. Během studia hostovala v několika divadlech – Semaforu, Divadle E. F. Buriana, Realistickém divadle Z. Nejedlého, Divadle Na zábradlí. Do roku 1994 byla členkou spolku Kašpar, následně do roku 2000 byla ve svém prvním angažmá v Národním divadle. V roce 1995 obdržela Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku za roli Justine v Zázračném mágovi. Nominována na tutéž cenu byla za svůj výkon ve světové premiéře hry Václava Havla Odcházení v Divadle Archa. Třikrát byla nominována na Českého lva, a to za snímky Pasti, pasti, pastičky, Anděl Exit a Nevěrné hry; v roce 2013 získala ocenění Zlatá Nymfa za ženský herecký výkon na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu za thriller Occamova břitva. Účinkuje i v dabingu a rozhlase. Do Národního divadla se vrátila jako host v roce 2007, kdy ztvárnila roli Tety z Liverpoolu v jazzové opeře Dobře placená procházka. Do druhého stálého angažmá vstoupila v sezoně 2019/2020 rolí Ritter ve hře Oběd u Wittgensteina. Kromě toho účinkuje v divadelním uvedení posledního románu Irwina Welshe Pohlavní životy siamských dvojčat v Meet Factory, ve Studiu Hrdinu v adaptaci Kafkovy povídky Zpráva pro Akademii a v La Fabrice ve hře Duet pro jeden hlas Toma Kempinského. Pochází z hudební rodiny a sama také zpívá. V posledních několika letech uspořádala sérii vlastních koncertů, vystupovala v Evropě, New Yorku či Filadelfii.