Zprávy ČRo Olomouc
Před třemi dny

Poslechněte si podcast: Chvílemi jsme byli jak na Matějské, kroutil hlavou Káňa. Co musí Mora proti Pardubicím zlepšit?

Olomoučtí hokejisté prohráli první zápas čtvrtfinále extraligového play-off na ledě Pardubic 1:5. Po neuznaném gólu Dynama se dostali do vedení Hanáci, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí rychle vývoj zápasu otočili a svého soupeře do výrazných šancí nepouštěli. Převahu měli ve všech statistikách, ať to byly góly, střely, nebo vyhraná vhazování.

02:17

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 02:03

Nemoc typická pro seniory začíná být hrozbou i pro mladší ročníky. Jaká je prevence před demencí?

Zapomínání a demence má různé podoby i příčiny. Většinou se týká lidí nad 65 let. Nemusí tak tomu být ale vždy. Podle České alzheimerovské společnosti se až u 10 procent lidí vyskytuje tzv. časná forma Alzheimerovy choroby. U ní se příznaky můžou objevit už ve 30 letech.

Včera 02:10

Rozhledna na Velkém Kosíři hledá nového provozovatele. Jaký je k tomu důvod?

Zástupci obcí sdružených v Mikroregionu Kosířsko hledají nového provozovatele oblíbené rozhledny na Velkém Kosíři. Turisté mají totiž o výstup na vyhlídku velký zájem a to i mimo oficiální otevírací dobu. Pro vesnice je ale takový provoz náročné zajistit, a tak hledají nájemce.

Před dvěma dny 02:01

Sigma má další výhru a patří ji šestá příčka. K výhře nad Boleslaví pomohl i navrátilec Macík

Fotbalisté Sigmy Olomouc letos v lize ještě neprohráli. Mladou Boleslav porazili 2:0, když obě branky padly po standardních situacích.

Před dvěma dny 02:12

Tvrdá rána chvíli před koncem. Musíme to hodit za hlavu, vyzývá útočník Plášek před zápasy na Hané

Hokejisté Olomouce prohráli i druhý čtvrtfinálový zápas na ledě Pardubic. Východočechům podlehli 0:2 a stejně prohrávají celkově i v sérii. Ta se nyní přesouvá na Hanou, kde se bude hrát v úterý a ve středu.

Před čtyřmi dny 02:15

Moravské divadlo v Olomouci představí premiéru komedie Ryba ve čtyřech. Je poctou pro čtveřici herců

Moravské divadlo v Olomouci v pátek večer uvede v premiéře černou komedii s názvem Ryba ve čtyřech. Inscenace s kriminální zápletkou podle rozhlasové hry Wolfganga Kohlhaaseho a Rity Zimmerové z roku 1968 se na české divadelní scéně objevuje podesáté.

Před pěti dny 00:45

Silničáři uzavřeli silnici na trase Přerov - Rokytnice a už ji neobnoví. Kudy se teď bude jezdit?

Ve středu naposledy se řidiči mohli projet po silnici mezi Rokytnicí a Přerovem. Zhruba kilometr a půl dlouhou cestu druhé třídy silničáři ráno uzavřeli a provoz na ní už neobnoví. Silnice musí ustoupit stavbě nového dálničního úseku.

Před pěti dny 02:01

V zimě bahno, v létě prach. Tak to vypadá už dva roky v Polomi, kde staví nový dálniční úsek

Jako na velkém staveništi žijí už druhým rokem obyvatelé Polomi na Přerovsku. Ve středu obce pracuje těžká technika silničářů, kteří mění čtyřproudovou cestu první třídy na dálnici.

Před pěti dny 02:02

Skládka na Jelením kopci v Hranicích se dočkala rozšíření. Proč investici přivítali i ekologové?

Skládka na Jelením kopci v Hranicích má nově dvojnásobnou kapacitu. Vybudování nových ploch přišlo na sedmnáct milionů korun. Stejnou částku firma Ekoltes, která skládku provozuje, zaplatila za novou techniku. Na nákladech investice se bude podílet i radnice.

Před šesti dny 01:32

Galerii sociální fotografie v Olomouci slaví deset let své existence. Balancuje mezi uměním a vědou

Galerii sociální fotografie najdete jen v Olomouci. Hostí výhradě výstavy snímků se sociálním přesahem. A tak není divu, že u jejího vzniku stál Jindřich Štreit. Jeden z nejvýznamnějších dokumentárních fotografů v Česku. V těchto dnech si připomínají zakladatelé Galerie sociální fotografie desetileté výročí založení.