Máma z Afriky
Epizoda 2831. květen 2021

Poslechněte si podcast: Chudé či bohaté Togo

Chudoba, války, nemoci, korupce. Takto je většina afrických států prezentována západními médii. Málokdo se však dívá na příčinu toho všeho a nahlíží pod povrch věci.  V tomto dílu s názvem Chudé či bohaté Togo se zamýšlím nad tím, proč je Togo, které má velké množství nerostných surovin a jeden z největších přístavů na západním pobřeží Afriky, stále velice chudé a nerozvinuté. Mluvit budu o: Tožských reáliích Měně FCFA Francouzské nadvládě Prezidentech, kteří se postavili francouzské nadvládě   Pěkný poslech www.mamazafriky.cz

57:09

Máma z Afriky

Vydává: mamazafriky

Podcast o Češce, která žila pět let v Africe. Budeme se bavit na témata život v Africe, africké kuriozity, multikulturní partnerství, výchova míšených dětí a mnohé další. Podast bude mít i svoji rubriku africké povídky.

Web

Epizoda 4228. květen 2022 43:47

Podnikání na rodičovské dovolené

Tato epizoda bude trochu výjimečná v tom, že se nebude věnovat africkému tématu ani tématu míšených dětí nebo multikulturnímu vztahu. Po více než 2 letech práce na projektu Máma z Afriky a po roční práci pro startup Twigsee, jsem se rozhodla s vámi sdílet mé tipy a zkušenosti, jak podnikat/pracovat na rodičovské dovolené. V epizodě se dozvíte: * Jak jsem začala podnikat * Předpoklady k rozjetí úspěšného projektu * Jak na time management * Jak si prosadit svou * Mé fuckupy v podnikání * Co mi projekty přínesly A mnohé další.  Jako vždy budu ráda, když mi dáte vědět, zda se vám epizoda líbila. Jestli chcete víc takových témat a i zde vás poprosím o hlasování v anketě podcast roku [http://www.podcastroku.cz].

Epizoda 4124. duben 2022 36:02

Nešvary západních turistů v Africe

Je velmi častým jevem, že se západní turisté vydají do Afriky s určitými předsudky, očekáváním a zkresleným obrazem na místní realitu. Co nám západní média předsouvají je skutečné jen do určité míry. Hodně se hraje na emoce diváků a nesmí chybět drama a napětí. Jaké důsledky toto mediální vykreslení má? Proč se africkým dětem vozí hračky a bonbony?  Proč je tak populární focení s místním obyvatelstvem a dětmi? Více se k tomuto tématu vyjadřuji v této epizodě.  

Epizoda 4027. březen 2022 56:58

Postoj Afrických států a nezápadní názory vůči válce na Ukrajině

V dnešním dílu se vyjádřím k tomu, jak africké státy vnímají válku na Ukrajině, na čí straně stojí a jak válku vnímají samotní Afričané. V epizodě zazní: * Jaké jsou historické vazby Ruska v Africe * Zájmy Ruska v Africe * Jak Rusko a africké země vnímají mezinárodní politiku a současné světové nastavení * Jak Afričané přistupují k dezinformacím * Jak Afričané vnímají osobu Putina * Zacházení s Afričany v zahraničí Epizoda nemá tendenci zoběcňovat, každý Afričan je samostatná jednotka a každý africký stát má své vlastní zájmy.  Budu ráda, když budete epizodu sdílet, likovat, komentovat. 

Epizoda 3910. březen 2022 57:02

Druhá tvář mého manžela a jak vnímám africké muže

Tato epizoda s názvem - Druhá tvář mého manžela a jak vnímám africké muže - řeší téma vztahů. Na konkrétních příkladech z mého partnerského života zveřejňuji, jak je mnohdy náročné najít společnou řeč a jak snadno může dojít k vzájemnému nepochopení. Ke konci epizody zobecňuji, jak vnímám africké muže a jak poznat, zda jim jde o vážný vztah nebo o něco jiného.  

Epizoda 3822. únor 2022 47:35

Moje začátky s manželem v Togu

Další pokračování mého tožského příběhu o lásce, žití a hledání sebe samotné. V této epizodě navazuji na můj poslední blogový příspěvek a popisuji, jak jsme s manželem bydleli a nebydleli, jak jsem se adaptovala a co bylo hlavním problémem v našem vztahu.   P.S. Epizoda není nijak sestříhaná, aby byla co nejvíce autentická. Tak snad to nebude na škodu :) Prosím o feedback a hodnocení. Moc mi to pomůže!

Epizoda 3722. prosinec 2021 49:54

Tradiční léčitelství - bylinkářství, vymítání a věštění

V této epizodě vám budu vyprávět o tradičním africkém léčitelství, které se v Africe stále praktikuje a jeho historie sahá až do doby kamenné. Co africké léčitelství obnáší a proč se praktikuje i v dnešní době? Dozvíte se: * Jak Afričané přistupují k nemocem  * Jakou roli hraje tradiční medicíně duchovno * Kdo je to šaman * Jaké jsou výhody a nevýhody tradiční medicíny Jestli se vám epizoda líbila, tak mi nechte prosím recenzi a hodnocení, moc mi to pomůže ve viditelnosti a k potenciální spolupráci, která může projekt posunout dál.

Epizoda 367. listopad 2021 48:21

O dovozu afrických produktů a o certifikaci kosmetiky z třetího světa

V této epizodě vyprávím svůj příběh o tom, proč jsem se pustila do dovozu africké kosmetiky, jak to vše začalo a co to obnáší. Mimo jiné popisuji proces certifikace dovezené africké kosmetiky a poskytuji tak detailní vhled do mého podnikání. V epizodě se dozvíte: - Jak vznikla myšlenka na dovoz - Co je třeba zařídit před posláním zboží - Jak probíhá proclení zboží - Co obnáší proces certifikace - Proč e-shop není jen byznys - Jakou roli v příběhu hraje Harry Potter :)   Doufám, že bude epizoda prospěšná všem, kdo uvažují nad dovozem a neví, jak na to. Zároveň bych byla ráda, kdyby tento díl sloužil jako takové okénko do mého podnikání, protože není všechno zlato, co se třpytí :)

Epizoda 3522. září 2021 01:12:04

Kam jsem všude cestovala a proč mě to tak baví

Dnešní epizoda bude na téma cestování. Dozvíte se: * Proč o cestování chci mluvit * Kde všude jsem nějakou dobu žila * Proč jsem začala cestovat * Co je na cestování težké * Co mi cestování dalo * Co mi cestování vzalo Sledujte mě dále na sociálních sítí Instagram či Facebook a budu moc ráda za hodnocení či dokonce recenzi v případě, že se vám díl líbil, děkuji :)

Epizoda 3423. srpen 2021 57:04

Honza Sláma: "České technologické start-upy by měly více cílit na africký trh"

Honza je opravdu velmi inspirativní člověk. Začal totiž podnikat již ve svých 12 letech a přes akcie, mobilní aplikaci, vlastní e-shop a vývoj pro klienty se dostal až k FaceUpu, se kterým kombinuje sociální přesah a business. Právě díky aplikaci FaceUp, která funguje na více než 100 školách v Africe, jsem Honzu oslovila, aby se s námi podělil o tom, jak se v Africe podniká. V epizodě se dozvíte: * Kde v Africe Honza působil * Jak na něj Afrika působí a jaký k ní má vztah * Jak se v Africe navazuje spolupráce * Jak vnímá africký timing * Proč se vyplatí start-upům expandovat na africký trh * A mnohé další Honzu můžete kontaktovat skrze Linkedin [https://www.linkedin.com/in/janslama/] či na emailu: jan.slama@faceup.com, [jan.slama@facep.com,] honza@jinejfond.cz  

Epizoda 3316. červenec 2021 27:36

Mužská obřízka - můj příběh, důvody, výhody a nevýhody

Mužskou obřízkou se rozumí celkové či částečné odstranění předkožky penisu.  Tento zákrok se tradičně provádí z mnohých důvodů, z nichž mohu jmenovat důvody náboženské, kulturní či lékařské. Názory na tento zákrok se však liší.  Jsou tací, kteří ji doporučují a naopak tací, kteří k ní nevidí sebemenší důvod. Já k ní také kdysi důvod neviděla. Co změnilo můj názor? Jsem zastánkyní či odpůrkyní?   V tomto díle s vámi budu sdílet můj příběh o tom, jak jsme nechali mému synu udělat obřízku. Zmíním důvody praktikování obřízky, společně s jejími výhodami a nevýhodami. Přeji pěkný poslech.