- Podcasty
- Dopolední Region

Poslechněte si podcast: Chtěla chovat slepice doma, ale nemá čas se o ně starat. S přáteli proto vybudovali komunitní kurník
Komunitní kurník vybudovala skupina lidí v Horoměřicích u Prahy. Slepice snášejí vejce společně ve velkém výběhu, členové komunitního kurníku se o ně společně starají a rovným dílem si dělí snůšku. S nápadem přišla třicátnice Tereza Vernerová, která chtěla na zahradě chovat slepice, aby měla pro rodinu čerstvá vejce, nemá ale čas se o drůbež starat. Komunitní kurník je řešení.
Dopolední Region
Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.
Největší nebo nejkulatější vejce v Česku. Nejen naše vaječné rarity představuje šéf agentury rekordů
Nejkulatější vajíčko, největší i nejmenší vejce v České republice, dvoubarevné vejce nebo vajíčko ve tvaru kapky. Některé vaječné a velikonoční rarity přibližuje šéf Agentury Dobrý den - české rekordy Miroslav Marek.
Pro Renátu Modrákovou je práce se středověkými rukopisy celoživotní vášní
Renáta Modráková je jako specialistka na středověké rukopisy Národní knihovny České republiky v každodenním kontaktu s naším národním kulturním bohatstvím. Práce s rukopisy je pro ní stále velkou vášní i radostí a dodává jí sílu i v osobním životě.
TIPY NA VÍKEND: Zažijte tramping v Muzeu v Jílovém u Prahy nebo zkuste projekt Pěšky městem
Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.
Skleněné negativy zachytily život v Rožmitále před 100 lety. Najdete na nich i první automobily
Pracovníci Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem sestavují databázi historických negativů a fotografií. Na snímcích, z nichž některé pocházejí z předminulého století, objevili i místa a stavby, které dnes už neexistují. Do detektivního pátrání po tom, co je na snímcích, chtějí zapojit i veřejnost.
Chystáte se zdobit vajíčka? U zdobení kraslic si skvěle odpočinete
Monika Schiszmanová z Heřmaniček u Sedlčan tráví večery zdobením kraslic. Vyzkoušela snad všechny možné techniky. Lidová tvorba a kraslice ji okouzlily už v dětství. Od té doby jich nazdobila desítky tisíc.
Když je jeden smutnej, tak se sveze na motorce a je mu líp, říká Arnošt Nezmeškal
Národní technické muzeum v Praze a jeho dopravní halu navštívil poprvé v první třídě. Se spolužáky ze základní školy z Habrů na Vysočině. „Vím, jak jsem se bál tady na galeriích, a že mě pár auťáků zaujalo. Dodneška si pamatuju žraločí tlamu závodního Mercedesu z roku 1938-39. Pro mě to byl tenkrát velikej zážitek.“
Pro Pavla Eclera je místo kastelána zámku Veltrusy životní výzva
Zámek Veltrusy byl v roce 2002 zcela poškozen povodněmi. Jeho postupná renovace byla skutečnou výzvou a to zaujalo tehdejšího kastelána zámku Bučovice, Pavla Eclera. Právě v Bučovicích získal pověst krizového manažera. Své schopnosti uplatnil při celkové renovaci veltruského zámeckého areálu. Dnes si k zámku vytvořil až osobní vztah.
Propadl jsem kouzlu starých tisků, říká majitel 25 výtisků Hájkovy Kroniky České Petr Bílek
Přibližně 600stránková Kronika Česká Václava Hájka z Libočan spatřila světlo světa poprvé před 480 lety. Od té doby vyšly desítky dalších vydání. Část z nich má ve sbírce Petr Bílek a právě teď je vystavuje v rakovnickém Muzeu Tomáše Garrigua Masaryka.
TIPY NA VÍKEND: Jarní zemědělec v Lysé nad Labem nebo oslavy sv. Prokopa na Sázavě
Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.
Knedlíkárna v Kosově Hoře sází na jednoduchost. Ty nejlepší recepty vymyslely už naše babičky
Jak uvařit dobrý knedlík? Šárka Stehlíková z Knedlíkárny nedaleko Sedlčan říká, že v jednoduchosti je síla. Není potřeba nic vymýšlet, naše babičky ty nejlepší postupy vymyslely už dávno. Za úspěchem knedlíků z Kosovy Hory jsou zkušené kuchařky, poctivá ruční práce a kvalitní suroviny.