4. září 2021

Poslechněte si podcast: Chcete se domluvit se svým psem? Nechte si poradit od odbornice

Podobně, jako lidé komunikují mezi sebou, je dokázáno, že se i zvířata dokážou dorozumět nejen s dalšími zvířaty, ale také i s námi, lidmi. Jak můžeme lépe porozumět našim psím mazlíčkům? O tom se bavíme s odbornicí na psí komunikaci Pavlou Polymnií Chocholoušovou.

26:41

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Před dvěma dny 32:33

Jak vychovat psa, aby nebyl nebezpečný nebo i jen protivný svému okolí, trestat nebo odměňovat?

Jak odnaučit psa tahání na vodítku? Co je to separační úzkost a jak s ní bojovat - s takovými dotazy zašla Slávka Brádlová za trenérem psů Tomášem Nushartem.

Před 2 týdny 24:05

S Terezou Kozákovou o kočkách a činnosti spolku Fousek v Krupce

V Krupce funguje útulek pro kočky FOUSEK a Slávka Brádlová si povídala s Terezou Kozákovou, jednou z těch, kteří se o kočky, kocoury a koťata starají.

Před 3 týdny 20:22

Chcete si vybrat psa z útulku? Nechte si poradit od odbornice

S čím vším by měli lidé počítat před pořízením psa z útulku? Kolik peněz stojí péče o nového psího kamaráda? Nejen o tom se bavíme s Kateřinou Haberlandovou z děčínského psího útulku.

9. červenec 2022 26:54

O životě mezi koňmi s Olinou Šebkovou

Olina Šebková z Jezdecké společnosti Hipodrom Most zasvětila život koním a taky dětem, které se chtějí o koních dozvědět víc a nebojí se ani práce kolem nich. To svezení k tomu ale samozřejmě taky patří.

2. červenec 2022 20:59

O myslivosti a mysliveckém roku s Petrem Dvorským

Co dělají myslivci v lednu a únoru a jak vůbec vypadají jednotlivé měsíce mysliveckého roku? A co je důležité říci dětem o přírodě?

25. červen 2022 26:10

O operacích zvířat, jejich druzích a rizicích s veterinářem

Na dotazy posluchačů v pořadu Svět zvířat tentokrát odpovídá MVDr. Jan Křeček. Řeší se například to, jak funguje uspávání zvířat při operačním zákroku, jak se dosáhne toho, aby uspané zvíře opravdu nic necítilo a jak se to dá zjistit?

20. červen 2022 30:04

Spíš než trestem vycvičíte psa vhodnou odměnou, upozorňuje chovatele trenér psů

Tomáš Nushart se zabývá trénováním psů. Jak sám přiznává, mnohem raději než tresty přitom používá odměny. Jak tedy psa například odnaučit tahat na vodítku?

11. červen 2022 23:18

O správné výživě psů a nejčastějších prohřešcích chovatelů s veterinářem

Proč je pro psa čokoláda jedovatá? Je lepší živit psa granulemi, syrovým masem nebo doma vařeným krmením? Jaké volit pamlsky při výcviku psa?

4. červen 2022 23:03

O outloních, Netflixu i boji s pašeráky s Františkem Příbrským

Čeští ochranáři pomohli zatknout hlavu indonéského pašeráckého gangu, který se zabýval obchodem se zvířaty. Český projekt na záchranu outloňů Kukang Rescue se dostal i do dokumentární série BBC pro Netflix o národních parcích světa.

28. květen 2022 27:23

O rybaření s Milošem Urychem, dlouholetým členem Českého rybářského svazu

Slunečnice je nejen užitková nebo dekorativní rostlina, ale taky ryba původem z Ameriky – celým jménem Slunečnice pestrá.