Host Českého rozhlasu Ostrava
25. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Charitní Mikuláš i letos potěší potřebné děti na Ukrajině. Projekt přiblíží Veronika Mechová

Děti na Ukrajině dostávají dárky od Mikuláše, který tam připadá na 19. prosince. Ty nejchudší je letos snad dostanou díky sbírce, kterou organizuje Středisko humanitární pomoci Diecézní charity ostravsko-opavské. Projekt i aktuální situaci ve Lvově a jeho okolí přiblíží koordinátorka projektu Veronika Mechová.

21:44

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 20:38

O radosti z hudby, společného hraní i nadšení z učení. Setkání s Alžbětou Kolářovou

Alžběta Kolářová vystudovala hru na housle a violu. Teď sama s nadšením učí na Lidové konzervatoři, kde založili komorní orchestr. Rozhovor je o společném hraní, radosti z hudby i o koncertě ke stému výročí narození Ilji Hurníka.

Před pěti dny 21:57

Pozvání na den otevřených dveří u meteorologů. Setkání s Romanem Volným

Vypravíme se do Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě. Meteorolog Roman Volný nám představí prostory, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné, a mohou si je prohlédnout jen výjimečně, například během Dne otevřených dveří. Ten letošní připadá na sobotu 25. března. Na co všechno se můžete těšit?

Před týdnem 21:14

Jozef Škarda. Kromě toho, že je patologem, je taky vědcem a kazatelem

Jozef Škarda je vedoucím Ústavu klinické a molekulární patologie a lékařské genetiky FN Ostrava a Lékařské fakulty Ostravské univerzity, ale také vědcem a kazatelem. Jak se tyto světy pojí?

Před týdnem 21:18

Nikdy není pozdě na nové začátky. Setkání s Irenou Cedivodovou

Irena Cedivodová celý život pečuje o zvířata, především o koně. Na čas se jich vzdala poté, co se vdala, ale nakonec se k nim opět vrátila. Uslyšíte o tom, jak ji koně postavili v době nemoci znovu na nohy a že nikdy není pozdě na nové začátky.

Před 2 týdny 20:33

Na pohybu a lehce i na bolesti jsme závislí, říká tanečnice Nataša Novotná

Nataša Novotná se věnuje tanečnímu divadlu. Poté, co klasický tanec vystudovala v Ostravě, sklízela úspěchy i ve světě. Spolupracovala se slavnými choreografy, včetně Jiřího Kyliána.

Před 2 týdny 21:07

Uplynulý rok očima sbormistra NDM Jurije Galatenka. Na Ukrajině má stále rodinu a přátele

Sbormistr opery Národního divadla moravskoslezského Jurij Galatenko pochází z Kyjeva, kde má stále přátele a rodinu. V našem vysílání jsme se s ním setkali před rokem, krátce před válkou na Ukrajině.

Před 2 týdny 21:26

Roman Posolda a Libuše Petrová. Projekt Kola pro Afriku pomáhá už deset let

Kola pro Afriku. Za projektem, který pomáhá školákům v Gambii, stojí Roman Posolda. Koordinátorkou je Libuše Petrová.

Před 3 týdny 21:13

O vzdělání a vedení k samostatnosti, procesu zplnoletnění. Setkání s Beatou Hersanovou

Beata Hersanová je fotografka a designérka, a taky matka, která své dcery vedla ke vzdělání a samostatnosti natolik, že začaly podnikat už v teenegerovském věku. Musely kvůli tomu projít mimo jiné procesem zplnoletnění, což v Česku není úplně obvyklé. I o tom bude povídání s Beatou a její dcerou Patricií.

Před 3 týdny 21:17

Žije tancem a má blízko k dětem. Lenka Krčová je oceňovanou choreografkou

Lenka Krčová žije od malička tancem. A taky má blízko k dětem, kterými je neustále obklopena, protože s nimi pracuje v tanečním studiu Radost a Impulz Bohumín. Vybudovali společně soubor, který patří ke světové špičce.

Před 3 týdny 24:26

Desetiletá klavíristka sklízí úspěchy na soutěžích i koncertech po celém světě

Zázračné dítě? Talent od Boha, a nebo hodiny cvičení? Co stojí za úspěchem desetileté klavíristky Magdalény Kovářové? Zeptáme se nejen jí, ale i její maminky Kateřiny. Mladá klavíristka sklízí úspěchy na soutěžích i koncertech po celém světě, její talent rozvíjí profesorka Libuše Vondráčková, matka světově známého pianisty.