Zprávy ze Severu
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Charitativní sbírka Krabice od bot se stala předvánoční tradicí. Koná se už potřinácté

13. ročník charitativní sbírky s názvem Krabice od bot má na Vánoce přinést radost dětem, které žijí v sociálně slabých rodinách. Od pondělí 20. listopadu mohou lidé nosit naplněné krabice od bot na sběrná místa. Sbírku pořádá Diakonie Československé církve evangelické.

01:57

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Včera 02:02

Lyžařské školy v Krušných horách hlásí velký zájem. Na Ústecku překvapil brzký start sezóny

V Krušných horách nebo v Krkonoších se rozjela další zimní střediska. Lyžuje se například na Bouřňáku na Teplicku, Klínech na Mostecku nebo v Telnici na Ústecku. Tam byl velký zájem i o kurzy lyžařské školy.

Včera 02:15

Do ptačí rezervace Mnišské louky u České Lípy vypustili v pátek polodivoké poníky

S údržbou ptačího parku Mnišské louky u České Lípy pomůžou polodivocí poníci. Česká společnost ornitologická tam v pátek 8. prosince vypustila první čtyři dospělé klisny exmoorských pony, celkem by jich mělo být pět. Poníci budou spásat území zhruba pěti hektarů.

Před dvěma dny 02:01

Kvalita dopravy na pomezí čtyř krajů v severozápadních Čechách by se měla od 10. prosince zlepšit

V neděli 10. prosince začne platit nový jízdní řád. Díky spolupráci Plzeňského, Karlovarského, Středočeského a Ústeckého kraje se má zlepšit obslužnost obcí a měst na Rakovnicku, Žatecku nebo Karlovarsku.

Před dvěma dny 02:03

Ústecké Činoherní studio přichází na scénu s hororovou komedií Bílý karibu

Bílý karibu je mýtické inuitské zvíře, současně také název luxusní lovecké chaty a zároveň i nové hry Činoherního studia v Ústí nad Labem. Premiéru má právě 8. prosince v 19:00. Na chatě roky tráví dovolenou manželský pár s rodinným přítelem. Zápletkou hry je selhání muže – samce v krizové situaci.

Před dvěma dny 03:29

Řidiči v Ústeckém kraji překračují rychlost častěji než loni. V roce 2024 je čekají tvrdší sankce

Za přestupky v silničním provozu budou od příštího roku přísnější tresty. Třeba za vyšší rychlost se pokuty zhruba zdvojnásobí. Zatímco teď řidič, který jede v obci o 20 kilometrů za hodinu rychleji, zaplatí na místě maximálně 2500 korun, nově to bude až 3500 korun, ve správním řízení pak až 10 000 korun. Navíc takový řidič dostane čtyři trestné body místo dosavadních tří.

Před dvěma dny 01:43

Škody na rybách podle rybářů na severu Čech rostou. Nejčastěji za ně mohou kormoráni a vydry

Rybáři na severu Čech letos přišli o víc ryb než loni. Dravci, jako jsou kormoráni nebo vydry, podle dat Severočeského rybářského svazu způsobili milionové škody. Další ryby letos doplatily na rychlé změny počasí.

Před dvěma dny 02:31

Sbírka Krabice od bot skončila. Dárky pro děti ze sociálně slabých rodin ale mohou lidé nosit dál

Charitativní předvánoční sbírka Krabice od bot sice skončila 5. prosince, dárky pro děti z chudých rodin ale mohou lidé stále přinášet. A to do Diakonie Českobratrské církve evangelické, která tuto sbírku pořádá.

Před třemi dny 01:47

Okresní soud v Teplicích se bude opět zabývat případem rvačky na koupališti v Dubí

Pět let starý incident z koupaliště v Dubí na Teplicku se vrací k okresnímu soudu. Ústecký krajský soud vyhověl odvolání státního zastupitelství a tří obžalovaných a původní rozsudek zrušil.

Před třemi dny 02:06

Ústí nad Labem bude příští rok hospodařit s obřím schodkem. Podle vedení města kvůli investicím

Ústí nad Labem plánuje příští rok hospodařit s téměř tři čtvrtě miliardovým schodkem. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který schválila rada města. Podle vedení krajského města bude schodkový rozpočet výrazně investiční a bude ho krýt například úvěr. Opoziční zastupitelé naopak hovoří o špatně plánovaných akcích.

Před čtyřmi dny 02:01

Diecézní charita v Litoměřicích má nové Intergrační a komunitní centrum pro uprchlíky z Ukrajiny

V Litoměřicích můžou váleční uprchlíci z Ukrajiny nově využít služby Integračního a komunitního centra Svit. Pracovníci centra se zaměří na poradenství, psychosociální podporu, tlumočení i volnočasové aktivity pro děti uprchlíků.