9. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Siemens na MSV v Brně představuje nejnovější technologie, třeba digitální dvojče

Nejnovější technologie a řešení pro průmyslovou digitalizaci jako digitální dvojče, edge, cloudová řešení nebo využití umělé inteligence představuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně společnost Siemens. S ředitelem obchodní jednotky Motion Control Tomášem Dubou jsme se přímo na veletrhu bavili také o tom, jak Siemens podporuje vzdělávání a rozšiřování digitálních kompetencí. Expozice Siemens je v Brně součástí Digitální továrny 2.0 v pavilonu F.

20:48

Četkast Pro Business

Vydává: Protext ČTK

Rozhovory s komerčními partnery služby Protext ČTK, s řediteli a manažery, pracovníky marketingových oddělení a tiskovými mluvčími. Četkast Pro Business vytvářejí novináři, kteří hledají zajímavosti v zákulisí firem a institucí a ukazují jinou tvář hlavních osobností byznysu, vědy nebo politiky. Rozhovory Četkast Pro Business nejsou součástí zpravodajského a publicistického obsahu podcastu Četkast, který čerpá ze zpravodajského servisu ČTK.

Web

13. prosinec 2021 26:15

Nový šéf BVV Moravec: Veletrhy musí jít naproti mladším generacím

O nových výzvách na novém postu se v Četkastu Pro Business rozvyprávěl nový generální ředitel Veletrhů Brno Tomáš Moravec. Tradiční výstavní areál chce otevřít mladší generaci, podporovat hodlá aktivity typu e-sport a e-gaming, potenciál vidí i v pronájmech výstavních hal a prostor třetím stranám. Řeč přišla i na rozšiřování zahraničních vystavovatelů nebo redukování počtu zaměstnanců.

20. červen 2021 30:45

O chytrých domech i spolupráci s umělci s Cyrilem Svozilem z Fenix Group

O chytrých domech a chytrých sítích, o elektrické, ale i solární energii nebo o moderním umění a účasti na světové výstavě EXPO 2020 v Četkastu Pro Business s předsedou představenstva a zakladatelem firmy Fenix Group Cyrilem Svozilem. Jesenická firma Fenix Group podniká v oblasti topných systémů a za 30 let své existence se vypracovala mezi světovou špičku. Své produkty vyvážíte do více než 70 zemí světa. Nyní se chystáte do Dubaje, na světovou výstavu EXPO 2020.

1. červen 2021 36:29

Respilon vyrábí z nanovláken samočistící ochranné masky i sítě do oken, co nepropustí kouř či smog

V čem jsou ochranné masky z nanovláken lepší než klasické respirátory? Jak fungují samosterilizační respirátory? A jaké mýty kolují kolem roušek? O ochranných maskách z nanovláken, o jejich výrobě v Česku i zahraničí, ale také o budoucnosti nanovláken s výkonnou ředitelkou firmy Respilon Janou Zimovou.

5. květen 2021 27:45

O očkování, protilátkách i imunitě po nemoci covid-19 s odborníky, co vystoupí na konferenci Učené společnosti ČR

Jak dlouho vydrží imunita po prodělání nemoci covid-19 a jak dlouho po očkování? A jsou všechny v Česku dostupné vakcíny stejně účinné? Ptali jsme se prof. Jiřiny Bartůňkové, přednostky Ústavu imunologie 2. LF UK a fakultní nemocnice Motol a předsedy České vakcinologické společnosti prof. Romana Chlíbka z Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. Oba vystoupí na konferenci Učené společnosti ČR 11. května.

3. květen 2021 29:38

Škoda Auto chystá vlastní očkovací centra, čeká na vakcíny

S Miroslavem Kroupou, členem Anticovid týmu Škoda Auto, o výpadcích ve výrobě kvůli covidu, o investicích do ochrany zdraví zaměstnanců, o testování i očkování, ale také o pomoci zdravotnickým zařízením v regionu nebo globálním online hackathonu.

22. duben 2021 14:12

O fungování automobilky Toyota v době pandemie a o její budoucnosti s šéfem administrativy Robertem Kimlem

Jak funguje automobilka Toyota v době pandemie a jak vidí svou budoucnost? Je na japonských vozech vyráběných v Česku ještě něco japonského? Ptali jsme se přímo v kolínské fabrice generálního manažera pro administrativu automobilky Toyota Roberta Kimla.

20. duben 2021 29:48

Vážit si podnikatelů mě nepřímo naučil Baťa, říká zlínská rodačka Dlabajová

O životě a práci v Bruselu, o podpoře malým a středním firmám, o aktivitách pro kreativní průmysly a kulturu, ale také o tom, jak si sama prodělala nemoc covid-19 s europoslankyní Martinou Dlabajovou.

9. duben 2021 34:41

O mincích i investicích do zlata s Alešem Brixem z České mincovny

Kolik mincí je v Česku v oběhu a kolik jich je potřeba razit každý rok? Jaká témata jsou oblíbená na pamětních medailích? A jak je to s investicemi do zlata a stříbra? A přežijí mince 21. století? O tom všem s obchodním ředitelem České mincovny Alešem Brixem.

1. duben 2021 20:22

Vstup na burzu, koupě Coltu, rekordní výnosy - Česká zbrojovka Group má za sebou úspěšný rok

Proč vstoupila Česká zbrojovka Group vloni na burzu? A proč koupila ikonickou značku Colt? Jak si cení svých tradic a svých lidí ve výrobě? A co čeká progresivní český výrobce ručních palných zbraní od budoucnosti? Ptali jsme se Lubomíra Kovaříka, prezidenta pražského ústředí skupiny Česká zbrojovka Group, a Jana Zajíce, generálního ředitele České zbrojovky Uherský Brod.