• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Cestování časem a pohled do minulosti. Dvě výročí a tři výstavy k historii Kopidlna a střední školy

„Kopidlno: cestování časem“, „Naše škola“ a „Pohled do minulosti“. Tři výstavy, které připomínají 500 let od vydání erbovní listiny Kopidlnu a 75 let od založení kopidlenské zahradnické školy, můžete od dnešního dne vidět v Centru kultury a vzdělávání v Kopidlně. Připravili je budoucí zahradníci ve spolupráci s městem a s lomnickým muzeem.

02:44

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 11:45

Výška šíje, osvalení, upevnění a stavba vemene. To je soutěž „Miss kráva“ při Zemědělském dnu Mžany

Zemědělský den Mžany je vždy takový velký svátek pro zemědělce nejen z našeho kraje. Ochutnáte tam nejlepší české potraviny, porotci v minulých letech vybírali nejkrásnější krávy z klasických českých strakatých plemen, byla k vidění ta nejmodernější zemědělská technika.

Včera 04:33

Tomáš Jakoubek se jako doktor Brouček coby zdravotní klaun snaží vracet nemocným dětem úsměv a smích

Tomáš Jakoubek dnes při Mezinárodním dni dětí dělá zdravotního klauna pro nemocné děti ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, ale stihl pozdravit a popřát všem hlavně hodně zdraví i v rozhovoru s Pavlou Kindernayovou.

Včera 02:10

Až 350 domácností z Královéhradeckého kraje by mohlo letos získat dotaci na výměnu starých kotlů

180 tisíc korun na tepelné čerpadlo nebo 130 tisíc na kotel na biomasu mohou letos získat žadatelé v Královéhradeckém kraji z takzvané kotlíkové dotace. Na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za ekologičtější připravil krajský úřad pro nízkopříjmové domácnosti celkem 63 milionů korun.

Včera 00:20

Změny ve složení koalice na královéhradecké radnici jsou definitivní, hnutí Rozvíjíme Hradec končí

Ani zasedání zastupitelstva města Hradce Králové nic nezměnilo na tom, že původní koalice ve vedení radnice brzy přijde o jednu ze stran. Výpověď koaliční smlouvy, kterou zbylé strany zaslaly hnutí Rozvíjíme Hradec, bude od 2. června platná, říká primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová z HDK.

Před dvěma dny 02:02

Správa Krkonošského národního parku znovu instaluje na vybraná místa na hřebenech hor ochranné sítě

Pracovníci Správy Krkonošského národního parku budou dnes dopoledne vracet na Sněžku ochranné sítě. Ty budou v sezóně chránit křehkou krkonošskou přírodu před vstupem těch, kteří nerespektují zákazové tabulky. Psané zákazy totiž nestačí a až sítě zabránily turistům vydávat se do míst, kam se kvůli ochraně přírody nesmí.

Před dvěma dny 02:20

V Hradci Králové bude další rok pokračovat provoz dotovaných sdílených kol. Smlouva je prodloužena

Sdílená jízdní kola najdou obyvatelé a návštěvníci Hradce Králové ve stojanech i v dalších měsících. Hradečtí zastupitelé odsouhlasili prodloužení smlouvy se společností, která ve městě provozuje od loňského července sdílená kola. Bicykl si denně půjčí zhruba 150 lidí.

Před dvěma dny 05:44

Komunitní zahrada Střelák v Hradci Králové se zrodila z party nadšenců a setkávání funguje skvěle

Komunitní zahrada Střelák se zelená a roste do své druhé sezóny. Samozřejmě za pomoci dobrovolníků i přihlášených zahradníků. Co letos zasili a zasadili? A zúročili už zkušenosti z loňské sezony a sklizně? O plánech na letošní "vegetační období" nám přišel povědět Hynek Kaplan. Nejde totiž jen o setí a sklízení, ale především o sousedské setkávání.

Před třemi dny 02:12

Desítky klientů domova sociální péče v Tmavém Dole dočasně žijí v provizorních podmínkách

Někteří klienti domova sociální péče v Tmavém Dole na Trutnovsku se musí na čas zříci svého dosavadního soukromí. Kvůli přestavbě jedné z budov se senioři ze svých pokojů přestěhovali do náhradních prostor, ve kterých budou do podzimu. Pro řadu babiček a dědečků to znamená ztrátu soukromí, na které byli dosud zvyklí.

Před třemi dny 02:29

Pro obyvatele Nové Paky nastává nepříjemné období, související s výstavbou nového obchvatu města

Obchvat Nové Paky, který má výrazně ulevit dopravě ve městě, roste podle plánu. Jeho dokončení výrazně uleví provozu ve městě, které leží na jedné z hlavních příjezdových tras z Prahy do Krkonoš. Především ve víkendových dopravních špičkách bývá zatím průjezd Novou Pakou docela složitý.

Před třemi dny 02:03

Vesnická škola v Dobřanech byla na zavření, chyběli učitelé i děti. Dnes do ní chodí 185 žáků

Ve čtvrtek 1. června bude Senát projednávat zákon o pedagogických pracovnících. Učitelům jako první profesi v České republice by mohl tento zákon garantovat plat navázaný na průměrný výdělek, a to ve výši 130 procent. Cílem je přilákat do školství kvalifikované lidi.