Zprávy pro Pardubický kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Čeští vojáci odletěli z pardubického letiště na misi NATO do Pobaltí

Z pardubického letiště odletěl ve středu vojenský speciál do Pobaltí. Na jeho palubě byli příslušníci libereckého protichemického pluku a pak také ženisté z Bechyně. Desítky vojáků v Litvě a Lotyšsku vystřídají své české kolegy. V Pobaltí se připojí k dalším členům Severoatlantické aliance, kteří v zemích působí.

01:57

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Před dvěma dny 02:18

Provoz na mostu kpt. Bartoše v Pardubicích bude kvůli špatnému stavu jednosměrný

Most kapitána Bartoše v Pardubicích je ve velmi špatném technickém stavu, prokázaly dynamické zkoušky. Od neděle tam proto bude jednosměrný provoz. Už loni tam magistrát dvakrát snižoval nosnost.

Před dvěma dny 02:41

V bývalém pivovaru v Semíně dokončili historickou varnu

Spolek Gočárův Semín minulý rok pokročil s expozicemi v historickém pivovaru v Semíně na Pardubicku, kde se narodil architekt Josef Gočár. Lidé si budou moci prohlédnout například repliku původní technologie vaření piva.

Před třemi dny 03:02

Pardubický letní stadion je po dvouleté modernizaci hotový

Skoro dvouletá přestavba pardubického letního stadionu v centru města skončila. Nové sportoviště je pojmenované po pardubickém rodákovi Arnoštu Košťálovi, který byl významným donátorem fotbalového klubu. Město za modernizaci 90 let starého stadionu zaplatilo 424 milionů korun. Ten dnes splňuje podmínky pořádání nejvyšší české fotbalové soutěže a spravovat ho bude fotbalový klub na základě dlouhodobé smlouvy.

Před třemi dny 01:21

Pardubice chtějí odstranit cyklovraky od stojanů u vlakového nádraží

Pardubice zvažují, že odstraní vraky bicyklů, které jsou pod přístřeškem ve stojanech u vlakového nádraží a nikdo se k nim nehlásí.

Před třemi dny 00:13

Vysoké Mýto získalo titul Historické město Pardubického kraje

Vysoké Mýto na Orlickoústecku získalo krajský titul Historické město roku 2022. O ocenění usilovala v tomto kraji ještě města Chrast a Chrudim. Mýto postupuje do celostátního kola, uvedla Kristýna Prokůpková z pardubické pobočky Národního památkového ústavu.

Před čtyřmi dny 02:56

Národní památkový ústav se nakonec pustí do oprav zámku v Litomyšli

Litomyšlský zámek se nakonec dočká náročné rekonstrukce už v tomto roce. Ještě v prosinci to přitom vypadalo, že si bude muset národní kulturní památka UNESCO na dlouho očekávanou opravu počkat.

Před čtyřmi dny 02:45

Pohlavních chorob je v Pardubickém kraji třikrát víc než před 20 lety

V Pardubickém kraji se za posledních 20 let výrazně zvýšil výskyt pohlavních chorob. Uvádějí to lékaři z kožního oddělení Pardubické nemocnice. Přibylo hlavně případů syfilis, kapavky nebo chlamydií.

Před pěti dny 01:37

Utáhnou novou knihovnu? Vedení Přelouče váhá se stavbou projektu za 100 milionů

Přelouč se nejspíš v tomto volebním období nedočká stavby nové knihovny. Připouští to vedení města. O její podobě rozhodli zastupitelé už v roce 2020, kdy vybrali vítězný návrh v architektonické soutěži. Teď ale některé nové členy zastupitelstva odrazuje předpokládaná cena projektu a mají obavy, že by podstatně zatížila městský rozpočet.

Před šesti dny 01:45

Nedokázali zabrzdit kůrovce. Teď mají v malé obci Hodonín zaplatit půl milionu pokutu

Málo jste káceli a pomohli tak šíření kůrovce. Takový je vzkaz České inspekce životního prostředí adresovaný Hodonínu na Chrudimsku. Inspektoři obci vyměřili vysokou pokutu. Ta se ale brání, že dělala, co mohla.

Před týdnem 02:19

Ski areály v Pardubickém kraji se vracejí do provozu. Sezónu na většině míst přerušili

Lyžařská střediska v Pardubickém kraji zažívají restart sezóny. Vlekařům v posledních dnech velmi přeje počasí a mohou tak doplňovat zásoby sněhu, o které přišli během skoro měsíc trvající oblevy.