Máme rádi zvířata
27. duben 2023

Poslechněte si podcast: Čeští myslivci pečují o krajinu a zvěř už 100 let

Hlavním tématem pořadu Máme rádi zvířata je sto let české myslivosti. Dále bude řeč o vysazování dravých ryb do přehrady Orlík a na závěr přidáme posluchačský příběh Blanky Příhodové z Písku o jednom dost zvláštním dárku. K poslechu zve Martin Hlaváček.

31:04

Máme rádi zvířata

Vydává: Český rozhlas

Magazín o zvířatech, domácích mazlíčcích a zajímavostech z živočišné říše.

Web

Včera 41:03

Bývalý zoolog hlubocké zoo vzpomíná na 70. léta, kdy zahrada vypadala úplně jinak než dnes

Pokračuje seriál o historii jihočeské Zoo Hluboká. Řeč bude o období, kdy se uvažovalo o zrušení zahrady a nakonec ji převzal krajský národní výbor. Na 70. léta v zoo, která tehdy vypadala úplně jinak než dnes a měla řadu nedostatků, vzpomíná bývalý zoolog Pavel Jezdinský, doplní ho současný zástupce ředitele Roman Kössl.

Před týdnem 30:27

Veterinární poradna

Na dotazy posluchačů odpovídá Lucie Míková z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích. Moderuje Jitka Cibulová Vokatá.

Před 2 týdny 30:28

Veterinární poradna

Na dotazy posluchačů odpovídá Lucie Míková z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích. Moderuje Jitka Cibulová Vokatá.

24. srpen 2023 17:41

Jak se daří mořským orlům na jihu Čech

Jak se daří mořským orlům na jihu Čech? Připravila Jitka Cibulová Vokatá.

17. srpen 2023 28:44

Užitečné informace o krmivech pro psy a kočky, zajímavosti o okounovi říčním a posluchačský příběh

Magazín Máme rádi zvířata přináší povídání o krmivech pro psy a kočky, vydáme se poznávat okouna říčního a ještě přidáme posluchačský příběh Marie Martschini z Českých Budějovic o kocourovi, který rád navštěvoval sousedy. K poslechu zve Martin Hlaváček.

10. srpen 2023 16:58

Návštěva u chovatele vestfálských nosných slepic a informace o úrazech očí u koček

Vestfálské nosné slepice se u nás téměř nechovají. Jedním z mála chovatelů je Karel Jedlička z Drahotešic na Českobudějovicku. Navštívila ho autorka pořadu Máme rádi zvířata Jitka Cibulová Vokatá. Dále v magazínu zazní informace o úrazech očí u koček a také se dozvíte, jestli se mláďata něco radši učí od svých otců.

3. srpen 2023 32:10

Veterinární poradna

Na dotazy posluchačů odpovídá Lucie Míková z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích. Moderuje Jitka Cibulová Vokatá.

27. červenec 2023 28:46

Jak se vyrábí krmiva pro domácí mazlíčky, posluchačský příběh a zajímavosti o koroptvi

Návštěva výrobny vlhkých krmiv zejména pro psy a kočky v Chotovinách. Posluchačský příběh, který vznikl v rodině našeho přispěvatele Blahoslava Voharčíka ze Žirovnice. A na závěr zajímavosti o koroptvi polní. K poslechu magazínu Máme rádi zvířata zve Martin Hlaváček.

20. červenec 2023 24:22

Jiří Andreska byl v 60. letech 20. století ředitelem hlubocké zoo. Na tu dobu vzpomíná jeho žena

Magazín Máme rádi zvířata přináší vyprávění devadesátileté Eriky Andreskové, manželky Jiřího Andresky, ředitele zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou v 60. letech minulého století. Pokračuje tak cyklus o historii zoo. K poslechu zve Jitka Cibulová Vokatá.

13. červenec 2023 27:10

Border kolie tančí, chrti chytají míček. S různými plemeny se můžete věnovat různým psím sportům

Psí sporty mohou zabavit nejedno zvíře, nejsou ale vhodné pro všechna plemena. Například pro tanec se psem se nejvíc využívají border kolie. „Psi udělají pro páníčka, co mu na očích vidí. Je to v principu divadlo. Zažila jsem, že pes dělal policistu a chytal zločince. Je tam hodně prvků – skákání na záda, procházení mezi nohama, zakrývání si očí packami,“ líčí dogdancing veterinářka Lucie Míková.