- Podcasty
- Český rozhlas - Životní styl

Poslechněte si podcast: Studovna: Jak se učit na maturitu nebo zkoušku? Efektivní je vybavování a testování, říká mentor Kohut
Jak se učit, zvládnout prokrastinování a lépe se při učení soustředit? S mentorem a lektorem Honzou Kohutem jsme probrali efektivní metody učení a tipy a triky, které se hodí k přípravě na maturitu nebo jinou zkoušku.
Český rozhlas - Životní styl
O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.
Hergot!: Papež František si získal srdce lidí na celém světě, hodnotí Tomáš Petráček
Papež František zemřel na Velikonoční pondělí ve věku 88 let. Římskokatolickou církev teď čeká volba nového papeže. Kam bude církev směřovat, jak ji proměnil František a co byly silné i slabé stránky jeho pontifikátu? O tom v Hergot!u mluvil církevní historik, teolog a římskokatolický kněz profesor Tomáš Petráček.
Hobby magazín speciál: Všechny pstruhové revíry v Plzeňském kraji byly zarybněny
Územní svaz Českého rybářského svazu v Plzni intenzivně zarybnil pstruhové vody, na kterých už mohou od 16. dubna lovit sportovní rybáři.
Pot: Kdo komu otevírá dveře? Rozkošatěná Michelle Losekoot o kreativitě v milostných vztazích
Je jaro, Michelle je zamilovaná a moderátoři Karel s Eliškou mohou konečně položit svou oblíbenou otázku: „Jak jste se poznaly?”. Hostkou ve studiu byla digitální vypravěčka Michelle Losekoot, která pomáhá lidem napříč obory objevovat kreativitu. Michelle je vášnivá, cílevědomá a citlivá vizionářka. Kreativita se jí propisuje do všech vztahů, zejména do těch milostných.
Hobby magazín: Travní sekačky by po zimě neměly po nastartování vibrovat. U řetězových pil je důležitý ostrý řetěz
Máme tady jaro a s ním přichází i první sečení trávy a také začátek přípravy dřeva na zimu. Dodnes nejvýkonnější pomocníci používají spalovací motory a tato doba je pro ně většinou prvním probuzením po zimním spánku. Co dělat, když motor nemůžeme nastartovat?
Bourání: Dům má mít půdu a vejminek. Rodinné bydlení podle architekta Jakuba Loučky
Architekt Jakub Loučka navrhuje malé dřevostavby, ale projektoval také vilu s desítkami pokojů pro rodinu v Pákistánu. Není to zase takový rozdíl, domy prý fungují podobně.
Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Změny nehtů souvisí s věkem i nevhodnou dietou. Rad je mnoho, mě zaujal řepík
Nehty a péče o ně je velké téma. Na rukou rostou rychleji, na nohou pomaleji. „Je to v poměru 2 : 1. Růst na rukou není ničím rušen. Kdežto na nohou máme boty, a tím se to může brzdit, ale nemám na to žádná relevantní data,“ říká Kateřina Cajthamlová v pořadu Vesele a zdravě.
Zahrádkářské tipy: Krásky na hladině: Jak správně pěstovat lekníny
Lekníny jsou atraktivní vodní rostliny, které ozdobí vodní plochu v zahradě. Podle odrůdy prosperují ve vodě hluboké od 3 centimetrů do 3 metrů. Ty nejmenší můžeme pěstovat v nádobách, ty největší třeba v rybnících či v klidných částech tekoucích vod. Průtočnou vodu nesnášejí. Pokračuje Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář:
Hobby magazín: Chystáte se kácet nálety nebo stromy, které vám stíní? Zjistěte, kdy potřebujete povolení a kdy ne
Teplým počasím příroda letos překvapila. Proto je nejvyšší čas vyčistit zahrady od neplodících starých stromů, křovin, náletů a třeba i stromů, které nám stíní nebo ohrožují naše obydlí. Konec vegetačního klidu je už na konci března. Kdy můžeme kácet bez povolení a kdy ho potřebujeme?
Jezte, ať vám to sluší: Maso. Jaké živiny nám dodá? Kdo by měl jeho konzumaci omezit?
Existuje doporučení, jak často maso jíst? Co maso a hormony či antibiotika? Jak je na tom červené maso? Jaké druhy preferovat? Na co si dávat pozor? Je rozdíl mezi velkochovem a farmářským masem? Na co si dávat pozor při nakupování? Tereza Bebarová se ptá nutriční terapeutky Veroniky Pourové.