• Podcasty
  • Český rozhlas - Životní styl
Český rozhlas - Životní styl
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Poplatky u lékaře

Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Tereza Stýblová.

34:27

Český rozhlas - Životní styl

Vydává: Český rozhlas

O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.

Web

Včera 34:20

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Zdravá střeva

Host: doc. MUDr. Martin Bortlík, Ph.D., primář gastroenterologického oddělení Nemocnice České Budějovice. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Patricie Strouhalová.

Včera 34:17

Blízká setkání: Petr Svoboda napsal knihu o svém otci, Karlu Svobodovi. „Kdo ho neměl rád, ať ji nečte“

Je autorem výpravné monografie o svém otci, skladateli Karlu Svobodovi s názvem Žít. „Je to hezký pocit vidět tu knihu před sebou. Nějaký čas jsme nad ní strávili,“ popisuje producent a režisér Petr Svoboda. Co všechno najdou čtenáři v knize? Jsou tam i nikdy nezveřejněné fotky? Jaký posun znamenala kniha v jeho životě? Zvažoval Karel Svoboda emigraci? A je každý génius svérázný?

Včera 39:50

Casablanca: Z Jižní Ameriky se vrátil s traumatem. Teď hledám balanc v cestování i životě, uvažuje Marek Balicki

„Seznam situací, kdy jsem málem zemřel obsahuje už asi šedesát položek,“ říká s nadhledem český cestovatel vystupující pod přezdívkou Záchranář na cestách. Tříměsíční cesta na motorce po Jižní Americe pro něj byla plná potíží vrcholící zdrogováním, okradením a ohrožením života těsně před odletem.

Před třemi dny 27:29

Šarm: Je nutné vynechávat přílohy k jídlu, když chci zhubnout? Není! Rady zkušené výživové poradkyně

Magazín o zdravém životním stylu. Poslouchejte Šarm:00:51 Rozhovor s ředitelkou české pobočky UNICEF Pavlou Gomba05:06 Dlouhé sukně jako módní trend letošního podzimu a zimy 09:04 Výživová poradkyně Martiny Jandová a ideální přílohy k jídlu12:49 Poradíme jak a proč pěstovat microgreens18:15 Co může být příčinou vyhřezlé ploténky a jaká je prevence22:50 Cestovatelka Pavla Apostolaki a její tip na výlet do polské Poznaně

Před čtyřmi dny 32:00

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Letos udělám advent jinak!

Host: Klára Franc Vavříková, místopředsedkyně Svazu květinářů a floristů. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Patricie Strouhalová.

Před čtyřmi dny 29:22

Blízká setkání: Kyberkriminalista Václav Písecký: Nemyslete si, že naletět podvodníkům může jen hlupák

„Prevence je v posledních letech velmi silná, taková, jako dřív nebyla. Přesto máme jen za včerejšek hlášené tři podvody se škodou zhruba milion korun,“ popisuje šéf pražského oddělení kyberkriminality. Kdo jsou to legalizátoři? Jak je to s jejich vyhledáváním? Jak je na tom s kyberkriminalitou Česká republika oproti světu? A co považuje za nejlepší ochranu dětí na sítích?

Před čtyřmi dny 08:28

Mikrovlnky: Žraloci vajbují jazz a v Hongkongu papají hadí pizzu. To jsou nej zprávy týdne

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejlahodnější chlebíky ze zpravodajské pekárny. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Před pěti dny 33:45

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Perníčky kam se podíváš

Host: Jitka Rákosníková, gastronomická publicistka. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Patricie Strouhalová.

Před pěti dny 33:41

Blízká setkání: Vnuk Haliny Pawlowské okomentoval její novou knihu Rande slovy: Babičko, doufám, že nelpíš na sexu!

Napsala knihu povídek o svých milostných dobrodružstvích. „Měla jsem flirty a zvyšovala si tím sebevědomí,“ svěřuje se autorka a dodává s humorem: „Je to jedna z mých nejtlustších knih. Je po mně.“ Pamatuje si, kolik knih přesně napsala? Jak se jako autorka mění? Chodila ráda do školy, když pochází z učitelské rodiny? Ve které kavárně strávila své studentské roky? Mají podle ní dnešní studenti lepší možnosti? A co je pro ni nejdůležitější věcí při psaní?

Před šesti dny 28:19

Houpačky: Umíme vypiplat dítě, které se narodí ve 23. týdnu. Je to ale v jeho zájmu? ptá se neonatoložka

„Snažíme se, aby i předčasně narozené děti mohly mít po narození adaptaci na těle matky a ne v inkubátoru. Je potřeba změnit myšlení. Že to nejsou neonatologové, kteří pečují o dítě, a porodníci, kteří pečují o matku. Ale že společně pečujeme o diádu matka-dítě, které se nemají rozdělit,“ říká neonatoložka Blanka Zlatohlávková, která se v oboru pohybuje od 80. let.