- Podcasty
- Český rozhlas - Životní styl

Poslechněte si podcast: Doktorská rada: Čím dříve je melanom diagnostikován, tím větší šance na uzdravení
Na kůži se mohou objevovat různé typy zhoubných nádorů. Například bazaliom nebo spinaliom. Nejnebezpečnější je ale melanom.
Český rozhlas - Životní styl
O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.
Hobby magazín speciál: Trnová koruna, která rozkvete. Velikonoční věnec jako symbol zmrtvýchvstání
Trnová koruna je pojmenování pokojové rostliny našich babiček. A také název velikonoční dekorace podle návodu květinářky Štěpánky Peteříkové. Nenechte si ujít ani další velikonoční témata Hobby magazínu speciál.
Vesele a zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Není půst jako půst. Ten přerušovaný škodí a navyšuje tělu zásobu tuku, říká Kateřina Cajthamlová
Velikonoční svátky jsou spojené s vyšší konzumací jídla a alkoholu. Proč se nemáme bát vajec, jaká jejich dávka je bezpečná a proč Kateřina Cajthamlová považuje přerušovaný půst za naprosto nevhodný? Jak žít vesele a zdravě?
Zahrádkářské tipy: Královny jarní zahrady jsou pivoňky. Víte, jak je pěstovat?
Pivoňka keřovitá se pěstovala už před dvěma tisíci lety v Číně. Pivoňka lékařská, kterou pamatujeme ze zahrad našich babiček a mnozí ji také na zahradě máme, se jako okrasná a léčivá rostlina pěstuje už od středověku.
Jezte, ať vám to sluší: Vejce. Je rozdíl mezi farmářskými, z podestýlky a klecového chovu?
Jaké živiny nám dodají vejce? Kolik jich můžeme sníst za den? Jak je to s vejci a vysokým obsahem cholesterolu? Je někdo, kdo by měl jejich konzumaci omezit? Jak jsou na tom oblíbené knedlíky s vajíčkem? Jak dlouho můžeme skladovat vařená vejce? Kdy je vhodné zařadit vejce dětem? A co riziko salmonely? Tereza Bebarová se ptá nutriční terapeutky Veroniky Pourové.
Vlna: Cítím demokratickou úzkost a nejsem sama. Souběh krizí vyvolává strach o budoucnost
Záplava negativních zpráv, vzestup populismu, extremismu, polarizace společnosti a strach o budoucnost demokracie. To vše může být takzvaná demokratická úzkost – jev, který nedávno ovládl (nejen) sociální sítě. „Takový souběh krizí lidstvo, podle mě, nezažilo,“ popisuje psychoterapeutka Petra Valeš Jelínková.
Balanc: Spektrum: Rovné podmínky, ne výhody. Jak lidé s autismem zvládají školu, práci i vztahy?
Autismus je stále stereotypně spojován se samotářstvím. Částečně to můžeme přičíst i původu slova autismus, které vychází z řeckého „autos“, tedy „sám“. Ve skutečnosti ale mohou lidé s PAS po vztazích a blízkosti toužit stejně jako kdokoliv jiný, v oblasti komunikace a socializace ale čelí specifickým výzvám. O své zkušenosti se tentokrát podělí 23letý Lukáš a 30letá Kateřina. Odborný kontext dodává speciální pedagožka z NAUTIS Lenka Bittmannová.
Hobby magazín: Neodhánějte divoké včely ze zahrady. Jsou nenahraditelné, včetně nemotorných čmeláků
V přírodě je mnoho druhů včel a jen jedním z nich je včela medonosná, kterou všichni známe. Ty ostatní mají ale také velký význam. Opylují například rostliny, které včela medonosná opylovat neumí. A pokud jim postavíte domeček, vyzobou vám na zahradě škůdce.
Radioporadna: Běhání po venku je pro malé děti nezbytné. Hromadou hraček se nahradit nedá
Dětem chybí obyčejné běhání po venku. Přitom pobyt na čerstvém vzduchu je pro dětský organismus nezbytný, ať už se jedná o fyzickou, tak psychickou stránku osobnosti.
Lékárna: S Michalem Enterem z oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Agel Nový Jičín probereme nedoslýchavost
Co je její nejčastější příčinou? Jak se léčí a dá se jí předcházet? Ptejte se i vy, dotazy volejte na 596112266. Moderuje Ivana Šuláková.
Apatyka: Co se v mládí naučíš… platí i v péči o dětský chrup, potvrzuje olomoucká zubařka Nikola Smětalová
Zdravé mléčné zuby jsou základem zdravého chrupu v dospělosti. Správná a pravidelná péče stojí především na rodičích. „Je opravdu důležité, aby zoubky dočišťovali,“ nabádá lékařka z olomoucké Emílkovy Zubařské školky.