Polední sirény: „Zase jste ztratila kontrolu!“ Polední sirény čtou z dopisů královny Viktorie a prince Alberta

Český rozhlas - Zábava
Před 3 týdny 17:19

Mělo se za to, že jsou ztracené. Ale fotokopie dopisů královského páru se objevily v královském archivu a nedávno vyšly. Jitka Asterová a Sandra Pogodová vám z nich něco přečtou.

Český rozhlas - Zábava

Český rozhlas

Humorné povídky a zábavné talk show.

Další epizody

Před dvěma dny
18:13

Polední sirény: Princ William nechce do temnot vesmíru a Zoo Praha chce víc nočních návštěv, hlásí Polední sirény

Temným a nepřehledným lesem aktuálních zpráv vás provedou Sandra Pogodová a Jitka Asterová. Termovizi k tomu potřebovat nebudete. Zavřete oči a nasaďte sluchátka.

Před třemi dny
16:37

Polední sirény: Z remaku seriálu Dva písaři naštěstí sešlo. Z remaku filmu Sám doma bohužel ne, hlásí Polední sirény

Přetočte svou pozornost k aktuálním zprávám a ještě aktuálnějším komentářům Lindy Finkové a Sandry Pogodové. Věděli jste třeba, že Česká televize chystala remake Dvou písařů s Arnoštem Goldfalmem a Bolkem Polívkou?

Před čtyřmi dny
24:50

Buchty: Krize mladého věku? Ano, na rozdíl od Lochnesky fakt existuje

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly vystudovanou právničku Karolínu, která po dovršení 25 let prožívá krizi identity.

Před čtyřmi dny
17:13

Polední sirény: Vědci našli mytický ropuší kámen. Americká turistka zase čtyřkarátový diamant, hlásí Polední sirény

Pravé drahokamy mezi aktuálními zprávami pro vás vybírají Sandra Pogodová a Linda Finková. Dejte přednost jejich zaručené originalitě před mýty a fake news.

Před čtyřmi dny
15:10

Brambora s vejcem: Herečka Martina Babišová: Rohlík je někde strašná vzácnost

V aktuálním díle dada rubriky Brambora s vejcem jsme telefonovali herečce, kterou momentálně můžete vidět ve filmu Minuta věčnosti. V rozhovoru jsme zjišťovali nejen to, jaká barva je podle ní hnusná, ale i to, zda má radši kyklopy nebo kentaury. Žena ovládající historický šerm prý zrovna nemusí oranžovou a v případě kyklopa si nejprve nebyla jistá, co je to přesně za tvora. Aleš jí to ale naštěstí vysvětlil.

Před pěti dny
19:10

Polední sirény: Bosenský kutil postavil otáčecí dům. Čeští výzkumníci zase robotické dítě, hlásí Polední sirény

Kdo si hraje, nezlobí. Abyste na vlastní kutění měli víc času a neztráceli ho třeba nekonečným pročítáním zpráv, udělají to za vás Linda Finková a Jitka Asterová. Poslechněte si jejich výběr i s komentářem.

Před šesti dny
17:28

Polední sirény: Dvouletý kluk se vypořádal s třímetrovým hadem a tenisová star se svým jměním, hlásí Polední sirény

Zajímá vás, jak se Jitka Asterová a Sandra Pogodová vypořádaly s dnešním výběrem těch nejzajímavějších zpráv? Tak si poslechněte Polední sirény. Dojde i na smůlu českých houbařů.

Před týdnem
17:33

Polední sirény: V Nizozemsku mají pokladny, kde se můžete vykecat, a v Singapuru robocopy, hlásí Polední sirény

Nenechte roboty a počítačové algoritmy vybírat zprávy, které by vás mohly zajímat. Mnohem lepší práci odvádějí Jitka Asterová a Sandra Pogodová. Přesvědčte se sami.

Před týdnem
19:38

Polední sirény: Američan zažaloval kartářku a Litevec zbaštil kilo hřebíků, hlásí Polední sirény

Nechoďte si pro výklady ke kartářkám a nebaštěte bludy. Linda Finková a Jitka Asterová se postarají o to, abyste byli v obraze. Alespoň co se aktuálního dění týká.

Před týdnem
23:25

Buchty: Ústí nad Labem není jen město, je to životní styl. Inspirovalo Wagnera, může i vás

Zuzana a Ivana tentokrát nepobývaly ve studiu v Praze, nýbrž v ústeckém kině Hraničář. Tam v rámci festivalu Elbedock vyzpovídaly Laďu Čumbu. Ten je, jakožto moderátor, učitel češtiny, ale i divadelní badatel, hudební nadšenec a obdivovatel Wittgensteina a Wagnera, odborníkem (téměř) na všechno.