Český rozhlas - Zábava
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Buchty: V Jižní Americe se na život nenadává, mohlo by to přinést neštěstí

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly publicistku, spisovatelku a krajanskou učitelku Markétu Pilátovou, se kterou probraly, jak tepe život v jižní Americe a proč je tam tak populární gulášek.

40:30

Český rozhlas - Zábava

Vydává: Český rozhlas

Humorné povídky a zábavné talk show.

Web

Před šesti dny 45:35

Buchty: Buchty čtou: Buď krásná a vdej se! Pýcha a předsudek Jane Austenové není jen o plesech a panu Darcym

V šestém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým románem Pýcha a předsudek Jane Austenové. Proč je toto dílo kultovní a jeho prvky se dokonce dostávají jako tetování na mnohá britská stehna?

Před týdnem 33:35

Buchty: Buchty čtou: Shopaholic Emma. Flaubertova Paní Bovaryová promarní život kvůli iluzím a cetkám

V pátém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým románem Gustava Flauberta Paní Bovaryová a tím, proč černovlasá Emma takzvaně nefeelovala rutinu všedního dne.

Před 3 týdny 45:25

Buchty: Počítání kalorií je cesta do pekel. Tělo si pak řekne, že jídlo rovná se nebezpečí

Ivana a Zuzana tentokrát přivítaly praktickou lékařku Anetu Málkovou, která se zajímá o psychosomatiku a v minulosti se vypořádala s anorexií a bulimií.

Před 3 týdny 43:57

Buchty: Buchty čtou: Erben by se asi Gendermanem nestal, Kytice vám ale řekne, že mít rodinu není peříčko

Ve třetím díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým dílem Karla Jaromíra Erbena Kytice a tím, jestli si z něj máme pamatovat víc než „sviť, měsíčku, sviť, ať mi šije niť“.

3. květen 2023 46:22

Buchty: Dabing není v úpadku, jen stoupá a klesá jako bitcoin

Ivana a Zuzana tentokrát přivítaly dabéra Richarda Wágnera a popovídaly si s ním o tom, jestli je strefování se hlasem do cizích úst regulérní herecké odvětví a jestli není šikanován za své křestní jméno.

2. květen 2023 39:56

Buchty: Buchty čtou: Žárlivost a erotické dusno. Čtěte pozorně, Máchův Máj může být hluboký i sexy

Ve druhém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým dílem Karla Hynka Máchy Máj a tím, zda není zastaralé jak loňský sníh.

26. duben 2023 14:09

Brambora s vejcem: Bohdan Bláhovec: Myslím, že je dobré být kamenem. Je pevný a hodně toho vydrží

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl dokumentarista a básník Bohdan Bláhovec. Rodák z Plzně a jeden z průkopníků slam poetry v Česku se v rozhovoru svěřil s tím, že kdyby si měl vybrat, zda chce být kámen, nůžky, nebo papír, tak by volil kámen. „Myslím, že je dobré být kamenem. Pevný, na svém místě a hodně toho vydrží,“ zdůvodnil výběr Bohdan.

19. duben 2023 47:15

Buchty: Číst popsaný papír a halucinovat nad ním, to je láska k literatuře

Ivana a Zuzana tentokrát přivítaly profesora z Gymnázia Matyáše Lercha v Brně Stanislava Zajíčka, se kterým v brněnském studiu Českého rozhlasu dali všichni vespolek řeč o tom, proč je i v dnešní době ještě žádoucí číst potištěný papír a jak může člověk milovat učení.

12. duben 2023 38:38

Buchty: Babské povídačky, řetězové maily i hoaxy mají na světě své místo

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly na dálku skrze kontribuční budku na trase Brno-Praha jen samy sebe a popovídaly si nejen o klamných informacích a hoaxech.