28. leden 2022

Poslechněte si podcast: Aleš Zbořil z AZ-kvízu: Moderoval jsem i Mistrovství juniorů v hluboké orbě

Hostem na telefonu dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát moderátor legendárního soutěžního pořadu AZ-kvíz Aleš Zbořil. Aleše Stuchlého proto hned na úvod zajímalo, jak je jeho jmenovec spokojen s křestním jménem. „Mně vůbec nevadí. Vždyť je to dobré jméno,“ podivoval se nad otázkou moderátor a herec, který je na rozdíl od Stuchlého (asi nejen) s vlastním jménem v pohodě.

14:31

Brambora s vejcem

Vydává: Český rozhlas

Lehce chaotická rubrika Ivany Veselkové a Aleše Stuchlého. Živé telefonáty celebritám všech kategorií včetně těch top provařených, ale i těch, které neznáte, nebo vás nezajímají.

Web

Dnes 18:06

Maminkatelka Zuzka Fuksová: V Brně tajemného cizince nepotkáš

Brambora s vejcem tentokrát výjimečně neměla hosta na telefonu, ale přímo ve studiu. U příležitosti Dne otevřených dveří Českého rozhlasu se totiž dada rubrika odehrála živě přímo před zraky více či méně nadšených návštěvníků z řad posluchačů. Hostem Ivany s Alešem byla charismatická žena z Brna, spoluautorka podcastu Buchty a tzv. maminkatelka Zuzana Fuksová.

Před týdnem 15:59

Režisér Šimon Šafránek: Moje oblíbené slovo je top

V rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali Šimonovi Šafránkovi, který je mimo jiné držitelem Českého lva za nejlepší dokumentární film za snímek King Skate. Šimon se v rozhovoru svěřil třeba s tím, že kdyby si měl vybrat, zda chce být kámen, nůžky, nebo papír, chtěl by se stát nůžkami. A vysvětlil nám dokonce proč. Ale zásadních zjištění byla celá řada.

Před 3 týdny 14:33

Aleš Háma: Strašně jsem si teď oblíbil slovo koherentní

Hostem dada rubriky byl herec a moderátor Aleš Háma. Hned na úvod nás zajímalo, jak je spokojený se jménem Aleš a jaké jiné křestní jméno by případně chtěl. Na rozdíl od Aleše Stuchlého je Aleš Háma se svým jménem v pohodě a měnit by ho nepotřeboval. „Já s tím nemám vůbec žádný problém a nikdy jsem neměl,“ vyjádřil se na adresu svého křestního jména muž, který je vášnivým nimrodem.

20. duben 2022 13:26

Michael Viktořík aka Vrtulník o hnědé barvě: Hnědka, to u mě nejde

Hostem pološílené dada rubriky Brambora s vejcem byl jeden ze zakládajících členů kapely J.A.R. a jeden z prvních rapperů u nás – Michael Viktořík, kterému se říká také Vrtulník. Ivanu s Alešem mimo jiné zajímalo, co je podle jeho názoru nejhorší písnička všech dob. „Céčka,“ odpověděl bez zaváhání muž, který se narodil v Praze a v roce 1989 se stal prvním československým mistrem republiky v rapování.

13. duben 2022 14:21

Tereza Černochová: Nelíbí se mi slovo šmejdit

Hostem dada rubriky tentokrát byla zpěvačka Tereza Černochová a místy se ke slovu dostal i její pejsek, což Ivana velice ocenila. Účastnice StarDance se hned na úvod svěřila, že její oblíbené slovo je šeřík. A to i přes to, že nemá ráda slova začínající na š. Samozřejmě jsme se jí proto museli zeptat, jaký výraz začínající tímto písmenem tedy nesnáší. „Nelíbí se mi slovo šmejdit,“ prozradila rodačka z Prahy.

6. duben 2022 13:25

Herec Denis Šafařík: Mám rád helmu, protože lidi mají tendenci mlátit mě do hlavy

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec Denis Šafařík, který se hned zkraje svěřil, že ho momentálně osud dovedl do postele, kde marodí. V rozhovoru jsme samozřejmě zjišťovali i to, jaký má sympatický rodák z Vrchlabí vztah k brnění a jakou jeho část má nejradši. „Mám rád helmu, protože lidi mají často tendenci mě mlátit do hlavy,“ prozradil Denis, který hrál třeba v pohádce Kouzelník Žito a momentálně exceluje v soutěži Tvoje tvář má známý hlas.

30. březen 2022 14:24

Fanynka Brambory s vejcem Klára: Su trapná, ale mám kámoše

V jubilejním díle Brambory s vejcem se Ivana s Alešem rozhodli zatelefonovat tomu, kdo na sociálních sítích napíše nejpřesvědčivější zdůvodnění, proč by se měl stát hostem dada rubriky. Rozhodování bylo těžké, ale nakonec padla volba na Kláru Walterovou. Ta je původem z Brna, v době telefonátu se ale nacházela v Portugalsku.

24. březen 2022 15:25

Herečka Klára Melíšková: Mě strašně baví být mnou

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali divadelní a filmové herečce Kláře Melíškové, která momentálně sklízí všude chválu za svůj výkon v minisérii Podezření. Zajímalo nás proto, co je v současné době nejhorší na tom, být Klárou Melíškovou. „Mě strašně baví být mnou,“ přiznala se rodačka z Roudnice nad Labem a tím naznačila, že neshledává žádná negativa na tom být sama sebou.

16. březen 2022 15:24

Roman Holý: Chtěl bych být sepranou džískou ze západního Německa

V chaotické rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali rodákovi ze Sušice a sběrateli kláves Romanovi Holému. Ten na sebe mimo jiné prozradil, že ho v jídle vůbec nezajímá hořká chuť, že býval nenasytně pověrčivý a že by chtěl být sepranou originální džískou ze západního Německa z roku 1973. Vytáhli jsme z něj ale mnohem víc zcela zásadních zjištění o jeho životě.

9. březen 2022 13:04

Zpěvák Jan Bendig: Miluju džíny

V pravidelné dada rubrice jsme zatelefonovali zpěvákovi, hudebníkovi, herci a tanečníkovi Janu Bendigovi. Vpravdě renesanční člověk (na rozdíl od Aleše a Ivany, kteří neumí skoro nic) se v rozhovoru svěřil, že je extrémně pověrčivý, a proto si často klepe na zuby. Co dalšího dělá, aby na sebe nepřivolal neštěstí? I to jsme se z něj snažili vytáhnout.