Místa v srdci
9. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Místa v srdci Jana Voldřicha, autora Příběhů ze šumavských chalup

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Tentokrát Jan Voldřich, autor knihy Příběhy ze šumavských chalup, mimo jiné prozradí, proč mu učarovala historie těchto míst. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

05:48

Místa v srdci

Vydává: Český rozhlas

Jihočeské osobnosti vás nechají nahlédnout na místa, která mají rádi.

Web

Včera 06:58

Místa v srdci Pavla Šporcla

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Houslový virtuóz a českobudějovický rodák Pavel Šporcl má k městu, kde stále žije jeho rodina, blízký vztah. Prozradil ale, v jeho srdci jsou už i mnohá další místa. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před týdnem 05:57

Místa v srdci Ivo Šmoldase

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Scénárista, básník, moderátor a příležitostný herec Ivo Šmoldas prozradí, proč se před dvaceti lety nechal okouzlit krajinou Vltavotýnska a pořídil si tu chalupu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 2 týdny 05:17

Místa v srdci Elišky Hájkové

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Možná vás překvapí, proč se ředitelka terénních služeb jihočeské pečovatelské služby Ledax Eliška Hájková ráda prochází po hřbitovech. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 04:41

Místa v srdci rektora písecké filmové akademie Gabriela Švejdy

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Rektor písecké filmové akademie Gabriel Švejda popíše, jak vnímá město, kde škola sídlí. Také prozradí, proč rád vyráží do Novohradských hor. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

3. září 2022 03:42

Místa v srdci učitelky a výtvarnice Jany Školaudyové

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Bývalá učitelka Jana Školaudyová, která už řadu let tvoří nejrůznějšími výtvarnými technikami, mimo jiné prozradí, co jí učarovalo na Českých Budějovicích. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

27. srpen 2022 04:15

Místa v srdci faráře Tomase van Zavrela

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Hlubocký farář Tomas van Zavrel prozradí, že nedá dopustit na kostelík Mouřenec na Šumavě, ale míst, která ovlivnila jeho život, je celá řada. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

22. srpen 2022 04:13

Psycholožka Magda Kümmelová nedá dopustit na Třebin a Třešť

„To je jednoduché, v Třebíně léta žiju a k Třešti se pojí celé mé dětství," svěřuje se se svými oblíbenými místy žena, která celý svůj život upsala pomoci druhým.

13. srpen 2022 03:37

Na dovolenou vyjíždí Romana Albrechtová do ZOO, ale ne do své vlastní

V tomto vydání Místa v srdci se mimo jiné dozvíte, kde ředitelka ZOO Na Hrádečku v Horní Pěně u Jindřichova Hradce Romana Albrechtová nejraději tráví dovolenou.

30. červenec 2022 03:33

Místa v srdci personální ředitelky nemocnice Ivy Novákové

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Tenkrát se dozvíte, kam nejraději vyráží personální ředitelka českobudějovické nemocnice Iva Nováková. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

23. červenec 2022 03:37

Místa v srdci lékaře Miloše Velemínského

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Tentokrát o nich mluví profesor Miloš Velemínský, známý český neonatolog, který žije v Třeboni. I když je ročník narození 1936, stále tady má svou pediatrickou praxi. K poslechu zve Mirka Nezvalová.