• Podcasty
  • Český rozhlas - Válka na Ukrajině
Český rozhlas - Válka na Ukrajině
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Sousedé: Bratři Morchoevi, bojovníci proti nacismu, budou mít na severu Čech možná už druhý pomník

V obci Tisá se rozjíždí debata, zda tam postavit pomník protinacistickým bojovníkům – bratrům Morcheovým. Diskusi podnítil historik Martin Krsek, který se příběhem Morcheových zabývá, a také jejich potomci.

12:31

Český rozhlas - Válka na Ukrajině

Vydává: Český rozhlas

Web

Dnes 03:27

Zprávy pro Plzeňský kraj: Ukrajinské děti u nás hrají na hudební nástroje, chodí na tanec i do výtvarky

Některé děti ukrajinských válečných běženců už začaly chodit do škol a školek. K jejich začlenění mezi vrstevníky pomáhají i různé volnočasové aktivity. Třeba ve Středisku volného času Radovánek se od začátku školního roku do různých kroužků zapsalo 35 dětí a další se hlásí.

Dnes 19:51

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: O všem, co se právě děje

Dnes 42:49

Quest: Laskavý humor adventury Return to Monkey Island není boomerský, renesanci žánru ale nespustí

Kdo z fanoušků a fanynek adventur by neznal Monkey Island. Když jeho duchovní otec Ron Gilbert na začátku roku oznámil návrat populární pirátské série pod svou taktovkou, setkal se s nadšením pamětníků i poměrně drsnou kritikou zvoleného výtvarného stylu. Výsledek pohladí na duši především nostalgiky, o moc větší ambice ale nakonec nemá.

Dnes 01:48

Zprávy Českého rozhlasu Region: V Kutné Hoře budou opět zvonit Michal a Ludvík. Zvony byly na opravě v nizozemském Astenu

Oba zvony vyzvedl jeřáb do zvonice věže bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře hned po jejich návratu. V dalších týdnech jsou plánovány dokončovací práce a osazení ve zvonových stolicích.

Dnes 03:16

Zprávy pro Plzeňský kraj: Starostové z okolí letiště v Líních bojují proti stavbě průmyslového parku

Proti záměru vybudovat v areálu letiště v Líních u Plzně průmyslový park se opět postavili starostové obcí v okolí. Areál by mohl využít třeba koncern Volkswagen, který by tam mohl vybudovat továrnu na výrobu lithiových baterií. Obce by se ale musely vzdát vlastních pozemků a to nechtějí.

Dnes 02:26

Zprávy ze Severu: Vítězem ankety Krušnohorská nej za rok 2021 se stal Selský dvůr v Braňanech

Takzvaná Krušnohorská nej vybírají z novinek v oblasti turistického ruchu každý rok návštěvníci Krušných hor a obcí a měst v jejich okolí. Anketu organizuje Destinační agentura Krušné hory. V minulosti získala ocenění například zážitková atrakce zip line v Klínech na Mostecku nebo Thermalium v Teplicích. Lidé nominují konkrétní turistické atrakce a pak hlasují, která z nich v anketě zvítězí.

Dnes 27:16

30 минут о Чехии: 30 минут о Чехии 7.10. 2022

Успех ВСУ во взаимодействии подразделений, чего не умеет российская армия. Армяне в Праге протестовали против азербайджанской агрессии в Армении. 175 лет со дня рождения Эмиля Голуба, исследователя Африки

Dnes 25:33

Une demi-heure en Tchéquie: Une demi-heure en Tchéquie (07.10.2022)

Sommet informel des 27 à Prague – Revue de presse

Dnes 24:47

Tschechien in 30 Minuten: Tschechien in 30 Minuten (07.10.2022)

Europäische Politische Gemeinschaft konstitutiert sich in Prag, Sprachkurs: Flaggen, der Umgang mit öffentlichen Daten in Brünn und Hamburg

Dnes 00:17

Zprávy ČRo Olomouc: V Šumperku bude vládnout koalice vítězného hnutí ANO s Šumperáky a ODS

Šumperk povede koalice složená z vítězného hnutí ANO, Šumperáků a ODS. Zástupci politických subjektů v pátek téměř po dvoutýdenním vyjednávání podepsali společné memorandum.