Zprávy ze Severu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Český rozhlas Sever oslavil stoleté rozhlasové výročí se svými posluchači

Český rozhlas Sever oslavil stoleté rozhlasové výročí se svými posluchači. V sobotu 20. května přivítal ve svém sídle zvědavé návštěvníky.

02:10

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Dnes 01:57

Ústí nad Labem zvažuje odkup léta nedostavěné budovy na Mírovém náměstí

Díra nebo Ústecké metro. To jsou názvy, které dala veřejnost pozemku nedaleko Mírového náměstí v Ústí nad Labem. Vlastník teď roky rozestavěnou parcelu nabízí městu za 73 milionů korun. Podle primátora Petra Nedvědického z hnutí ANO je to šance na řešení dlouhodobého problému centra města. Opozice chce ale o ceně ještě jednat.

Dnes 03:34

Ústecké Činoherní studio chystá poslední premiéru sezony. V létě pak soubor čeká Letní štace

Činoherní studio v Ústí nad Labem připravuje na pátek 2. června poslední premiéru letošní sezóny a plynule přejde do Letní štace. Tedy období, kdy hraje venku. Zároveň už se začíná rýsovat i nová sezóna.

Dnes 01:56

Studenti zemědělských škol z Česka soutěžili v Podbořanech ve zručnosti při řízení traktoru s vlekem

Slalom mezi kužely, průjezd po lávce nebo přesné zastavení. To všechno s traktorem a vlekem. Takové disciplíny museli zvládnout soutěžící v republikovém finále v Podbořanech na Lounsku. Třicítku účastníků tvořili vítězové krajských kol z celého Česka.

Včera 02:25

Žáci zemědělských škol a učilišť z celého Česka soutěží v Podbořanech v řízení traktoru

Zručnost při řízení traktoru s vlekem předvádějí 30. května v Podbořanech na Lounsku soutěžící z celého Česka. Na mistrovství republiky v této disciplíně se tam sjeli vítězové jednotlivých krajů ze zemědělských škol a učilišť.

Včera 01:59

Pobočku České pošty v nemocnici v Mostě by mohlo převzít město

Most zvažuje provozování Pošty Partner Plus v tamní nemocnici. Česká pošta tam pobočku zruší ke 30. červnu. Proti tomuto záměru vznikla petice, ke které se přidalo jako město, tak Krajská zdravotní, která mosteckou nemocnici provozuje.

Včera 01:51

Vedení Oseku se snaží ochránit kořeny stromů před návštěvníky lanového 3D bludiště

V Oseku na Teplicku zvažují budoucnost tamního 3D bludiště v korunách stromů. Po letech provozu potřebuje revizi, navíc některé stromy usychají. Neprospívá jim velký pohyb lidí, zejména cyklistů. Zemina pod stromy je natolik udusaná, že dešťová voda po ní steče a nedostane se ke kořenům.

Před dvěma dny 02:19

Ústecký kraj opět zasáhlo sucho, zemědělci na Litoměřicku se obávají o letošní úrodu

Ústecký kraj naplno zasáhlo sucho. Chladnější a vlhčí začátek jara slunečné počasí a teploty nad 20 stupňů Celsia.

Před dvěma dny 02:41

V centru Teplic přibyde placených parkovišť – město chce určit i zóny pro celodenní stání

Město Teplice od příštího roku rozšíří placená parkoviště v centru. Chce také určit zóny určené pro celodenní stání a novinky chystá i na sídlištích.

Před dvěma dny 01:58

Nájem v obecních bytech v některých městech Ústeckého kraje podraží

Zhruba 40 korun za metr čtvereční obytné plochy je příliš málo, říkají starostové Oseku nebo Újezdečku na Teplicku, kde obyvatelé obecních bytů takový nájem platí. Nájemné tam proto nejspíš podraží. Rozhodovat o tom budou zastupitelé.

Před dvěma dny 02:35

Kulturní dům Repre v Mostě čeká rekonstrukce. Vítěze zakázky by mělo město vybrat do konce léta

Most vybírá z nabídek stavebních firem, které chtějí rekonstruovat tamní kulturní dům Repre. Do výběrového řízení se přihlásilo pět zájemců. Město za práce zaplatí zhruba jednu miliardu korun bez DPH. Most na modernizaci Repre získal dotaci a chce také čerpat úvěr. Zhruba třetinu celkové částky má město naspořenou.