- Podcasty
- Český rozhlas - Rozhovory

Poslechněte si podcast: Vlna: Média jsou do válek zapuštěná. O konfliktech bez nich už nejde uvažovat, říká socioložka
Připomínáme si 80 let od konce druhé světové války. Od té doby se zásadně proměnil způsob vedení válek. Obrovský vliv na něj mají média, hlavně ta digitální. Jejich všudypřítomnost boří hranice mezi tradičními aktéry - armádami, oběťmi, novináři, civilním obyvatelstvem i politickými elitami.
Český rozhlas - Rozhovory
Hosté ze všech možných oborů. Rozhovory do hloubky i s lehkostí.
Hovory: Olomoucká Telegraph Gallery se snaží dělat každou výstavu unikátní, říká její šéfkurátor
„Kdyby se nějakým zázrakem povedlo přenést Telegraph Gallery z Olomouce do Prahy, návštěvnost by vzrostla klidně i dvacetinásobně,“ říká šéfkurátor Mira Macík. Telegraph totiž není pouze galerie, jde o multifunkční platformu propojující kulturu, práci i odpočinek.
Klub Rádia Junior: Televizní moderátorka a patronka nadace Yellow Ribbon Barbora Černošková v Klubu Rádia Junior
S projektem Yellow Ribbon Run nás seznámí televizní moderátorka a patronka nadace Yellow Ribbon, která pomáhá dětem odsouzených rodičů, Barbora Černošková. Proběhneme se ve vězení i mimo něj. Moderuje Jiří Kohout.
K věci Štěpánky Duchkové: Vzácní divocí velbloudi ještě v žádné zoo nejsou, říká Miroslav Bobek. Praha má šanci být tou první
„Chceme přistoupit k další etapě vedle Gobi, ten prostor bude věnován divokým velbloudům. Doufám, že ty domácí dvouhrbé velbloudy nahradíme výhledově těmi velmi vzácnými divokými, kteří ještě v žádné zoologické zahradě nejsou,“ přibližuje ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Začala také výstavba pavilonu Arktida a mezi novinky patří i mobilní aplikace.
O čem se mluví pod Ještědem: Tady se šeříky nekonaly a Liberec nebyl osvobozen, podotýká ke konci války badatel Ivan Rous
I 80 let po válce odhalují archívy dosud neprobádané skutečnosti o konci 2. světové války na Liberecku. Dokazují to třeba policejní záznamy, které badatel Ivan Rous ze Severočeského muzea v Liberci prostudoval.
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Odpolední publicistika: Celní válka. Rozhodnutí zakázané turecké strany. Mistrovství v hokeji
Jak se vyvíjí celní válka, kterou rozpoutal americký prezident Trump?V Turecku zakázaná Strana kurdských pracujících údajně učinila historické rozhodnutí. O co se může jednat a jakou roli v tom hraje vězněný vůdce? A začalo hokejové MS, jak sportovní úspěchy ovlivňují mládež ve sportovních aktivitách? Poslechněte si celou odpolední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.
Dvacet minut Radiožurnálu: Facka do jednoty EU od Fica pomáhá, říká Gregorová
Moskevské vojenské přehlídky k výročí konce války se účastnili i evropští politici, například europoslanec Ondřej Dostál (Stačilo!) nebo slovenský premiér Robert Fico. „Nemůžeme se spoléhat na to, že Fico naše obranné snahy proti Moskvě, kde teď s nimi slaví, nezavetuje v Radě Evropské unie,“ kritizuje v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která se účastní kyjevského bezpečnostního fóra.
Akcent: Výběr týdne: Jindřich Polák a Stanislav Kolíbal 100, Osobnosti mladé české fotografie
Saša Michailidis se ptá hostů na tvorbu režiséra Pana Tau či Chobotniček Jindřicha Poláka, který se narodil před sto lety. Stanislav Kolíbal, jedna z nejvýraznějších postav českého poválečného umění, slaví svých sto let výstavou v Museu Kampa. A jak vidí současnou profesionální fotku Osobnosti mladé české fotografie za loňský rok?
Vlakem Libereckým krajem: Žitavskou úzkokolejkou s Petrem Kumpfe
Pavel Petr se s pořadem Vlakem Libereckým krajem vydal za Petrem Kumpfe na žitavskou úzkokolejku.
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Polední publicistika: Rusko a oslavy porážky nacismu. Nový papež Lev XIV. Odkaz Jiřího Bartošky
Jak Rusko slaví porážku nacismu, když samo vede agresivní válku proti Ukrajině? Kdo vlastně je nový papež Lev XIV. a jaká se do něj vkládají očekávání? A jaký umělecký i společenský odkaz po sobě zanechal herec Jiří Bartoška, který zemřel včera ve věku 78 let?
Interview Plus: Petra Procházková: Ficova účast na přehlídce je spoluúčastí na straně Ruska ve válce proti Ukrajině
Rusko oslavilo den vítězství tradiční vojenskou přehlídkou v Moskvě, které se tentokrát účastnilo i několik zahraničních státníků, včetně čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. „Byla pompéznější, po invazi na Ukrajinu byly přehlídky skromnější. Nejezdili na ně zahraniční lídři, ale Putinovi se podařilo tento trend zlomit a bylo na něm vidět, že si to užívá,“ konstatuje novinářka Petra Procházková.