16. květen 2022

Poslechněte si podcast: Se strachem se dá bojovat. Co dělat, když vás děsí pavouci, tma nebo výšky

Strach nás někdy dokáže úplně ochromit. Zeptali jsme se psycholožky Báry Downes, co proti tomu pomáhá a jak své fóbie krotit. Moderuje Romana Růžičková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

39:03

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory se zajímavými odborníky, slavnými osobnostmi i začínajícími zpěváky a herci. Jaký super host přijde tentokrát? 

Web

Včera 41:53

Výtvarník a grafik Jan Černoš a jeho manželka, spisovatelka Eva Černošová v Klubu Rádia Junior

Oba hosté jsou také učitelé a povídat nám budou třeba o tom, jak se jim daří skloubit učitelskou profesi s kariérou umělce nebo jaké výhody z toho plynou pro jejich studenty. Moderuje Jakub Voříšek.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 37:42

Herečka Eva Radilová v Klubu Rádia Junior

Když Eva mluví, ráda gestikuluje a různě máchá rukama, naučila se znakový jazyk a v televizi je novou průvodkyní zpráv pro neslyšící. Moderuje Jakub Voříšek.

Před třemi dny 37:07

Herečka a moderátorka Lenka Novotná v Klubu Rádia Junior

Co láká Lenku na profesích, kterým se věnuje? Kdy a proč začala milovat mluvené slovo a češtinu? Co by poradila začínajícím hercům nebo moderátorům? Moderuje Jakub Voříšek. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 31:24

Práce archeologa, to je prostě dobrodružství

Co všechno archeolog dělá a co nachází? A co je to vlastně poklad? Odpoví archeoložka Východočeského muzea v Pardubicích Tereza Jošková. Moderuje Zdeněk Novák.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před pěti dny 34:11

Předsedkyně Klubu podvodního hokeje Narwhals Praha Kateřina Hnilicová v Klubu Rádia Junior

Dnes odstartujeme zajímavou sérii vodních sportů. Jak se hraje podvodní hokej, kde se hraje a proč se vlastně hraje hokej pod vodou? Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 29:03

Módní návrhářka Nina Provaan Smetanová v Klubu Rádia Junior

Co si zabalit do prázdninového kufru? Módní návrhářka Nina doporučuje nezapomenout klobouk či čepici. Ale nabídne také jako vždy i pokračování módní abecedy. Tentokrát pojmy od písmene P. Třeba pumpky a ponožky... I ty mají zajímavou historii. Moderuje Roman Víšek.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 34:10

Pes musí být pod kontrolou. Od stafordů se očekává bojovnost i láska k lidem, upozorňuje trenér

Stafordširský bulteriér je houževnatý pes s velkým srdcem. K jakým sportům se hodí a je to parťák pro každého? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 29:24

Cellistka a hudební mentorka Kateřina Jagla v Klubu Rádia Junior

Právě za Kateřinou chodí muzikanti, kteří potřebují získat hudební sebevědomí a radost z hudby. Vede profesionální i amatérské hudebníky. Ve studiu Rádia Junior nám dá spoustu důležitých rad. Moderuje Denisa Kimlová.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 38:09

Jak se u dětí vyhnout zhoršení zraku a brýlím. Stačí hodina na denním světle, tvrdí odbornice

Světlo může ovlivňovat naše zdraví. Proto je důležité, aby děti chodily každý den ven. Vědci přišli na to, že se tak dá předejít problémům s očima. Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 36:26

Psycholožka Barbora Downes v Klubu Rádia Junior

Jak si užít léto co nejlépe, i když nepojedu na dovolenou k moři nebo na vysněný tábor? Co dělat, když odjedou všichni kamarádi a já si nemám s kým hrát? Moderuje Romana Růžičková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.