Klub Rádia Junior
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Jak se vypořádat s častým stěhováním a změnou škol? Zeptali jsme se zcestovalých sourozenců

Jak se vyrovnat se změnami? Dá se na častá stěhování a změny škol i přátel zvyknout? Jak si najít nové kamarády a udržet přátelství? Na to odpoví psycholožka Bára Downes a Julie a Albert Dvořákovi. Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

41:26

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Odpolední jízda se zajímavými moderátory, tématy, soutěžemi a hosty. Kdo přijde do studia tentokrát?

Web

Včera 37:54

Zpěvák a kytarista Jary Tauber v Klubu Rádia Junior

Poprvé vzal kytaru do ruky ve 13 letech a od té doby jsou nerozluční přátelé. Při studiu na konzervatoři se seznámil s Petrem Jandou z legendární skupiny Olympic, a jel s ním turné po USA, Austrálii a Novém Zélandu. Kde se mu líbilo nejvíc? Kdy se rozhodl, že vedle hraní na kytaru chce i sólové zpívat? A probereme i jeho další plány a koníčky. Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 43:02

Naučte se správně nastavit heslo a bránit se podvodníkům v kybersvětě

Jak žít v kyberprostoru tak, aby to bylo bezpečné? Naučíme se správně nastavit heslo, co kam posílat nebo jak se ubránit podvodníkům. Poradí nám s tím Petra Kudrna Sobková a David Kudrna – vzdělávací mikroinfluenceři. Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 39:34

Naše pomoc je překvapuje, i tak chce většina romských uprchlíků zpět na Ukrajinu, uvádí Romodrom

Jak se organizace Romodrom snaží pomáhat romským uprchlíkům z Ukrajiny? Co prožívají jejich děti? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 32:43

V Česku žije jedovatý savec rejsec. Člověku ale neublíží

Určitě znáte jedovatou zmiji. Dokážete ale vyjmenovat alespoň tři jedovaté savce? O této zvláštní skupině zvířat si budeme povídat s doktorem přírodních věd Milošem Anděrou. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 34:15

Pardubická Sféra vás zavede do světa zábavy, pokusů a zajímavých kroužků

Co uvidíte v novém vzdělávacím centru Sféra v Pardubicích? Například projekční model zeměkoule, technické dílny, virtuální realitu i specializované laboratoře. Moderuje Jitka Slezáková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 37:34

Cyklista Ladislav Majtán v Klubu Rádia Junior

Na co je dobrá jízda na kole? Jak jezdit na kole po silnici? Podle čeho vybrat kolo, aby jste si jízdu užili? Co dělají cyklisté v zimních měsících? Moderuje Jiří Kohou. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 34:35

Plasty nejsou zlo, to z nich děláme my tím, jak s nimi nakládáme, tvrdí výrobce obalů

Které plasty patří do žlutého kontejneru? Co jsou to mikroplasty? Jak vznikají a čemu škodí? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 42:39

Jak se vybírají knížky do bibliobusu? Hrajeme kámen, nůžky, papír, směje se knihovník

Kolik knih je v Městských knihovnách v Praze? Co všechno se dá v pojízdné knihovně zařídit? A jak se díla do bibliobusů vybírají? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 41:02

Režisérka Adéla Laštovková Stodolová a herec Kristián Laštovka v Klubu Rádio Junior

O Krajině 0, unikátním divadelním projektu, kde komunikuje generace rodičů s generací dětí, hrají tam herecké hvězdy a nejen jejich děti. Moderuje Denisa Kimlová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.