- Podcasty
- Český rozhlas - Rozhovory

Poslechněte si podcast: K věci Štěpánky Duchkové: Nedostatek personálu řešíme dlouhodobě, uvádí ředitelka Domova Sulická. Chybí finanční opora
Podle informací z loňského roku v Praze chybělo přes 500 zaměstnanců v sociálních službách. Pociťuje to i Domov Sulická, kterému momentálně chybí 28 lidí. „To znamená, že zaměstnanci slouží přesčasy, sloužíme i my. Kdo můžeme, pomáháme,“ potvrzuje ředitelka Domova Sulická Lenka Kohoutová z ODS.
Český rozhlas - Rozhovory
Hosté ze všech možných oborů. Rozhovory do hloubky i s lehkostí.
Bruselské chlebíčky: Evropa musí být silnější, vyzývá šéf BIG
Evropa se v důsledku ruské agrese na Ukrajině a nástupu Donalda Trumpa v USA ocitla v nové a pro ni nepřátelštější geopolitické situaci. Jeden z nejuznávanějších evropských odborníků Luuk van Middelaar její aktuální postavení popisuje jako nechráněné a osamocené. „Bylo by ale nemoudré, kdybychom pouze doufali, modlili se a zapalovali svíčky za to, že to nějak skončí,“ varuje před spoléháním na návrat starých časů. EU se podle něj musí adaptovat na novou realitu.
Vinohradská 12: Nové drogy v Česku
Nové drogy v Česku. Kde se objevily? Jak jsou nebezpečné? Jak se jmenují? A jak užívají? Vaří se tu, nebo je sem někdo posílá? A jak? To jsou otázky na adiktologa Radka Jurnikla z organizace Sananim, která pomáhá lidem s drogovou závislostí. Ptá se Matěj Skalický.
Klub Rádia Junior: Lingvistka Dagmar Magincová v Klubu Rádia Junior
Čeština je plná nejrůznějších rčení. Kde se vzala a co znamenají? Třeba takové „kape mu na maják“, nebo rčení „nehnout ani brvou“. Takových zajímavých vět jsou stovky a my jich vysvětlíme tolik, co se do nedělního Klubu Rádia Junior vejde. Moderuje Zdeněk Novák.
Moci bez nemoci: Kožní lymfom: novinková léčba onkologického onemocnění kůže extrakorporální fotoferézou
Onkologickým onemocněním kůže je kožní lymfom. Nabídneme novinkovou unikátní možnost léčby, tzv. extrakorporální fotoferézu. To všechno s příběhem pana Petra, který se touto metodou léčí. Pozvání přijal také Prof. MUDr. Petr Arenberger, přednosta Dermatovenerologické kliniky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
Kavárna: Hvězdy opět zazáří nad Vltavou. Festival, který pořádá houslista Pavel Šporcl, nabídne 16 koncertů
Šestnáct koncertů přinese čtvrtý ročník mezinárodního hudebního festivalu Hvězdy nad Vltavou. Začne 20. června v Českých Budějovicích a potrvá do 6. července. Hudba všech žánrů zazní také v Bechyni, Hluboké nad Vltavou nebo Českém Krumlově. Zakladatelem a prezidentem festivalu je houslista Pavel Šporcl.
Hergot!: Káva, čaj a smysl života: Jak nám rituály pomáhají přežít postmodernu?
Co se skrývá za každodenními zvyky, jako je ranní káva nebo nedělní setkání v hospodě? Jsou to jen návyky, nebo mají hlubší význam? O tom, jaký vliv mají rituály na náš každodenní život, vztahy i hledání smyslu v době, která často zpochybňuje vše tradiční, jsme mluvili s Pavlem Kopečkem – vysokoškolským pedagogem z Univerzity Palackého v Olomouci a autorem knihy Člověk a slavení – rituály v postmoderní společnosti.
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Polední publicistika: Prezidenské volby v Polsku. Zápis do školek. Mise podnikatelů na Ukrajině
Jaké otázky by mohly rozhodnout o vítězi polských prezidentských voleb? Jak se mateřské školy vyrovnaly při letošních zápisech s nedostatkem kapacit v některých regionech Česka? S čím se z Ukrajiny vrátila nejnovější mise českých podnikatelů? A jak se snaží obce udržet život a kulturu hospod? Poslechněte si celou polední publicistiku s Vladimírem Krocem.
Až na dřeň: Taťána Kuchařová: S babičkou jsem měla výjimečný vztah. Přetransformoval se do projektů Krásy pomoci
V roce 2006 vyhrála jako první Češka prestižní titul Miss World. Od té doby byla tváří mnoha značek, vyzkoušela si herectví a v neposlední řadě se prostřednictvím své nadace Krása pomoci věnuje seniorům. Nejen o kráse, pomoci, ale také o ranách, které mohou člověka po uzdravení posílit, mluvila v pořadu Až na dřeň Taťána Kuchařová.
Když se řekne Dismaňák: Moderátor Marek Eben: Ze zkoušek jsme chodili na chleba s hořčicí
Když byl malý, měl díky účinkování v rozhlase pocit, že je velký. Teď, když je Marek Eben jedním z nejuznávanějších českých moderátorů, by si občas přál být zase malý. V rozhovoru se ale rozpovídal i o prvních láskách, odporu k natáčení Vondrových nebo legendárním chlebu s hořčicí z rozhlasové kantýny. Otázky si připravili Vojta Černý, Žofka Hánová, Melichar Gojda a Sofi Lily Boor.
Leonardo Plus: Hradilek a Chlebina odkrývají osudy Čechoslováků v gulagu
„První, co utrpí újmu v archivech na okupovaných územích, nejsou historicky hodnotné dokumenty jako mapy nebo matriční knihy,“ říká ukrajinská historička Anna Chlebina v pořadu Leonardo Plus. „První, o co archiv přijde, jsou fondy obětí represí a rehabilitovaných osob.“ S kolegy pátrají po osudech Čechoslováků v sovětských lágrech.