- Podcasty
- Český rozhlas - Rozhovory

Poslechněte si podcast: Interview Plus: Politolog: Lidé po celém světě ztrácí víru v budoucnost
Osm z deseti Čechů si myslí, že zažíváme největší období nejistoty od pádu komunismu, a pouze třetina lidí očekává, že další generace bude žít v lepším světě. Vyplývá to z dubnového průzkumu společnosti Ipsos. „Ve chvíli, kdy už se zdálo, že covid je zvládnutý, začala válka na Ukrajině. Lidé si ani moc nevydechli,“ vysvětluje pro Český rozhlas Plus politolog a analytik společnosti Ipsos Michal Kormaňák.
Český rozhlas - Rozhovory
Hosté ze všech možných oborů. Rozhovory do hloubky i s lehkostí.
Hovory: „Špacírník“ Pištora: Cestuji, abych předával hodnoty
Životním krédem polárního průzkumníka a, jak sám sobě říká, špacírníka Václava Pištory je To live not exist neboli Žít a nejen existovat. Založil také stejnojmenný projekt, se kterým se snaží s dětmi sdílet zkušenosti z různých komunit světa. Zaměřuje se na mladé lidi a snaží se jim ukazovat cesty, kudy by se mohli v životě ubírat „Jsou to aktivity jako dát si cíl a pracovat na něm každý den,“
Náš host: Největším úskalím pro sběratele televizí a rádií je prostor
Jan Podhajský a Václav Jacyszyn sbírají stará rádia a televize. Mají ve sbírce unikátní kousky, dokážou je opravovat a také o nich prakticky všechno vědí.
Dopolední host: Příběh vlastních prarodičů vtiskl do své novely Jan Cempírek. Netušili, že budou muset hrát o život
Kdo se směje naposled. Tak se jmenuje novela českobudějovického spisovatele a publicisty Jana Cempírka. Vypráví příběh dvou mladíků, Čecha a Němce, které nesmiřitelně rozdělily dobové politické události. Slyšet ho můžete v Podvečerním čtení Českého rozhlasu České Budějovice.
Klub Rádia Junior: Trenér flag fotbalu Radovan Maléř v Klubu Rádia Junior
Jaký je hlavní rozdíl oproti americkému fotbalu, co jsou flagy a pro jak staré hráče je tato míčová hra vhodná? Moderuje Jiří Kohout.
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Odpolední publicistika: AfD a extremismus. Svoboda tisku v Česku. Nápor turistů ve Hřensku
Proč německá kontrarozvědka označila stranu AfD za extremistickou a může ji nová vláda zakázat? Česko je v žebříčku svobody tisku v první desítce zemí. Co přispělo k současné situaci a je stále co zlepšovat? A jak v Hřensku zvládají velký nápor turistů v Českém Švýcarsku, které je stále částečně uzavřené po rozsáhlém požáru?
K věci Štěpánky Duchkové: Barikády, boj za svobodu a poslední dny války. Květnové povstání přibližuje historik Tomáš Jakl
„Němci vlastně cítili nějaké nebezpečí spontánního výbuchu Pražanů a 1. května rozestavěli po pražských ulicích a veřejných prostranstvích obrněná vozidla, aby snížili to napětí. Nicméně ten efekt byl spíš opačný,“ uvádí historik Tomáš Jakl z Vojenského historického ústavu Praha. K jakým dalším událostem na začátku května došlo, na to se ho v pořadu K věci ptala Štěpánka Duchková.
O čem se mluví pod Ještědem: Příběhy známých hrdinů i zcela zapomenuté osudy. Michaela Pavlátová o Paměti národa
Hostem Jany Švecové v pořadu O čem se mluví pod Ještědem byla ředitelka pobočky Paměti národa Severní Čechy Michaela Pavlátová.
Seriál týdne pod Ještědem: Lidé ve válce: Zapomenutý židovský pán a herečka Tilly
Vypráví o starším židovském pánovi, který byl zapomenut a v únoru 1945 zapojen do evakuace prominentních nacistů, i herečce, kterou sláva zavedla do Osvětimi.
Seriál týdne pod Ještědem: Lidé ve válce: Příběh japonského dirigenta
Hidemaro Konoe, příbuzný japonského císaře a bratr japonského premiéra, byl slavným dirigentem. V Liberci ve svém orchestru ukrýval židovské hudebníky.
Seriál týdne pod Ještědem: Lidé ve válce: Karl Jäger, skutečný válečný zločinec
Ivan Rous přibližuje jméno a osud Karla Jägera, který byl na rozdíl od nechvalně známého Konráda Henleina skutečným válečným zločincem.