21. květen 2022

Poslechněte si podcast: Připravte si domácí bylinkový sirup. Je léčivý a výborně chutná

Účinky sirupu závisí na použitých bylinách. Pokud máte na zahradě meduňku, dobromysl nebo si doma pěstujete rýmovník, můžete výrobu sirupů vyzkoušet.

02:58

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Dnes 03:17

6 typů grilů: Vyberte ten správný aneb Chcete maso s nádechem kouře, nebo přesně propečené?

Grilování masa, ryb, uzenin a zeleniny se stalo během let českým sportem. Obchodní řetězce se předhání v nabídce grilů, ale jak správný gril vybrat? Na dřevěné uhlí, elektrický nebo plynový na propan-butan?

Před třemi dny 03:20

Stravování psa na dovolené: Čím nahradit syrovou stravu a jaké udělat podmínky?

Předtím, než se pes v autě uvelebí a vyrazíte na dovolenou, měli byste dobře promyslet, co mu s sebou zabalíte k jídlu. Vlastní zkušenosti se čtrnáctiletým labradorem Roxym má odborník na výživu psů Jiří Švihálek z yoggies.cz.

Před pěti dny 03:00

Plot z betonových tvarovek může zajistit vaše soukromí na zahradě

Plánujete během léta péči o zahradu a těšíte se, jak si váš pozemek zkrášlíte? Dobrý základ zahrady ale vždy vytvoří kvalitní plot. Teprve poté se vyplatí upravovat samotný pozemek nebo zakládat nové záhony.

Před týdnem 02:34

Jak hnojit zeleninu, aby vám ji před sklizením nenapadla plíseň? Zkuste zákvas

Jedno známé přísloví praví: „Všeho s mírou“. Platí to i pro hnojení zeleniny. Bez něj nedocílíte tak bohaté úrody, ale na druhou stranu se to s ním nesmí ani přehánět.

Před týdnem 03:09

Jak správně krmit ovce: V sezóně by jim mohla stačit pastva, do hry ale vstupují další faktory

Pásla ovečky v zeleném háječku, pásla ovečky v černém lese – už tahle písnička naznačuje, že ovce se může pást skoro kdekoli, je méně náročná. Ovšem jiná písnička – ta o ovčácích čtverácích – napovídá, že si ovečky rády i přilepší... „vy jste naši vičku i tu čočovičku vypásli...“

Před týdnem 02:38

Kopr není dobré pěstovat blízko fenyklu

V důsledku vzájemného opylení kopru a fenyklu se tvoří nekvalitní semena, která se nehodí na výsev.

Před 2 týdny 03:09

Jak se vypořádat se splaškovými vodami v místech, kde není veřejná kanalizace. Pomůžou jímky?

I když kanalizace v městech a obcích postupně rostou, ne všude ještě máme možnost zaústit trubku z našich domků či rekreačních objektů přímo do těchto blahodárných sítí. Když však v takovém místě chceme přece jen stavět, co nám zbývá za možnosti, abychom splnili podmínky vodního zákona? V podstatě jsou jen dvě.

Před 2 týdny 03:11

Plynová kamna nebo teplomety jsou v ložnicích vysloveně zakázány, varuje technik

Na chatách a chalupách většinou máme postarší plynové spotřebiče, které jsme používali doma. Plynové sporáky, malé jedno nebo dvou plotýnkové vařiče (které nás mnohdy zachránily při výpadku proudu) nebo teplomety či plynová kamna na propan-butan. Jak se o ně správně starat?

Před 2 týdny 03:01

Prase chované v biochovu může běhat na čerstvém vzduchu a živí se tím, co vyrostlo na biopoli

V každém supermarketu je už biokoutek, kde si můžete koupit nejen mléčné výrobky, pečivo, různé mouky a zrníčka, ale i maso. Jedna z biofarem s chovem prasat a skotu a dokonce i vlastními biojatkami je v Sasově u Jihlavy.

Před 3 týdny 03:03

Terasu z dřevěných palubek ocení každý milovník přírodních materiálů

Pokud máte rádi dřevo, určitě oceníte přírodní design v podobě dřevěného povrchu. Pro pokládku nové terasy jsou velkým pomocníkem dřevěné palubky. Náročnost prací i životnost ale velmi záleží na tom, jaký typ dřeva vyberete i jak připravíte samotnou pokládku.