- Podcasty
- Český rozhlas - Rozhovory

Poslechněte si podcast: Hobby magazín: Klub vábičů zvěře: Vábničky se vyrábějí z mnoha materiálů. Nejstarší byly opracované krocaní kosti
Hlavním posláním klubu je sdružovat myslivce, kteří při své činnosti využívají vábení zvěře jakožto lovecké metody nebo metody k pozorování a obeznání zvěře.
Český rozhlas - Rozhovory
Hosté ze všech možných oborů. Rozhovory do hloubky i s lehkostí.
Bruselské chlebíčky: Migrace je politicky vděčný strašák, říká novinářka
Téma migrace v české ani unijní politice neutichá. Přestože si členské státy před rokem schválily migrační pakt, letos Evropská komise, po tlaku některých zemí včetně Česka, představila návrh na jeho zpřísnění. Výhrady k novým pravidlům ale mají i odborníci. Proč se nedaří vymyslet pravidla, která by se líbila všem a proč je migrace častým předvolebním tématem nejen u nás v podcastu Bruselské chlebíčky rozebírá novinářka Jolana Humpálová.
Vinohradská 12: Proč má skončit rektor ČVUT
Neprůhledné zakázky, zapomenutý batoh s pozoruhodnou smlouvu a spolupráce s prezidentovým poradcem. Co všechno se děje na pražském ČVUT? Akademický senát univerzity navrhl odvolat rektora. Věnuje se tomu Radka Kovářová z redakce serveru Novinky.cz a deníku Právo. Ptá se Matěj Skalický.
Klub Rádia Junior: Organizátorka keltského festivalu Lughnasad Karolína Hanzlová a archeoložka Blanka Veselá
Víte, co je to Lughnasad? Je to keltský svátek, který oslavuje letní úrodu a sklizeň. Jak taková oslava kdysi vypadala? Můžete se na vlastní oči přesvědčit v Zemi keltů v Nasavrkách u Chrudimi. Mezinárodní festival keltské kultury Lughnasad se tam letos koná 25. a 26. července.
Moci bez nemoci: Inovativní jehly pro elektroakupunkturu. Nová léčba nervových ochrnutí pohledem lékaře i pacienta
Na světě doposud neexistovala funkční forma léčby, která by dokázala pomoci pacientkám a pacientům s úplným přerušením míchy. Autorem novinkové metody, která vznikla spojením lékařské akupunktury a znalostí fyzikální medicíny je rehabilitační lékař Peter Olšák ze Státních léčebných lázní Janské Lázně v dětské léčebně Vesna. Pozvání přijala i paní Kateřina, která je 10 let po úrazu a touto novinkou se léčí, a to s neočekávanými úspěchy v rekordně krátkém čase.
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Polední publicistika: Nedostatek dermatologů. Trumpův zákon o daních. Vítězný film v Cannes
Proč se v Česku čeká měsíce na vyšetření u dermatologa? Jak může Trumpův zákon o daních a výdajích proměnit americkou ekonomiku? A proč stojí za to vidět vítězný snímek z festivalu v Cannes?
Až na dřeň: Režisér Slavík: Film Tancuj Matyldo se hodně týká naší rodiny. Zkušenost s Alzheimerem nás stmelila
Desítky let se věnuje filmové a televizní tvorbě. Je autorem mnoha dokumentárních filmů, reklam, hudebních klipů, televizních pořadů i hraných snímků. Velkou pozornost diváků i odborné veřejnosti vzbudil jeho film Tancuj Matyldo. Nejen o snímku, do kterého otiskl své osobní zkušenosti s Alzheimerovou chorobou v rodině, mluvil v pořadu Až na dřeň režisér a scenárista Petr Slavík.
Leonardo Plus: Sedláček: Cítím druhou vlnu Havla, jakýsi Havel revival
Kdysi neochvějná transatlantická vazba mezi Evropou a Spojenými státy prochází historickou zkouškou odolnosti. „Dokonce i v Evropě budete těžko hledat hlas, který by v této době mohl tímto ‚svorkovitým‘ způsobem stát mezi Evropou a Amerikou,“ uznává ekonom, filozof a ředitel Knihovny Václava Havla Tomáš Sedláček a vzpomíná na prvního českého prezidenta a disidenta Havla.
Host Radiožurnálu: Irglová a Hansard znovu spolu na podiu. Forward není jen čistá nostalgie, říká Irglová o nové desce
Vydávají spolu novou desku Forward, jejich formace The Swell Season absolvuje turné po Evropě. Markéta Irglová a Glen Hansard opět hrají spolu. „Tření dělá jiskry, které tvorbě dávají jiný tón,“ říká Irglová, která si pochvaluje spolupráci na nové desce. „Prostředí, kde album vzniklo, bylo velice rodinné. Moje rodiny, Glenova rodina, a ještě k tomu kapela.“
Setkání u mikrofonu: Setkání se zajímavými osobnostmi, nejen z Libereckého kraje
Hosty k mikrofonu si zvou Halina Pawlowská, Marcela Augustová a Pavel Kudrna.
Jak to vidí...: Veronika Smyslová z organizačního výboru Meeting Brno. Účastní se Poutě smíření i mladí lidé?
Co spojuje události z konce druhé světové války v Brně a festival Meeting Brno? Účastní se Poutě smíření i mladí lidé? Zajímají se, co se před 80 lety v Pohořelicích stalo? Jakou moc při hledání společných cest mají příběhy? Co víme o staviteli Josefu Arnoldovi? Je historie jeho vily v Černých Polích ilustrací dějin Brna i celého Československa? Čím Veroniku Smyslovou fascinuje opera a může být inspirací i pro mladé? Proč tak ráda chodí po špilberském parku?