- Podcasty
- Český rozhlas - Rozhovory

Poslechněte si podcast: Dvacet minut Radiožurnálu: Knížek: Bojovali proti zlu a zaplatili za to životem. Na hrdiny 2. světové války nesmíme zapomenout
Co nám má připomenout kampaň Protože 80? Jak bychom se měli z historie druhé světové války poučit? Uvědomujeme si dostatečně, že investice do obranyschopnosti země jsou investicí do míru? Vladimír Kroc se zeptal ředitele Vojenského historického ústavu, brigádního generála Aleše Knížka.
Český rozhlas - Rozhovory
Hosté ze všech možných oborů. Rozhovory do hloubky i s lehkostí.
Hovory: „Špacírník“ Pištora: Cestuji, abych předával hodnoty
Životním krédem polárního průzkumníka a, jak sám sobě říká, špacírníka Václava Pištory je To live not exist neboli Žít a nejen existovat. Založil také stejnojmenný projekt, se kterým se snaží s dětmi sdílet zkušenosti z různých komunit světa. Zaměřuje se na mladé lidi a snaží se jim ukazovat cesty, kudy by se mohli v životě ubírat „Jsou to aktivity jako dát si cíl a pracovat na něm každý den,“
Náš host: Největším úskalím pro sběratele televizí a rádií je prostor
Jan Podhajský a Václav Jacyszyn sbírají stará rádia a televize. Mají ve sbírce unikátní kousky, dokážou je opravovat a také o nich prakticky všechno vědí.
Dopolední host: Příběh vlastních prarodičů vtiskl do své novely Jan Cempírek. Netušili, že budou muset hrát o život
Kdo se směje naposled. Tak se jmenuje novela českobudějovického spisovatele a publicisty Jana Cempírka. Vypráví příběh dvou mladíků, Čecha a Němce, které nesmiřitelně rozdělily dobové politické události. Slyšet ho můžete v Podvečerním čtení Českého rozhlasu České Budějovice.
Klub Rádia Junior: Trenér flag fotbalu Radovan Maléř v Klubu Rádia Junior
Jaký je hlavní rozdíl oproti americkému fotbalu, co jsou flagy a pro jak staré hráče je tato míčová hra vhodná? Moderuje Jiří Kohout.
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Odpolední publicistika: AfD a extremismus. Svoboda tisku v Česku. Nápor turistů ve Hřensku
Proč německá kontrarozvědka označila stranu AfD za extremistickou a může ji nová vláda zakázat? Česko je v žebříčku svobody tisku v první desítce zemí. Co přispělo k současné situaci a je stále co zlepšovat? A jak v Hřensku zvládají velký nápor turistů v Českém Švýcarsku, které je stále částečně uzavřené po rozsáhlém požáru?
K věci Štěpánky Duchkové: Barikády, boj za svobodu a poslední dny války. Květnové povstání přibližuje historik Tomáš Jakl
„Němci vlastně cítili nějaké nebezpečí spontánního výbuchu Pražanů a 1. května rozestavěli po pražských ulicích a veřejných prostranstvích obrněná vozidla, aby snížili to napětí. Nicméně ten efekt byl spíš opačný,“ uvádí historik Tomáš Jakl z Vojenského historického ústavu Praha. K jakým dalším událostem na začátku května došlo, na to se ho v pořadu K věci ptala Štěpánka Duchková.
O čem se mluví pod Ještědem: Příběhy známých hrdinů i zcela zapomenuté osudy. Michaela Pavlátová o Paměti národa
Hostem Jany Švecové v pořadu O čem se mluví pod Ještědem byla ředitelka pobočky Paměti národa Severní Čechy Michaela Pavlátová.
Seriál týdne pod Ještědem: Lidé ve válce: Zapomenutý židovský pán a herečka Tilly
Vypráví o starším židovském pánovi, který byl zapomenut a v únoru 1945 zapojen do evakuace prominentních nacistů, i herečce, kterou sláva zavedla do Osvětimi.
Seriál týdne pod Ještědem: Lidé ve válce: Příběh japonského dirigenta
Hidemaro Konoe, příbuzný japonského císaře a bratr japonského premiéra, byl slavným dirigentem. V Liberci ve svém orchestru ukrýval židovské hudebníky.
Seriál týdne pod Ještědem: Lidé ve válce: Karl Jäger, skutečný válečný zločinec
Ivan Rous přibližuje jméno a osud Karla Jägera, který byl na rozdíl od nechvalně známého Konráda Henleina skutečným válečným zločincem.