- Podcasty
- Český rozhlas - Rozhovory
Poslechněte si podcast: Dopolední host: Projektový tým České Budějovice – Evropské hlavní město kultury 2028 nabídne letos téměř dvacet akcí
České Budějovice budou v roce 2028 Evropským hlavním městem kultury. Kandidatura a přípravy už přinesly nespočet akcí a událostí, další téměř dvě desítky projektový tým přichystal na letošní rok.
Český rozhlas - Rozhovory
Hosté ze všech možných oborů. Rozhovory do hloubky i s lehkostí.
Studovna: Hoďte se do klidu a začněte lehčími úlohami. Horší věci nechte na konec, radí Běžící češtinář
Jarmil Vepřek pod přezdívkou Běžící češtinář sdílí na Instagramu zajímavosti o českém jazyce a zaměřuje se také na přípravu k přijímačkám nebo maturitě. Jak didaktické testy zvládnout?
Klub Rádia Junior: Herečka Antonie Rašilovová napsala seriál o šílené kuchařské reality show
Antonie má ráda divadlo a herectví. Nově si vyzkoušela i roli autorky rozhlasového seriálu, když pro Rádio Junior napsala vyprávění z kuchařské show VAŘ VAŘ VAŘ. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Odpolední publicistika: Vyšetřování střelby na FF UK. Projev Donada Trumpa. Nominace na Oscara
Proč se zástupci vládní koalice a opozice ve sněmovně neshodnou na hodnocení vyšetřovací zprávy k předloňském útoku střelce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy? Jak vyzněl dnešní projev Donalda Trumpa k účastníkům Světového ekonomického fóra v Davosu? A jak přijala letošní nominaci na filmového Oscara česká autorka výpravy ke snímku Nosferatu?
Akcent: Jestli se udržíme, může se dostavit vinyl efekt, říká šéfredaktor tištěného magazínu UNI
Saša Michailidis se ptá dramaturgyně, kurátorky, divadelní publicistky uměleckého spolkového časopisu Dílo Lenky Dombrovské a šéfredaktora kulturního magazínu UNI, hudebního publicisty Ondřeje Bezra. Divadelní noviny budou v tištěné podobě vycházet už jen jednou měsíčně. S novým rokem skončil tištěný časopis o klasické hudbě Harmonie. Podobný osud potkal v posledních letech více tištěných časopisů o umění.
Dvacet minut Radiožurnálu: Tomáš Pojar: Výroky Donalda Trumpa neberme doslovně. Je to výzva k vyjednávání a reakci protistrany
Evropská unie se podle Donalda Trumpa chová ke Spojeným státům velmi špatně. Má nový americký prezident pravdu? Jaká opatření svými slovy avizuje? Vladimír Kroc se zeptal vládního poradce pro národní bezpečnost Tomáše Pojara.
Vlna: Teď makám na rapu jak nikdy. Patrik Love Icy L už nerapuje o drogách a nehodlá se k tomu vracet
„Žiju celkem zajímavej život, aspoň pro mě, takže témata nevysychaj,“ říká Patrik Love Icy L, sudetská rapová legenda. Vedle klasicky tvrdých tracků rezonují novým albem From Zero to Héro i dospělejší témata. Patrik nedávno ukončil svou IT kariéru a teď bude spoléhat výhradně na hudbu. „Jsem člověk, kterej potřebuje nůž na krk, nejlíp pracuju pod tlakem. Na rapu teď pracuju jak nikdy,“ slibuje před křtem v pražském klubu Storm.
Interview Plus: Éra globalizace je za námi, hodnotí Špicar ze svazu průmyslu
Průmyslové firmy v České republice začínají propouštět. Zejména na tradiční odvětví dopadají vysoké ceny energií a celková stagnace v Německu a i v celé Evropě. Potvrzuje to i viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. „U velkých spotřebitelů máme jedny z vůbec nejvyšších cen elektřiny a plynu v celé Evropské unii, což je pro ty firmy obrovskou zátěží. Dlouhodobě je to neudržitelné,“ zdůrazňuje pro Český rozhlas Plus.
Lit: Sally Rooney, Hana Librová nebo Lea Ypi. Redakce Radia Wave je sečtělá
Podcast Lit byl součástí narozeninového vysílání Radia Wave. Honza sice na poslední chvíli ochořel, ale sečtělí lidé z redakce se obětovali a chodili si jako na potítku ve škole popovídat o knížkách aspoň s Evou. Co kdo má zrovna na nočním stolku?
Dobré dopoledne: Vídeň je takové menší české okresní město, říká Pavel Pachta, který se v Rakousku setkává s krajany
Pelhřimovský rodák Pavel Pachta vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor zahraniční obchod. Nejprve sám na škole přednášel, později si splnil svůj sen a odešel do zahraničí.
Osobnost Plus: Hlaváček: Evropa je naučeně bezmocná. Nemá státníky
Roste skupina obyvatel, která rezignuje na individuální občanskou zodpovědnost a chce být obsluhována státem. Dychtivě vyhlíží mesiáše, který by jí osvobodil od břemene svobody, myslí si historik, filozof a publicista Petr Hlaváček. Kvůli tomu jsou podle něj země svobodného Západu paralyzovány krizí demokratického leadershipu a k moci se dostávají vůdci, jejichž hlavní charakteristikou je mesiášský syndrom.