Český rozhlas - Rozhovory
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Vizitka: Maxim Velčovský: Demokracie je řemeslo, angažovat bychom se měli každý den

„Nedávno mi kdosi na vernisáži říkal, že si myslel, že kreativní lidi jsou šílenci,“ usmívá se letos šestačtyřicetiletý designér Maxim Velčovský. Sám sice o umění, designu i světě kolem sebe ve Vizitce přemýšlel zcela příčetně, kdyby ale před rokem a půl po kolapsu způsobeném kombinací přepracování a covidu nepustil post vedoucího ateliéru, nemuselo to s jeho zdravím dopadnout dobře.

47:41

Český rozhlas - Rozhovory

Vydává: Český rozhlas

Hosté ze všech možných oborů. Rozhovory do hloubky i s lehkostí.

Web

Včera 25:01

Studovna: „Chtěl jsem do džungle.“ Jak se bydlí na koleji?

Jirka Šebek se pro kolej rozhodl po tom, co se rozešel s přítelkyní, se kterou bydleli čytři roky v bytě. „Byl jsem takový odříznutý a slyšel jsem o Strahově, jaký jsou tam párty, jak se tam lidi baví. Takže jsem si říkal, že chci do džungle, prostě to nejhorší možný, tak jdu na Strahov. A nepřestalo mě to bavit,“ říká.

Včera 28:44

Christian Knüsel: Dirigent je jako horský vůdce. Orchestru pomáhá zdolat úskalí skladby

Když byl basilejský rodák Christian Knüsel kluk, hrával fotbal. Lákala ho ale i hudba, které se věnoval jeho otec. Za dveřmi tajně poslouchal jeho nové kompozice a k obědu je nakonec pokaždé oba dva musela dovést maminka. Dnes je z Knüsela špičkový hudebník, jenž coby nový stálý hostující dirigent Moravské filharmonie Olomouc otevírá tamní letošní sezonu. O peripetiích, které vedly od trubky k dirigentskému pultíku, mluvil ve Vizitce s panem Knüselem Michal Bureš.