Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Klub Rádia Junior: Dětská moderátorka Rádia Junior Viki Seifertová v Klubu Rádia Junior

Jak a proč začala Viky s Rádiem Junior spolupracovat? Jaké hosty už měla v pořadu Viky Talks? Jaké přednášky připravuje pro děti ve školách? Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

37:13

Český rozhlas - Pro děti

Vydává: Český rozhlas

Oblíbená sekce všech zvídavých dětí. Nejen pohádky do ouška.

Web

Včera 02:45

Zvídavec Evy Sinkovičové: Která potravina vydrží i tisíce let, aniž by se zkazila? Možná ji máte doma i vy

Prakticky každý má tuhle dobrotu doma a možná ani neví, že u ní vlastně skoro nemusí kontrolovat, jestli už „není prošlá“.

Před dvěma dny 29:43

Klub Rádia Junior: Odbornice na zdravou výživu a vaření pro děti Dana Šťastná v Klubu Rádia Junior

Dana umí moc dobře, chutně vařit, dokonce to učí i děti! A možná inspiruje jednoduchým letním receptem i posluchače nedělního Klubu Rádia Junior. Moderuje Jitka Slezáková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 35:05

Herečka a režisérka dabingu Adéla Kačerová - Kubačáková v Klubu Rádia Junior

Adéla pochází z herecké rodiny. Co si myslí o tom, když někdo řekne, že to mají děti slavných rodičů v životě jednodušší? Chtěla být od malička herečkou, nebo snila o jiném zaměstnání? Jaké to je být režisérkou dabingu, a co všechno tato profese obnáší? Moderuje Klára Nováková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 33:15

Klub Rádia Junior: Spisovatelka Kristýna Sládečková Muszynski v Klubu Rádia Junior

Jak vzniká knížka? Kde hledá Kristýna inspiraci? Jaké to je, být spisovatelkou? A jakou má teď Kristýna rozepsanou knihu? Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 30:04

Klub Rádia Junior: Znalec řeckého ostrova Kréta Miroslav Hruban v Klubu Rádia Junior

O prázdninách hodně cestujeme a hodně z nás si oblíbilo Řecko. Miroslav Hruban má z Řecka nejraději ostrov Kréta. Dokonce mu vytvořil i speciální webovou stránku. Poslechněte si v nedělním Klubu Rádia Junior nejrůznější perličky a zajímavosti právě o Krétě. Moderuje Zdeněk Novák.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 38:01

Klub Rádia Junior: Mistryně světa v raftingu Anna Kašparová v Klubu Rádia Junior

Jde rafting provozovat profesionálně? Co je součástí přípravy úspěšné rafterky? Kde s raftingem začít a jak ho provozovat bezpečně? Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 03:49

Kolik druhů netopýrů žije v České republice a kolik komárů za noc uloví?

Netopýři jsou spolu s kaloni jedinými létajícími savci na planetě. Orientují se pomocí echolokace a místo běžného spánku hibernují. Čím ještě jsou výjimeční? Nastražte uši!

Před týdnem 35:05

Egyptoložka Lucie Vendelová-Jirásková v Klubu Rádia Junior

Jak se stavěly pyramidy? Co je to mumifikace? Jak se ve starém Egyptě žilo? A proč tak mocná říše zanikla? Jaké památky rozhodně stojí za návštěvu? Moderuje Petr Ševčík. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 04:02

Jak dlouho žijí nejstarší stromy a co se dá poznat z letokruhů?

Co žije déle – člověk, zvíře, nebo strom? Jak se pozná věk stromů a co jsou to letokruhy?