Český rozhlas - Pro děti
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Zvídavec Evy Sinkovičové: Víte, jak vznikl název LEGO a kolik kostiček se už vyrobilo? Tipněte si

Tuhle stavebnici mají rádi i dospělí. Víte, co slovo lego znamená? Prozradíme taky, kdy se ke kostičkám přidaly figurky.

03:41

Český rozhlas - Pro děti

Vydává: Český rozhlas

Oblíbená sekce všech zvídavých dětí. Nejen pohádky do ouška.

Web

Před dvěma dny 38:59

Klub Rádia Junior: Patnáctiletý astronom Honza Herzig v Klubu Rádia Junior

Co vidí dalekohledy astronomů? Jak je možné, že vědci popisují vesmírné objekty, které nikdy nikdo neviděl? A co je nového v přípravách na opětovnou návštěvu Měsíce? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 35:30

Klub Rádia Junior: Herečka Antonie Formanová v Klubu Rádia Junior

Speciální vysílání ze Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež s letošní mladou hvězdou festivalu Antonií. Jaký je Antonie rodokmen? Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 03:45

Zvídavec Evy Sinkovičové: Tajemnému egyptskému písmu staletí nikdo nerozuměl. Kdo rozluštil hieroglyfy?

Kdo rozlouskl složité egyptské písmo? Co vlastně slovo hieroglyf znamená? A na co se v době hieroglyfů nejčastěji psalo? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před šesti dny 40:18

Klub Rádia Junior: Klub Rádia Junior vysílá z 63. Zlín Film Festivalu

Dnešní díl je plný zajímavých hostů, které jsme si pozvali do zlínského studia. Pozvání přijaly dvě tanečnice, režisér filmu Děti Nagana a hlavní dětské role filmu. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 04:44

Zvídavec Evy Sinkovičové: Rozhodně nepijte vodu! Proč některé papričky pálí a jak se pálivosti zbavit?

Máme pro vás opravdu štiplavý díl podcastu Zvídavec. Jsou pálivé papričky zdravé? A jak se pálení zbavit? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před šesti dny 03:51

Zvídavec Evy Sinkovičové: V Indii se musí ke kravám chovat jako k matkám. Proč?

Která zvířata jsou nebo byla vnímaná jako posvátná? A proč? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:40

Zvídavec Evy Sinkovičové: Jak dlouho žije jepice a co během toho času stihne?

Jsou jepice důležité pro ekosystém? Čím se dospělá jepice živí? A co je to bentos? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 04:16

Zvídavec Evy Sinkovičové: Kolik váží mrož a jak dlouhé má kly?

Čím se tenhle mořský savec živí? A jak může ve skupině ztratit dobré postavení? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 02:54

Zvídavec Evy Sinkovičové: Která zvířata pomáhají hmyzu v opylování rostlin? Najdete mezi nimi netopýry i lemury

Nejen hmyzu vděčíme za to, že máme kolem sebe tolik rostlin. Do opylování se zapojují i savci. Proč to dělají? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 32:30

Klub Rádia Junior: Telefon je dobrý sluha, ale zlý pán, myslí si vývojář únikových her pro děti

Jan Němec propojuje zážitek z mobilní aplikace s reálným dobrodružstvím. Jak vznikají moderní venkovní únikové hry? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.