Český rozhlas - Pro děti
NejnovějšíPřed čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Zvídavec Evy Sinkovičové: Děsivý zvyk čištění mrtvých. Proč si v Indonésii na svátek berou domů nebožtíky?

Na první pohled neuvěřitelnou tradici si místní lidé užívají. Je pro ně velmi důležitá. Kde se dodržuje? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

02:54

Český rozhlas - Pro děti

Vydává: Český rozhlas

Oblíbená sekce všech zvídavých dětí. Nejen pohádky do ouška.

Web

Před pěti dny 29:23

Klub Rádia Junior: Vedoucí Hvězdárny barona Artura Krause Pardubice Petr Komárek v Klubu Rádia Junior

Petr se stal hvězdářem profesionálem a dnes učí děti poznávat oblohu na hvězdárně v Pardubicích. Moderuje Jitka Slezáková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 25:04

Klub Rádia Junior: Kateřina Cajthamlová, Nina Provaan Smetanová a Zdeněk Ležák v Klubu Rádia Junior

Kateřina Cajthamlová, Nina Provaan Smetanová a Zdeněk Ležák - tradiční páteční hosté se opět sejdou pohromadě v jednom Klubu Rádia Junior. Moderuje Roman Víšek. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 03:14

Zvídavec Evy Sinkovičové: Jak vypadaly bleší cirkusy a jaké triky donutily malé parazity vystupovat?

Opravdu dříve v miniaturních cirkusech vystupovaly blechy? Odpověď vás možná překvapí. Ano, vystupovaly! Jak je to možné? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 30:24

Klub Rádia Junior: Nikdy není pozdě, vzkazuje hobojista Lukáš Pavlíček, který se nově vydal na dráhu zpěváka

Co má společného hraní na hoboj a zpívání? Proč se po třicítce Lukáš rozhodl prosadit i jako zpěvák? Komu by doporučil hraní na hoboj? Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 03:21

Zvídavec Evy Sinkovičové: Horolezec, který zdolá všech 14 osmitisícovek, získá Korunu Himálaje. Kdo byl první?

Jaké byly začátky horolezectví? Co vše může člověka při výstupu na vysokou horu nepříjemně překvapit? A jaká osmitisícovka byla zdolána jako první? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 02:35

Zvídavec Evy Sinkovičové: Co jsou to mimikry a jak fungují?

Napodobení, klam, zmatení. Tak by se dala popsat schopnost živočichů i rostlin, která jim umožňuje přežít. Jak to vypadá v praxi?Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 29:47

Klub Rádia Junior: Zubní lékařka Šárka Klementová v Klubu Rádia Junior

Asi nikdo z nás nechodí rád k zubaři. Nedá se ale nic dělat. Jak se o zuby starat? A co všechno obnáší práce zubního lékaře? Moderuje Zdeněk Novák.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 32:32

Klub Rádia Junior: Trenérka mládeže a aktivní hráčka házené Astra Praha Monika Wachsmannová v Klubu Rádia Junior

Házená je hra starých Římanů a je prý nejen zábavná, napínavá a fyzicky náročná, ale taky plná překvapení, přátelství a nezapomenutelných okamžiků. Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.