Český rozhlas - Příroda
NejnovějšíPřed šesti dny

Poslechněte si podcast: Zvídavec Evy Sinkovičové: Člověk za den spotřebuje neskutečných 4 500 litrů vody. Jak je to možné?

Kolik vody je potřeba na výrobu 1 litru mléka? Co všechno tvoří naši vodní stopu? A co se dá dělat pro její snížení? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

04:10

Český rozhlas - Příroda

Vydává: Český rozhlas

Fascinující svět přírody a rozhovory s vědci.

Web

Před týdnem 31:51

Klub Rádia Junior: Ropuchy mají dobrou paměť. V ČR žijí tři druhy, naučte se je rozeznat

Které tři druhy ropuch můžete potkat v České republice? Podle čeho se zbarvují? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před 2 týdny 03:18

Zvídavec Evy Sinkovičové: Kapok sloužil jako výplň plovacích vest, dnes se z něj šije outdoorové oblečení. Na čem roste?

Vypadá jako nadýchaná vata a našli byste ho v tobolkách mohutného stromu vlnovce pětimužného. Ten je opravdu fascinující. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před 2 týdny 03:29

Názory a argumenty: Klára Notaro: Politické zvíře aneb loučení s medvědem

Kdo slavný se ve Francii skrývá pod jménem Yuan Meng? Je to zpěvák, politik, nebo úspěšný podnikatel? Nápovědou je, že Yuan Meng miluje bambusové výhonky ... ano, je to medvěd strakatý čili panda velká.

Před 3 týdny 21:30

Máme rádi zvířata: Osel, který dokáže ohlídat před vlky stádo ovcí nebo krav

Osel poitouský je nejmohutnějším plemenem domácího osla. Svými rozměry předčí mnohá plemena koní.

29. srpen 2023 02:37

Zvídavec Evy Sinkovičové: Víte, že existují modré včely? Jakou barvu má jejich med?

Když se řekne včela, každého napadne žlutá a černá. V Austrálii to ale neplatí. Tam jsou i modré. Čím ještě se liší od včel medonosných? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

21. srpen 2023 30:20

Klub Rádia Junior: Jitrocel poslouží jako náplast a řebříček zastaví drobné krvácení. Naučte se využívat bylinky

K čemu se využívají jedovaté byliny? Kterým bylinkám se přezdívá rostlina pocestných a rostlina dřevorubců? Jak použít jitrocel jako náplast? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

17. srpen 2023 28:44

Máme rádi zvířata: Užitečné informace o krmivech pro psy a kočky, zajímavosti o okounovi říčním a posluchačský příběh

Magazín Máme rádi zvířata přináší povídání o krmivech pro psy a kočky, vydáme se poznávat okouna říčního a ještě přidáme posluchačský příběh Marie Martschini z Českých Budějovic o kocourovi, který rád navštěvoval sousedy. K poslechu zve Martin Hlaváček.

14. srpen 2023 41:01

Planetárium: Kosmonauti a kosmické karamboly, které dobře dopadly, staří čínští hvězdáři a vznik Krabí mlhoviny

Kosmické karamboly s dobrým koncem (4:11) – Mýty, omyly a novinky astronomie: Čím nás vesmír orazítkoval? (16:43) – Staří čínští astronomové a hvězda–host (26:27) - Repríza

11. srpen 2023 03:23

Zvídavec Evy Sinkovičové: Jak rychle by musel člověk běžet, aby překonal sprint brouka svižníka?

Jak rychle běží svižník – jeden z nejrychlějších tvorů na zemi? A můžete ho potkat i v České republice? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.