• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Důchody pro disidenty. Nejistý klid zbraní. Open AI bez šéfa

Jak se bude Ústav pro studium totalitních režimů podílet na narovnání důchodů odpůrců a odpůrkyň komunistického režimu? Co oddaluje avizovanou přestávku v bojích mezi Izraelem a palestinským Hamásem? Proč se firma Open AI zbavuje svého ředitele a vizionáře umělé inteligence Sam Altmana? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

19:53

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:54

Odpolední publicistika: Výstražná stávka proti krokům vlády. Řešení opozice. Plyn z Ruska

Co ukázala dnešní výstražná stávka proti krokům současné vlády? Jak by situaci ve školství řešila opozice? A proč do Česka zase proudí ruský plyn?

Včera 20:21

Polední publicistika: Stávka a školy. Iniciativa Studenti pro školství

Čeho chtějí odbory dnešní stávkou dosáhnout a jsou ochotné se s vládou domluvit? Jak se stávka dotkla provozu škol? Proč se k protestům připojila také část středoškolských studentů?

Před dvěma dny 19:52

Polední publicistika: Stávky a společnost. Emoce a návrat rukojmích. Respirační onemocnění v Číně

Jak se česká společnost staví k odborářským protestním akcím, jako je celostátní stávka vyhlášená na pondělí? Jaké komentáře i emoce provázejí v Izraeli návrat prvních rukojmích, které unesli teroristé hnutí Hamás při říjnovém útoku? A jak závažné jsou zprávy o mimořádně rozsáhlém výskytu respiračních onemocnění v Číně? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před třemi dny 19:36

Polední publicistika: Následky ze zajetí. Legislativní ochrana žen. Sjezd rakouských čertů

Jak se mohou rukojmí, které drželi řadu týdnů teroristé z Hamásu, postupně vyrovnávat s následky věznění – i s návratem domů? V souvislosti s dnešním Mezinárodním dnem proti násilí na ženách se ptáme, jak účinnou ochranu jim poskytují zdejší úřady a legislativa. A proč se už dnes sjedou do Židlochovic na Brněnsku celé skupiny strašidelných rakouských čertů – krampusů? Poslechněte si polední publicistiku s Vladimírem Krocem.

Před čtyřmi dny 19:34

Odpolední publicistika: Propuštění rukojmích. Zákaz vjezdu na Praze 1. Black Friday

Jak se daří plnit dohodu o propuštění první skupiny rukojmích hnutí Hamás a Palestinců z izraelských věznic? Proč vznikl spor mezi pražským primátorem a vedením Prahy 1 kolem zákazu nočního vjezdu do části Starého Města? A jak se nenechat tahat za nos ve slevové akci Black Friday?

Před čtyřmi dny 19:54

Polední publicistika: Čtyřdenní příměří v Gaze. Fico v Praze. Česko a NATO

Co by pro další vývoj izraelské válečné operace proti Hamásu mohlo znamenat nynější přerušení bojů? Na jak horké půdě se pohybuje slovenský premiér Fico při dnešní návštěvě Prahy? A jak by mělo Česko podle druhého nejvýše postaveného činitele Severoatlantické aliance posilovat svou obranyschopnost?

Před pěti dny 19:54

O všem, co se právě děje

Před pěti dny 19:50

Polední publicistika: ČEZ a terminál. Příměří se oddaluje. Geert Wilders. Migranti ve Finsku

Co znamená pro posílení naší energetické bezpečnosti, že ČEZ získal podíl v nově budovaném terminálu na zkapalněný plyn? Proč se oddaluje příměří v Pásmu Gazy? Má nizozemský populista Geert Wilders šanci, že bude skládat novou vládu? A jak se Finsko brání přílivu nelegálních migrantů přicházejících z Ruska? Poslechněte si polední publicistiku.

Před šesti dny 19:47

Odpolední publicistika: Konsolidační balíček. Propuštění rukojmích. Stávka škol. Demonstrační hesla

Měl být konsolidační balíček, který dnes podepsal prezident Pavel, ještě ambicióznější? Co nyní prožívají příbuzní rukojmích, kteří doufají, že se jejich blízcí dostanou již zítra na svobodu? Kolik škol a jak se v pondělí zapojí do stávky? A kdo má právo rozhodnout, jestli je nějaké heslo používané na demonstracích protizákonné?

Před šesti dny 19:56

Polední publicistika: Příměří v Pásmu Gazy. Vláda pod tlakem. Nemocnice bez přesčasů. OpenAI

Jak vnímají Izraelci dohodu o příměří s Hamásem, kterou nad ránem schválila izraelská vláda? Je chystaný protest odborářů největší protivládní akcí za posledních 30 let? Jak zasáhne prosincové vypovězení přesčasů provoz pražské Všeobecné fakultní nemocnice? A proč budí takovou pozornost návrat šéfa firmy OpenAI, která je jedním z průkopníků rozvoje umělé inteligence?