• Podcasty
  • Český rozhlas - Náboženství
Český rozhlas - Náboženství
Nejnovější27. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Vertikála: První část Vertikály

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková je znepokojena situací na Katolické teologické fakultě. Ta dala výpověď historikovi Tomáši Petráčkovi. Zákulisí náboženské organizace Šinčchondži tento týden v reportáži poodhalily Seznam Zprávy. Působení jihokorejské církve probereme s religionistou Zdeňkem Vojtíškem. V září budou křesťané více myslet na ochranu životního prostředí. Začíná Doba stvoření. Francie zvažuje zákaz křesťanského hnutí Civitas. Moderuje Naděžda Hávová.

24:00

Český rozhlas - Náboženství

Vydává: Český rozhlas

Zprávy a pořady Českého rozhlasu s náboženskou tematikou.

Web

6. srpen 2023 23:27

Vertikála: Poslechněte si celou první část Vertikály

První část Vertikály prozradí, že starokatolická církev v České republice vysvětí na kněze první dvě ženy. Papež František končí návštěvu Portugalska. A uslyšíte medailon právníka, který zakládal pobočku Křesťanské akademie. Moderuje Adam Šindelář.

6. srpen 2023 26:00

Vertikála: Poslechněte si celou debatu Vertikály

Jaký druh lidí – nadšenců s otevřeným srdcem se kolem sportovních charitativních a benefičních akcí soustřeďuje? Jaká je to životní cesta – pomáhat druhým a pomáhat dobrým věcem v rámci dobrovolnictví? Jaké bonusy tento styl života přináší aktérům to, že mnoho ze svého času věnují lidem, ke kterým nebyl osud laskavý?

23. červenec 2023 23:59

Vertikála: Poslechněte si celý magazín Vertikály

Jaký je český Bůh? Na to se ptá nová kniha kněze Zdeňka Jančaříka a podíváme se do španělské Córdoby. Na závěr bude řeč i o katolických influencerech.

23. červenec 2023 25:49

Vertikála: Poslechněte si celou debatu Vertikály

„Muslimové u nás netvoří ucelenou komunitu, ale heterogenní společenství, složené z etnicky různorodých cizinců,“ říká arabista a islamolog Luboš Kropáček.

9. červenec 2023 23:54

Vertikála: Magazín s Petrem Kotíkem

V první části se věnujeme likvidaci rodinného tábora Terezín, kterou si připomínáme ve čtvrtek v pražském Veletržním paláci slavnostním vzpomínkovým koncertem. Vystoupí český hudební skladatel, dirigent a flétnista žijící v New Yorku Petr Kotík. A ten bude také hostem magazínu Vertikály.