- Podcasty
- Názory a argumenty

Poslechněte si podcast: Petr Fischer: Prezident TV Star
Politika je dnes především zábava. Inscenuje se jako mediální show, ve které vyhrává ten, kdo udrží víc diváků u obrazovek mobilů, televizí a kdovíčeho ještě. Přitom je většinou jedno, co si myslí a co chce dělat, hlavní je, že je vidět. Kdo netočí videa, nedělá selfíčka a nechodí se bavit mezi lidi, nemá v dnešní politice šanci.
Názory a argumenty
Každý den pohled pod povrch událostí doma i ve světě. Komentáře, analýzy. Informace, rozhovory a debaty.
Patrick Szicherle: Při hybridních válkách nelze zapomínat na „domácí frontu“
Evropská unie a její členské země jdou při vyhodnocování rizik a ve střetech s hybridními hrozbami správnou cestou. Přesto by měly stále pracovat na tom, aby jejich občané věřili tomu, že demokracie funguje v jejich prospěch, a proto je třeba demokracii bránit. Pokud by tomu tak nebylo, všechny snahy v boji proti hybridním hrozbám mohou přijít nazmar.
Petr Fischer: Sto dní šílenství s Donaldem I.
Sto dní amerického prezidenta Donalda Trumpa v Bílém domě přivedlo svět k tisícům a tisícům analýz a rozborů, které jako vždy probíraly plusy a minusy nové americké vlády.
Petr Janyška: Polsko si chystá nového prezidenta
Už za měsíc, 1. června, si Polsko zvolí nového prezidenta. Ve hře jsou dva kandidáti, jeden za Tuskovu vládní stranu, druhý za opozici Jarosława Kaczyńského.
Jan Vávra: O osudu demokracie mohou ještě stále rozhodnout sami občané
Liberálové se děsí, jak rychle se pod tlakem autoritářského prezidenta Trumpa drolí demokracie v USA. Zároveň ve většině evropských států posilují antisystémové strany.
Kamila Pešeková: Výročí, na které slovenská vláda jaksi zapomněla
Slovensko si v těchto dnech připomnělo 21 let od vstupu do Evropské unie. Pokud někdo čekal, že se tato událost bude nějak masivně připomínat ve veřejném prostoru, musel být zklamaný.
Libor Dvořák: Stahují se USA z role zprostředkovatele mezi Ruskem a Ukrajinou?
Ruská válka proti Ukrajině podle amerických představitelů neskončí brzy. USA odstupují z role prostředníka při mírových jednáních, uvedla v této souvislosti ve čtvrtek mluvčí amerického ministerstva zahraničí. Podmínky si mají válčící země vyjednat samy.
Poslechněte si všechny nedělní komentáře s Ondřejem Konrádem
Stahují se USA z role zprostředkovatele mezi Ruskem a Ukrajinou?; Výročí, na které slovenská vláda jaksi zapomněla; O osudu demokracie mohou ještě stále rozhodnout sami občané; Polsko si chystá nového prezidenta; Sto dní šílenství s Donaldem I.; Při hybridních válkách nelze zapomínat na „domácí frontu“
Poslechněte si všechny sobotní komentáře s Ondřejem Konrádem
Nemaluj Konečnou na zeď! A proč je tenhle výrok ryzí naivita; V Německu možná nastupuje kabinet poslední šance; Trumpova bláhová představa o věčnosti; Přežijí novináři autokraty?
Karel Hvížďala: Přežijí novináři autokraty?
Přežijí novináři autokraty, nebo se z nich většinou stanou zaměstnanci jejich PR agentur? Pánové Viktor Orbán či Donald Trump, zůstaneme-li jen v naší civilizaci, předvádějí absurdní divadlo a stylizují se do role všemocných králů, proto stojí žurnalistika před novými problémy.
Eduard Freisler: Trumpova bláhová představa o věčnosti
Donald Trump je v mnoha ohledech v porovnání s předchozími prezidenty ojedinělý. V jedné věci je opravdu drtí. Vydává prezidentské výnosy jako na běžícím pásu a pouhým podpisem pera zásadně mění celou zemi.