- Podcasty
- Český rozhlas - Hudba

Poslechněte si podcast: Zprávy Českého rozhlasu Střední Čechy: Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Chinaski vystoupí ve Foru Karlín. Jak vypadají přípravy?
Nevšední hudební zážitek, který se nebude opakovat. V pondělí 19. května společně vystoupí ve Foru Karlín skupina Chinaski a Symfonický orchestr Českého rozhlasu.
Český rozhlas - Hudba
Hvězdy, hudebníci, osobnosti všech žánrů, alba a koncerty.
Alex a host: Byl jsem vždycky takový lidový. Na velkou kariéru bych musel mít jinou povahu, říká Bohuš Matuš
Bohuš Matuš je zpěvák s výjimečným hlasem. Srdce publika si získal nejen operními áriemi, ale i muzikálovými melodiemi či popovými baladami. „Miluju lidi a kontakt s nimi, na koncertech se cítím líp než v muzikálu,“ říká v pořadu Alex a host.
Kavárna: Hvězdy opět zazáří nad Vltavou. Festival, který pořádá houslista Pavel Šporcl, nabídne 16 koncertů
Šestnáct koncertů přinese čtvrtý ročník mezinárodního hudebního festivalu Hvězdy nad Vltavou. Začne 20. června v Českých Budějovicích a potrvá do 6. července. Hudba všech žánrů zazní také v Bechyni, Hluboké nad Vltavou nebo Českém Krumlově. Zakladatelem a prezidentem festivalu je houslista Pavel Šporcl.
Hudební kavárna Pavla Vítka: Jsem velký romantik, tvrdí zpěvák Petr Kolář. Tělesná schránka a mediální obraz někdy klamou
Petr Kolář byl frontmanem hned několika rokových kapel, včetně Arakainu nebo skupiny Precedens. Zpěvák, který ani vizáží nezapře svou náklonnost k tvrdší hudbě, se ale stal i přesvědčivým interpretem písniček plných lásky a něhy. A vůbec mu to není proti srsti.
Dopolední host: S vláčkem i parníkem se k přehlídce ZUŠ Open připojila základní umělecká škola z Třeboně
Co Čech, to muzikant. Toto tvrzení stále platí. I díky tomu, že v Česku máme světově unikátní síť základních uměleckých škol. Hold jim vzdává dnes už tradiční festival ZUŠ Open. Jednou z nejvýznamnějších takových vzdělávacích institucí v Jihočeském kraji je Základní umělecká škola v Třeboni, která se do celostátní přehlídky ZUŠ Open zapojuje každoročně.
Seriál Radiožurnálu: „Ojedinělé na celém světě!“ říká o souboru autorka podcastu. Ten bude jedním z narozeninových dárků
Dárků si ke svému 90. výročí dal Dismanův rozhlasový dětský soubor několik – rozhlasovou adaptaci Karafiátových Broučků, almanach i dvě podcastové série. Pořad Když se řekne Dismaňák nabízí každou neděli rozhovory s absolventy. Druhý podcast vyjde na konci května a půjde o úplně největší publicistický výstup v souborové historii. Hlavní částí oslav pak bude setkání přátel souboru a bývalých i současných členů a členek. To se uskuteční 25. září v pražském divadle ARCHA+.
Blízká setkání: Lenny zpívá mužské covery: Chci se vyhnout srovnávání a to u mužských partů nejde
„Když zpívám, ztratím se v tom daném momentu. Ale když hraju něco nového, držím se zuby nehty, abych nespletla text,“ přiznává zpěvačka. Skládá raději v angličtině? Jak vzpomíná na své prarodiče? Je rozdíl hrát na koncertě či festivalu, venku či uvnitř? Co je projekt Unique Quartet Tour? Zažila při vystoupení kuriózní momenty? Pořad najdete jako podcast k off-line poslechu pouze v aplikaci mujRozhlas.
Seriál Radiožurnálu: Postránecký, Barešová nebo Bouček. Dismanovým souborem prošla výrazná jména české kultury
Členové a členky Dismanova rozhlasového souboru stráví většinu dětství na jevišti nebo před rozhlasovým mikrofonem. A tak příliš nepřekvapí, že Dismančata mají ve svých řadách spoustu profesionálních herců, moderátorů nebo také novinářů. „Kdybych neměl Dismanův soubor, tak jsem vystudoval Vysokou školu ekonomickou a teď jsem někde v kanceláři nebo podnikám. Bez něj bych nebyl moderátor ani náhodou,“ svěřuje se Libor Bouček.
Zprávy Českého rozhlasu Střední Čechy: Studiem A prošlo mnoho muzikantských osobností. Navštivte místo, kde se psala hudební historie
Není snad zpěvák nebo hudebník, který by neznal slavné Studio A v Karlíně. Největší hity tady natočili Karel Gott, Helena Vondráčková, Waldemar Matuška a mnoho dalších.
Seriál Radiožurnálu: Jak se Dismančata potýkala s politikou? První československý Oscar se k vysněnému herectví nedostal
Jako první Čech získal filmového Oscara, ale z politických důvodů si ho nesměl v roce 1949 ani převzít. Tehdy desetiletý Ivan Jandl zazářil v americkém protiválečném filmu Poznamenaní. Roli získal díky Dismanovu rozhlasovému dětskému souboru, který letos slaví 90. výročí od svého založení. Třetí díl seriálu Radiožurnálu se věnuje ztrátám Dismanova souboru během povstání i jeho odbojovým aktivitám v poválečném režimu.