- Podcasty
- Český rozhlas - Hudba

Poslechněte si podcast: On Air: Toužit, ale nedostat všechno, je dokonalá kombinace, říká Noga Erez v rozhovoru z Colours of Ostrava
Izraelská hudebnice Noga Erez má venku teprve tři studiová alba, za tu dobu ale stihla spolupracovat se jmény jako Missy Elliot nebo Robbie Williams. Už debut Off The Radar (2017) nastavil v její kariéře trajektorii, kdy postupně zpívá a rapuje na čím dál větších pódiích – před dvěma lety například po boku Florence + The Machine. Do bývalého areálu hutí, dolů a železáren v Dolních Vítkovicích jsme se, stejně jako ona, vydali kvůli festivalu Colours Of Ostrava.
Český rozhlas - Hudba
Hvězdy, hudebníci, osobnosti všech žánrů, alba a koncerty.
Dopolední host: Houslista Jaroslav Svěcený hraje už 40 let. Nepřestává ani na dovolené, s sebou vždy vozí dešťovky
40 let na scéně – přesně toto jubileum letos slaví houslista Jaroslav Svěcený. A kulatiny si připomíná také jeho festival Jihočeské Nové Hrady, který se koná podesáté. Navštívit ho můžete do pondělí 28. července na mnoha místech v jižních Čechách, ale třeba také za hranicemi s Rakouskem.
Blízká setkání: Zpěvačka Kateřina Marie Tichá: To, co si zpíváme, si přitahujeme do života. Písně jsou jako modlitba
„Neustálé opakování slov a příběhů nás může změnit. Často se mi stalo, že jsem něco napsala a později jsem to i zažila. Jako kdybych si to vymodlila,“ popisuje zpěvačka v Blízkých setkáních. „V písních se taky snažím vyhnout patosu, i když se to dělá blbě.“ Neomrzely ji už některé písně? Co si odnesla ze spolupráce se skupinou Jelen? Nesestříhaný záznam rozhovoru Michaely Maurerové z Radiocafé Vinohradská 12 včetně písniček najdete jako podcast v aplikaci mujRozhlas.
Dobré dopoledne: V pátek opět startují Prázdniny v Telči. Město rozezní hudba, smích i parní lokomotivy
Festival Prázdniny v Telči začíná už v pátek 25. 7. Nabídne více jak stovku vystoupení, pohádky zdarma, dračí lodě i hvězdy folku jako Žalman nebo Karel Plíhal.
Vizitka: Booker Dušan Svíba: Poslouchal jsem spoustu kapel z ciziny a chtěl jsem je mít tady
Léta pořádá žánrově rozkročený Colour Meeting festival v Poličce. Letošní 22. ročník bude ale poslední. „Nejdojemnější okamžiky festivalu jsou, když vám někdo řekne, tuto kapelu jsem neznal a je přitom skvělá. Děkuju, že jsem ji objevil,“ říká ve Vizitce. Je také booking agentem a manažerem, který se z hudebníků snaží vytáhnout to nejlepší. Jak přesně? Nakolik ho ovlivnil hudební underground ve Valašském Meziříčí? A proč tedy končí Colour Meeting? Ptá se Ondřej Cihlář.
Příběhy z kalendáře: Amy Winehouse. Zapsala se do hudební historie a stala se idolem
Přesto, že Amy Winehouse vyšla jen dvě alba, zapsala se do hudební historie. Dokázala znovu zpopularizovat soul a r’n’b a dostat se na přední příčky hitparád. Už v deseti letech založila svou první kapelu. O několik let později jí vyšla deska „Back to Black“, za kterou získala pět cen Grammy. Psychické potíže, bouřlivý život a nátlak okolí byly bohužel tak velké, že místo, aby pokračovala ve slibně rozjeté kariéře, tragicky zemřela 23. 7. 2011 ve věku sedmadvaceti let.
Vizitka: Mardoša: Táta se najednou zjevil ve dveřích, vůbec nic jsme o něm nevěděli
Na rok 1986 nezapomene. Právě tehdy jeho otce Čestmíra Huňáta zatkli za činnost v Jazzové sekci Svazu hudebníků ČSSR. „Petici na podporu Jazzové sekce tehdy podepsal dokonce Sting nebo McCartney,“ připomíná ve Vizitce mezinárodní podporu organizace. S Karolínou Koubovou mluví ale i o psaní textů pro Tata Bojs, o hraní si se slovy, zachytávání a rozvíjení nápadů nebo o tom, jestli sám ve své tvorbě pocítil nějaké zákazy. A co se to vlastně s Mardošou děje na podiu?
Alex a host: Kdybych věděl, jak k sobě přilákat múzu, asi bych byl plodnější autor, směje se zpěvák Martin Maxa
Na začátku tisíciletí vtrhl na hudební scénu. V anketě Zlatý slavík získal ocenění Skokan roku, o rok později se umístil na třetím místě v kategorii Zpěvák roku. Po 13 letech chystá nové album.
Blízká setkání: Kytarový virtuóz Štěpán Rak: Improvizace je zdroj inspirace. Bez ní bych nebyl nic
Brzy oslaví kulatiny, ke kterým si dal nové CD. Život stromu kombinuje mluvené slovo a hudební improvizaci. „Spolupráce s Táňou Kopřivovou byla skvělá. A improvizaci učím na AMU. Je to zdroj nové a nové inspirace,“ ujišťuje Štěpán Rak v rozhovoru s Michaelou Maurerovou. Splnila se mu v životě všechna přání? Létají kolem nás andělé? Které akordy uměl jako první? Chtěl na kytaru balit holky? Kde bude brzy hrát?
Alex a host: V Evropě pořád hledáme, co nás spojuje. Jsou to housle, říká Jaroslav Svěcený
Světoznámý houslový virtuos letos slaví výročí 40 let na hudební scéně. Má naplánovanou řadu koncertů, účast na hudebních festivalech a také vydává hned dvě knihy v jednom roce.