20. květen 2022

Poslechněte si podcast: Radost ze zpěvu je pro nás nejdůležitější. Tak zní heslo skvělého Smíšeného pěveckého sboru Kácov

Úžasný pěvecký sbor Kácov má sice svůj domov v Novém Městě nad Metují, ale jeho členové na zkoušky prý dojíždějí z širokého okolí, tedy z Náchoda, Orlických hor, Trutnova, Rtyně v Podkrkonoší, České Skalice i dalších míst Královéhradeckého kraje.

10:45

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Dnes 15:44

Život je pouť, nebojte se vydat na cestu. O každého je na ní postaráno, říká poutník Petr Hirsch

Pozvání k mikrofonu přijal Petr Hirsch, který vyrazil hledat odpovědi do španělského Santiaga de Compostela a také na další poutní místa. A dnes už pomáhá také druhým poutníkům na jejich cestách.

Dnes 11:30

Hradečtí stepaři mají zlato z mistrovství Evropy a tvrdí: stepovat můžete začít v jakémkoliv věku

Pojďte si zatančit! Představíme vám stepařský klub Tap Dance Company Avalanche z Hradce Králové. Do rozhlasového studia přijali pozvání předseda klubu a stepař Jan Kolář a také stepař a lektor Karel Bartoš.

Včera 11:38

Sny se mají plnit! Police Symphony Orchestra zahráli se světovou hvězdou Zaz, zážitek na celý život

Police Symphony Orchestra nebo-li PSO z Police nad Metují. Ještě pořád mladý orchestr si za dobu své existence vybudoval již početné fórum svých věrných fanoušků. Zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová tohle hudební těleso založila, když jí bylo 15 let. Dnes za námi přijela téměř rovnou z velkého finále Smetanovy Litomyšle.

Před čtyřmi dny 09:23

Patnáctinásobný mistr světa pověsil už travní lyže na hřebík a učí děti v Deštném lyžovat na sněhu

Vezmeme vás na lyže, což zní možná na začátku letních prázdnin trochu zvláštně, ale i v létě se dá lyžovat. Přesvědčí vás o tom Jan Němec, který se poprvé na lyže postavil v době, kdy se učil chodit. Na svém kontě má 15 titulů mistra světa a 9 křišťálových glóbů za celkové vítězství ve Světovém poháru. Jeho vášní je travní lyžování.

Před pěti dny 11:12

Bitva roku 1866 u Hradce Králové byla důležitým mezníkem při sjednocení Německa a vzniku císařství

3. července 2022 uplyne 156 let od druhé největší bitvy 19. století. A počtem nasazených vojáků šlo dokonce o největší střetnutí vojsk na našem území. Bitva prusko-rakouské války roku 1866 u Hradce Králové. Vzpomínkové akce se odehrají nejen na bojišti u Chlumu a zve vás na ně Radek Balcárek z Gardy města Hradce Králové.

Před šesti dny 09:35

Práci s dětmi vyměnila za starosti s dospělými. Z ředitelky mateřské školy starostkou městyse Pecka

Rada Královéhradeckého kraje nedávno ocenila medailí hejtmana Královéhradeckého kraje 40 starostů a starostek našeho regionu, kteří dlouhodobě a dobře pracují ve svých funkcích. Jednou z těch, kteří převzali na hradeckém Pivovarském náměstí ocenění z rukou hejtmana Martina Červíčka, je starostka Pecky Hana Štěrbová za Nezávislé pro Peckovsko.

Před týdnem 10:41

Doma už vyhrál Lukáš Čížek všechno. Přesto má Kuchař roku 2022 svůj nesplněný sen, zlato z olympiády

Zajímá vás dobré jídlo, vaření a špičková gastronomie? Kuchařem roku se na začátku června stal Lukáš Čížek z Vrchlabí, který zvítězil na největší gastronomické události v České republice. Na Výstavišti v pražských Letňanech ji pořádala Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Před týdnem 10:38

Muzeum divadlem a Divadlo v muzeu. Úžasná výstava loutek, kostýmů a scénografie Marka Zákosteleckého

Mezinárodní divadelní festival Regiony v Hradci Králové pokračuje a dostane se i do Muzea východních Čech, kde vás čeká jedno představení i speciální komentované prohlídky výstavy výtvarníka a scénografa Marka Zákosteleckého, který v muzeu představuje průřez své tvorby. Marek nepřišel do studia sám, přivedl i skvělou loutkoherečku Ivanku Bílkovou.

Před týdnem 10:10

Festival Za poklady Broumovska přivítá už podruhé „Stinga“ klasické hudby, pianistu Borise Giltburga

Letní prázdninový festival Za poklady Broumovska už 17 let přináší lidem radost a krásné hudební zážitky do unikátních barokních kostelů takzvané broumovské skupiny, které budou od letošního července českou národní kulturní památkou. O tom všem si povídáme s ředitelkou festivalu Terezou Kramplovou.

Před týdnem 09:41

Měděný Důl Bohumír v Jívce na Trutnovsku vzpomíná na kamarádství havířů a těší se na návštěvníky

Vezmeme vás do měděného Dolu Bohumír, kde už se tedy dávno netěží, ale důl slouží jako připomínka a ukázka těžké, náročné a nebezpečné práce horníků. Tajemné podzemní prostory najdete na Trutnovsku v Jívce. K návštěvě a prohlídce tohoto živého muzea vás zvou Květa Jirmanová a Josef Mikyska, který celý život v dolech pracoval.