- Podcasty
- Blízká setkání
Poslechněte si podcast: Naďa Válová: Šanson se nedá zpívat, musí se zažít. Když to necítíte, tak neurazí, ale nenadchne
Michalu Horáčkovi prý vděčí za moc. Přesto mu jeden text zpěvačka tzv. hodila na hlavu. „Nebyl špatný, ale byl špatný pro mě. Byl o lásce ke zvířatům a já na to nejsem ten typ. S díky jsem ho odmítla a pan Horáček to musel chvíli vstřebávat,“ vzpomíná. Kolik bylo osudových setkání v jejím profesionálním životě? Kdy a jak ji objevil Michal Horáček? Objevila ona sama někoho nadějného? Co všechno v jejím životě ovlivnil covid?
Blízká setkání
Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce.
Limity jsou o člověku, který našel svědomí. Napojení na hrdinu může být očistné, věří Petr Zelenka
Jeho filmy vzbuzují očekávání. Bylo to tak v případě Knoflíkářů, Samotářů, Příběhů obyčejného šílenství a teď i u seriálové novinky o environmentální krizi Limity, která vzbudila nemalý rozruch. „Jsem rád, že po pěti letech příprav mám konečně kontakt s realitou,“ reaguje na různost názorů režisér Petr Zelenka. Jakou otázku by měl seriál o ekologické krizi v divácích zanechat? Jaký je rozdíl mezi režírováním filmu a divadelní hry? A čím zaujme monodrama s Ivanem Trojanem?
Na Zlatovlásku jsem trénoval ve westernovém městečku. Rozumím řeči koní, tvrdí herec Ján Jackuliak
Herec Ján Jackuliak je pevnou součástí české televizní tvorby. Kromě úspěšných seriálů Vyprávěj nebo Král Šumavy má na kontě i filmy s velkými tématy jako třeba Masaryk. V jeho repertoáru nechybí ani pohádky. Nejčerstvěji nová Zlatovláska. Jak se mu natáčelo se zvířaty? Co všechno by on sám by podstoupil pro dobytí ženy? A které momenty ve svém životě by označil za pohádkové? Poslechněte si Blízká setkání z Radiocafé Vinohradská 12 i s nečekanou návštěvou herce Tomáše Webera.
Moje maminka byla krásná jako Sophia Loren. Díky ní si mě všimli, vzpomíná Mahulena Bočanová
Je stálicí v českých seriálech. Teď ji můžete vidět v Ordinaci v Růžové zahradě. Všechno ale začalo Chalupáři, kam se dostala díky mamince. Na konzervatoř se hlásila už jako známá dětská herečka. I tak tehdy musela předvést psa ve sněhu a ústřední topení... Jak dokázala natočit film ve francouzštině, i když francouzsky neuměla? Proč dostala od maminky pórkem, když stála čestnou stráž u pomníku padlých hrdinů? A jak se jí proměnil rodinný život po pandemii? Poslechněte si.
Obličej je jako dort. Obojí vyžaduje preciznost a smysl pro detail, usmívá se vizážista Pavel Bauer
Je symbolem české vizážistiky. Rukama mu za třicetiletou kariéru prošly stovky VIP osobností i obyčejných žen. Pavel Bauer líčí, učí, konzultuje a podílí se na řadě televizních projektů. Původně ale toužil po herectví a loutkách na ostravské konzervatoři. „Jenže jsem si v tom asi nevěřil. A tak jsem kývl na nápad maminky a stal jsem se cukrářem,“ vypráví v Blízkých setkáních. Čím ho cukrařina uchvátila? Jak se od zákusků dostal k líčení? A co je při péči o pleť nejzásadnější?
Uslzená babička, hrobové ticho i stíny tanků na zdi. Rok 1968 neumím vytěsnit, říká reportér Weiner
S rozhlasem ho pojí silné citové pouto. Nejenom proto, že v 80. letech začínal ve studiu v Hradci Králové, ale i díky svému příbuznému Milanu Weinerovi, který v klíčovém roce 1968 řídil zahraniční redakci Československého rozhlasu. „Poprvé mi o něm vyprávěl táta. Pak ale přišla okupace...,“ vzpomíná Vlastimil Weiner, dlouholetý reportér ČT. Jak těžký pro něj byl přestup do televize? Šlo mu někdy při reportování o život? A jak se stalo, že je po něm pojmenovaný dostihový kůň?
To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní (2/2)
To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní
To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní (1/2)
To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní
Dávkovat léky na horečku podle věku dítěte je nesmysl. Řiďte se jeho váhou, radí pediatrička
Když dítě má „jen“ rýmu, kašel nebo zvýšenou teplotu, rodiče často tápou. Poradí jim internet? „Najdou tam tolik informací, že se v tom nevyznají,“ uvádí lékařka a bloggerka. Pořád se dětem v ordinaci dávají obrázky? Jaký je dnes průměrný věk rodičů? Jaké má pro ně základní rady? Bylo už jejím dětským přáním stát se pediatričkou? Změnily ji vlastní děti?
„Měla jsem radost, ale bála jsem se.“ Hana Seidlová o nabídce na roli tety Kateřiny v Saturninovi
„Práce v rozhlase je pro mě láskou. Mám pocit, že se to tady ještě dělá poctivě,“ přemítá Hana Seidlová, která namluvila postavu tety Kateřiny v nové rozhlasové dramatizaci Saturnina Zdeňka Jirotky. Proč nerada točí rozhovory o sobě? Vyhovuje jí v životě samota? Jak dlouho hrála roli Edith Piaf a co jí to dalo? Proč tuto roli přijala? Kdo ji učil zpívat a jaké role má v muzikálech?
Seriál Děcko ukazuje, že přímá adopce u nás skýtá prostor pro zločin, říká herec Ondřej Malý
Hraje sociálního pracovníka v novém televizním seriálu o adopci. „Byl jsem za ni rád, protože hraju buď doktory, nebo padouchy. Moje postava je zpočátku morous, ale pak se ukáže, proč takový je,“ poznamenává. Jaké má vzpomínky na studia v Londýně? Kde a v jakých rolích se objevuje na divadelních prknech? Jak prožíval mediální humbuk kolem svého soukromého života? Jaké má koníčky a co dělá ve svém volnu?