18. květen 2022

Poslechněte si podcast: Operní pěvec Štefan Margita: Je to poklona, když říkají, že můj hlas zní jako hlas čtyřicátníka

Operní pěvec Štefan Margita zase jezdí po koncertech a vydává CD s názvem Na správné cestě. „Setkání s textařem Michalem Kindlem bylo osudové.“

27:19

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Dnes 24:52

Luděk Galuška: Proces tvorby písma byla otázka roků. Cyril a Metoděj ho museli mít připravené dříve

Luděk Galuška se zabývá raně středověkou archeologií, zejména obdobím Velké Moravy. 5. července je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kteří v roce 863 dorazili na území tehdejší Velkomoravské říše šířit křesťanství a písmo.

Včera 30:55

Odtajněte zákoutí naší země v projektu Cesta okolo Česka a vyhrajte, láká moderátor Pavel Kudrna

Období prázdnin, dovolených a cestování je tady. Přichystali jsme pro vás letní projekt s názvem Cesta okolo Česka. Kam za námi přijet a co můžete vyhrát, přibližuje jeho moderátor Pavel Kudrna.

Před pěti dny 24:32

Michal Nesvadba opouští Kouzelnou školku: V nejlepším je třeba přestat a vydat se jiným směrem

Jeden z nejznámějších televizních pořadů pro děti, Kouzelnou školku, čeká zásadní změna. Po 24 letech v ní skončí Michal Nesvadba. S tímto hercem, mimem a bavičem přitom vyrůstá už třetí generace dětí.

Před šesti dny 26:55

Ladislav Vízek: Jsem rád, že mě ukecali, abych dělal trenéra Buldoků

Legendární fotbalista svoji hráčskou kariéru spojil hlavně s pražskou Duklou. Je držitelem olympijské medaile a bronzové z Mistrovství Evropy z roku 1980. V současné době je poněkud překvapivě i trenérem mužstva Karlovy Vary-Dvory.

Před týdnem 26:04

Hraběnka a tanečnice Marie Kinsky: Chtěla jsem v této zemi žít, proto jsem se naučila česky

„Tanec je moje záležitost už skoro 50 let. Ale nový cirkus mě hodně láká, je to fyzicky náročné a je tam jiná energie. Pohybové divadlo jsem v České republice obdivovala, to ve Francii tak není, a má to velký potenciál,“ říká zakladatelka festivalu KoresponDance.

Před týdnem 27:03

Jaromír Nosek: V seriálech jsem nechtěl hrát nikdy. Ale je potřeba to rozlišit

Proslavil ho seriál Vyprávěj a jeho role gaye Ignáce ve filmu Účastníci zájezdu je nesmrtelná. Řada lidí ho považovala za homosexuála i v běžném životě. V novém seriálu ztvárňuje maskéra. Jaký bude?

Před týdnem 26:45

Uršula Kluková: Když něco vyprávím a nikdo se nesměje, tak se směju aspoň já

Dlouholetá členka divadla Semafor známá nejen svým nakažlivým smíchem, ale i ikonickým účesem se do důchodu ještě nechystá. „Občas si říkám, že bych měla malinko, ale jen malinko, zvolnit.“

Před týdnem 22:38

Herečka a zpěvačka Natálie Grossová: Příjmení bych si nikdy nevyměnila

Zpěvu a herectví se věnuje už od útlého dětství. Vystupovala v několika muzikálech a vídat jste ji mohli také v seriálu Slunečná. Teď se chce vrhnout i na sólovou dráhu popové zpěvačky.

Před 2 týdny 24:52

Herec a básník Petr Batěk: Každý záporák má i kladné stránky, a to je cesta, jak chci hrát

Petr Batěk jde z role do role, vystupuje s kapelou i sám s kytarou, píše básně a jako správný bohém si v době pandemie pořídil penzion. „Práce mi nevadí žádná, když má smysl. Ke všemu, co jsem dělal, jsem si našel cestu.“

Před 2 týdny 25:27

Skladatel František Soukup: Dětství jsem měl nestandardní, naši byli šílení

Zakladatel skupiny Nightwork, která šokovala, a hlavně nenudila, se od muziky už trochu odklonil. Čemu se dnes věnuje syn úspěšné textařky a skladatele, František Soukup, a co znamená jeho jméno?