- Podcasty
- Český rozhlas - Hudba

Poslechněte si podcast: Alex a host: Devadesátky pro mě byly nejintenzivnější. V té době jsem udělal svoje nejlepší věci, říká Ota Balage
Ota Balage zanechal výraznou stopu nejen na české rockové scéně, ale především v jedné z nejvýraznějších formací devadesátých let – v triu Baláž, Střihavka, Pavlíček. V současnosti hraje se svou vlastní kapelou Balage Band. „Hrajeme čím dál víc. Nové písničky se hodně povedly, lidem se líbí,“ říká v pořadu Alex a host.
Český rozhlas - Hudba
Hvězdy, hudebníci, osobnosti všech žánrů, alba a koncerty.
Host Radiožurnálu: Co máme nového zpěváka, tak je chemie v kapele je úžasná, pochvaluje si Robert Kodym z kapely Lucie
Byl jsem topič údržbář, sháněl jsem zaměstnání, kde bych mohl dělat v noci, abych přes den dělal muziku, ale nikdy to moc nevyšlo, vzpomíná na své muzikantské začátky rocker Robert Kodym. Jak se žije Lucii bez Davida Kollera? Poslechněte si celý rozhovor.
Blízká setkání: Debbi zpívá anglicky: Němčina není při zpěvu hezká a na češtinu se musím soustředit
Producentem a skladatelem hudby na její nové desce je Boris Carloff. „Potkali jsme se na cenách Anděl, kde mi řekl, že má písničku, která by se hodila k mému hlasu,“ vzpomíná. Co se jí vrylo do paměti ze soutěže SuperStar? Proč nechce jezdit metrem? Co prozradila ze svého soukromí? Kde bude v dohledné době zpívat?
ArtCafé: Světový den hlasu: Od šepotu po řev
Do laboratoře hlasových experimentů napříč světem vás u příležitosti Světového dne hlasu zve Eliška Vidomus. Čekají nás hudebníci a hudebnice, kteří rádi prozkoumávají hranice svých hlasových možností, od švýcarského performera Andrease Schaerera, přes francouzskou vokální akrobatku Leilu Martial až po americkou skupinu Roomful of Teeth. Z české scény zazní HlasKontraBas Oktet a Lucie Páchová s kapelou Talaqpo.
Czeching: Madhouse Express v Czechingu 2025: Naše hudba musí být vizuální zážitek!
Madhouse Express je pražská kapela inspirující se zvukem 60. a 70. let, místo slepého následování vyšlapaných cest si ale razí vlastní osobitý směr. Jejich hudba propojuje magické klávesové plochy, pronikavé kytarové riffy, energické bicí, zastřené vokály nebo dokonce theremin. Společně s dalšími dvěma nominovanými projekty se Madhouse Express představí živě 22. května na finále exportního projektu Czeching v ARCHA+.
Alex a host: Na vězení zle nevzpomínám. Dokonce jsem tam založil kapelu, vzpomíná Pavel Sedláček
Zpěvák a skladatel Pavel Sedláček byl jedním z prvních, který v Československu začal zpívat rokenrolovou hudbu. Úspěch zažil v Semaforu, měl velmi blízko k Evě Pilarové, vystudoval řadu škol a oborů, a nedávno dokonce vydal kuchařku. „Dělal jsem to velmi poctivě a dal do toho spoustu svého,“ říká v pořadu Alex a host.
On Air: Inteligence a vzdělání nevypovídá o tom, jestli jsme si rovni jako lidé, říká hudebník Fvck_Kvlt
Hudebník Denis Bango aka Fvck Kvlt vydal v polovině března novou dlouhohrající desku, kterou doplnil o experimentální text Manifest Mŕtvej Revolúcie. „Filozofické směry ve svých životech aplikujeme každý den, přitom si to vůbec neuvědomujeme. Častokrát se chováme podle principů anarchismu, aniž bychom věděli, že nějaký anarchismus existuje. Podobně jako někdo může žít život podle desatera víc než někdo, kdo se ohání Kristem a křížem,” říká hudebník Denis Bango.
Host Lucie Výborné: Osmělil se vložit Krista v loutku. „Jde o to přeložit příběh, aby mu člověk rozuměl,“ říká výtvarník
Bachovy pašije, zhudebněné vyprávění o utrpení a smrti Ježíše, zazní o velikonočních svátcích v kostele svatých Šimona a Judy za přítomnosti velké loutky Krista. Proč se nepohybuje jako jiné loutky? Jak režisér představení přemýšlel o tom, jak nechat příběh rozeznít? A jak získal český text oratoria? „Nejde o to udělat z pašijového příběhu velikonoční divadlo. Jde o to přeložit příběh tak, aby mu člověk rozuměl a mohl si z toho do sebe něco vzít,“ říká výtvarník Matěj Forman.
Alex a host: Dalibor Janda slaví 45 let na hudební scéně: Potřebuju věřit tomu, co zpívám
Na hudební scéně září 45 let. Z řady jeho písní se staly hity. Třikrát ovládl Zlatého slavíka. „Když jsem vyhrával, dostával jsem jako kluk z Moravy nejvíc hlasů ze Slovenska.“ Na Slovensku dodnes koncertuje velmi rád.
Jak to vidí...: Hudebník Hlaváč: Odmítám myšlenku, že mezi dětmi ubývá talentů. Potenciál je v Česku vysoký
Host pořadu Jak to vidí…, hudebník Jiří Hlaváč, posluchače provede zákulisím příprav mezinárodní hudební soutěže v rámci festivalu Pražské jaro. Jakým způsobem probíhá výběr porotců? A co si hudebník myslí o plánované stavbě Vltavské filharmonie?