NejnovějšíPřed dvěma dny

Poslechněte si podcast: On Air: Příběh Karla Gotta je pro mě cennější než jeho nahrávky, říká hudební publicista Pavel Klusák

„I když mám rád jeho nahrávky ze 60. let, tak cennější je pro mě jeho příběh. A zdá se mi, že se v současnosti nejen s mojí novou knihou dostáváme do momentu, kdy od určitého portrétu téměř dokonalé hvězdy, která zažila spoustu úspěchů, už ukazujeme trochu jiný pohled. Pohled na živého člověka, který ‚narafičil‘ a obětoval skutečně hodně pro svou kariéru, protože si bez ní nedokázal představit svůj život,“ říká hudební publicista Pavel Klusák.

21:03

Český rozhlas - Hudba

Vydává: Český rozhlas

Hvězdy, hudebníci, osobnosti všech žánrů, alba a koncerty.

Před dvěma dny 06:22

Mozaika: Mozartova Kouzelná flétna & Requiem

V posledním z pěti krátkých pohledů na hudbu Wolfganga Amadea Mozarta, od jehož úmrtí uplyne 5. prosince 230 let, se zaměřujeme na Mozartova díla Kouzelná flétna a Requiem.

Před třemi dny 08:37

On Air: Hudba 2021? Odzbrojující upřímnost a transformativní účinky výrazných desek druhého roku pandemie

Konec roku 2021 je na spadnutí a stejně jako ten předešlý i letos vyšlo opravdu mnoho desek. Ani těch skvělých nebylo málo. Které jsou ty nejzásadnější podle moderátora a posily hudební redakce Šimona Holého, hudebního publicisty Karla Veselého, poloviny hudebního pořadu Modeláři Viktora Paláka, zpěvačky a poloviny hudebního pořadu Velký čísla Annabelle a hudebního dramaturga Aleše Stuchlého?

Před třemi dny 27:39

Host Lucie Výborné: Michal Hrůza: Svět kolem vnímám jako film, v hlavě mi neustále zní

Zpěvák a skladatel Michal Hrůza rekapituluje svou kariéru. To nejlepší ze své tvorby vydává na trojalbu Hity a příběhy. „Jsem strašně rychlý. Nahlíženo duelem Tolstoj nebo Čechov jsem ještě kratší než Čechov. Chci vyjádřit věci krátkým veršem a baví mě, když nad nimi pak lidi dumají,“ říká ke svým textům. Jak vzniká jeho hudba?

Před třemi dny 30:46

Blízká setkání: Monika Absolonová: Karel Gott ode mě jednou dostal hořkou vánočku

Jsem trémista. Dřív jsem nosila talisman, ale když ho někde ztratím, tak jsem v háji. Proto jsem si vymyslela svůj rituál, prozradila Monika Absolonová, která v Radiocafé Vinohradská 12 i zazpívala. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Před třemi dny 06:45

Mozaika: Figaro, Giovanni a Mozart v Praze

Ve čtvrtém dílu pěti krátkých pohledů na hudbu Wolfganga Amadea Mozarta, od jehož úmrtí uplyne 5. prosince 230 let, se připomínají Mozartovy návštěvy Prahy. Souvisejí s nimi opery Figarova svatba, Don Giovanni a Titus i Pražská symfonie.

Před čtyřmi dny 39:18

Velký čísla: Posílat někomu své zuby je nechutné? Pokročilá potápěčka Ke$ha proslavená hitem TiK ToK nesouhlasí

Speciální přenahranou verzi skladby All Too Well od Taylor Swift s nebojácnou desetiminutovou stopáží na první příčce amerického singlového žebříčku opět nahradil hlavní singl Easy on Me z comebackové desky Adele. Stejně jako minulý rok i letos na streamovacích službách neskutečně zařezává portorický zpěvák, který za sebou v počtu globálně měřených streamů nechává i Drakea a Taylor Swift. Annabelle s Filipem ve Velkých číslech tentokrát vzpomínali i na rok 2009.

Před čtyřmi dny 15:51

On Air: Videoklipová tvorba u nás? Tuzemští režiséři točili pro Dipla, Stromaeho i Son Lux

Způsob, jakým nakupujeme a hlavně posloucháme hudbu, se razantně změnil. Formát hudebních videoklipů se ale o ztrátu relevance zatím bát nemusí. Globální úspěchy klipů jako Montero (Call Me By Your Name) od Lil Nas Xe ukazují, že videa i nadále zůstávají pevnou součástí propagace písní a především nedílnou součástí umělecké vize. O hlavních ingrediencích dobrého klipu i cestách k velkým zahraničním spolupracím mluví režisérka Jay Walker a režiséři Marek Partyš a Jára Moravec.

Před čtyřmi dny 20:34

Host Českého rozhlasu Ostrava: Jan Žamboch je pohlcený hudbou a má blízko k lesům, dřevu a krajině vůbec

Frontman skupiny Žamboši vystudoval dřevorubeckou školu, ale většinu času tráví s kytarou. Na detaily života i práce jsme se ho ptali nad posledním albem Světlojemy.

Před čtyřmi dny 06:05

Mozaika: Vrcholná vídeňská tvorba

Ve třetím dílu pěti krátkých pohledů na hudbu Wolfganga Amadea Mozarta, od jehož úmrtí uplyne 5. prosince 230 let, si připomínáme Mozartovy symfonie a nástrojové koncerty, Korunovační mše i první německá komická opera. Jeho vrcholné vídeňské období.