- Podcasty
- Český rozhlas - Cestování

Poslechněte si podcast: Putování Libereckým krajem s Markem Řeháčkem: Kolem Oldřichovského potoka na hranici státu
Z Trojmezí se vydáme podél Oldřichovského potoka, prozkoumáme rybniční historii česko-polské hranice a doputujeme až k hraničnímu přechodu.
Český rozhlas - Cestování
Zkušenosti cestovatelů ze světa i tipy na výlet po celé republice.
Casablanca: Hana Beránková má 2 děti, 650 krav a zálibu ve Skotsku. Farmářství je dobrá průprava na traily, říká
Zootechnička, ekologická farmářka a cestovatelka Hanka Beránková se letos pošesté vydala do Skotska. Dokončila tamější Cape Wrath Trail, který vloni kvůli zdravotním potížím nedošla, a utvrdila se ve svojí lásce ke skotské vysočině. Co na těch vřesovištích má, vysvětluje to v nové epizodě podcastu Casablanca.
Zápisník zahraničních zpravodajů: Svaté místo Gruzínců údajně ukrývá Kristovo roucho
Městečko Mccheta leží na soutoku řek Kura a Aragvi ve východní Gruzii. Kdysi tudy měla vést jedna z větví Hedvábné stezky. Obchod a projíždějící karavany přinášely prosperitu a metropole tak narostla až do velikosti 100 tisíc obyvatel. Tyhle časy jsou už dávno pryč, Mccheta je ale pořád domovem možná nejvýznamnější gruzínské památky.
Putování Libereckým krajem s Markem Řeháčkem: Fenomén Trojmezí
Prozkoumáme Trojmezí, místo, kde se setkávají hranice Česka, Polska a Německa.
Putování Libereckým krajem s Markem Řeháčkem: Kristýna rekreační
K vodní nádrži Kristýna v létě míří nejen obyvatelé okolních měst a obcí.
Putování Libereckým krajem s Markem Řeháčkem: Historie vodní nádrže Kristýna
Jaká je důlní minulost nádrže Kristýna?
Zápisník zahraničních zpravodajů: Polské duo chtělo v Eurovizi zpívat podleským jazykem. Sklidilo nadšení i pobouření
Polské hudební duo Swada a Niczos jste tento týden v některém ze semifinálových kol Eurovize neslyšeli. Na domácí půdě totiž skončilo druhé. Vzbudilo přitom diskuzi jako málokterý interpret. Swada a Niczos totiž zpívají podleským jazykem. Mnohé to nadchlo, jiní ale uměleckou formaci obvinili z nepřátelství k polské identitě a kultuře.
Křížem krajem: Říká se jí útulna a je opravdu útulná. Jaroňkova útulna ve Štramberku
Jaroňkova útulna z roku 1925 u štramberské hradní věže Trúba je cílem dnešního rozhlasového výletu. Před bezmála dekádou prošla velkou rekonstrukcí, která jí vrátila dobovou výzdobu interiéru.
Zápisník zahraničních zpravodajů: Paříž si můžete prohlédnout taky z balónu. Vznáší se nad ní už víc než čtvrt století
Po zimní pauze se do pařížského parku Andrého Citroëna znovu vrátil největší upoutaný balón na světě. Na stejném místě létá už 26 let a za tu dobu se v něm proletělo už přes milion a půl lidí. Balon nabízí nejen úchvatný výhled na francouzské hlavní město, ale zároveň je to i vědecká laboratoř. Vědci na balon nově nainstalovali i zařízení na měření emisí oxidu uhličitého.
Vltavín: Myslel, že si postaví Hrádek, ale kamarádi stavbu přejmenovali na Švecburg
Ve Vltavínu se vypravíme za Janem Švecem, ze Švecburgu a Kváskovic. Cestou zpět kolem Vodňan se pak zastavíme v archivní reportáži u malíře Jana Zrzavého, který ve Vodňanech bydlel. Dále vás pořad zavede do Vodňanských Svobodných hor a přes Zechovice u Volyně pro změnu dolů ke Chvalšinám, respektive nahoru na Kleť.